Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan család ahol...

Létezik olyan család ahol valóban olyan egy karácsonyi összejövetel mint ahogy az amerikai filmekben van bemutatva?

Figyelt kérdés

Sajna soha nem tapasztaltam meg azt az érzést, irigykedve nézem a filmeket, a tökéletes szereplős reklámokat.

Nade van ilyen a valóságban?


Nekem a karácsony egy merő idegeskedésből áll vagy ha nem abból, akkor egy lapos hosszúhétvégének tűnik...

Csak olyan hosszúhétvége amikor folyamat főzök, sütök vagy a kedves családtagok jönnek akiket ki kell szolgálni. Meg persze vigyorogni, mert hát karácsony.


Az anyagi oldalát nem is említem. Az katasztrófa.



2022. dec. 19. 22:17
 71/103 anonim ***** válasza:
91%
64: és mi az akadálya, hogy bevond a fiúkat a beiglikészítésbe? Vagy más konyhai kisegítő munkákra?
2022. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/103 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy kontrollmániás mártír a kérdező.

Az ő szent konyhájába ne lépjen senki, mert még a vegén fordítva fogja a kést, mint ahogy azt "helyesen kell", de azért közben megy a nyígás, hogy nem segít senki.

2022. dec. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/103 anonim ***** válasza:
89%

" Jobb ha nem lépnek be a konyhába!"


Tehát itt is aláhúzod, hogy saját magadból csinálsz mártírt!


Manapság kifejezetten MENŐ dolog a főzni tudás, tini fiúk között is!

Nézd meg, tele van a média fiatal sztárszakácsokkal, főzős műsorokkal, amatőr videókkal, stb.


A fejedben van a baj, saját magadat tartod rabszolgaságban.

2022. dec. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/103 anonim ***** válasza:
91%

Ha két gyerek van és az egyik zokszó nélkül bezabál egy egész beiglit, akkor elvágnám negyfelé a beiglit, mindenki kap egy negyedet, aztán aki még ehes vagy sütire vágyik, egyen milkát.


Nevetséges hogy malac módra zabálnak a gyerekeid, te meg játszod az eszed, hogy ez kötelező és nélküled megáll a világ meg a konyha.

2022. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/103 anonim ***** válasza:
87%

Nem kedvesem, olyanok is tudják a választ, akik valakinek a gyerekei és az efféle mártíranyák mellett nőttek fel. Nem kell hozzá saját gyerek. Neked jelenleg van kikre fogni a sanyarú sorsodat. De te elveszel benne, nem vagy szereplő az életedben. És ez elkeserítő. Szinte semmit nem írtál magadról, hogy mit érzel tulajdonképpen és mit szeretnél. Csak mert a gyerekek kamaszok, sokat esznek, a gyerekek így, csak az tudja, akinek van gyereke, blabla. Ez nem szenvedés, csak szenvelgés. Nincs itt gond, neked jó így. Csak nem értem akkor a kérdést meg most sem.

Sokan foglalkoznak pedig a tanult, hozott mártírszerep jelenséggel, nem is értem miért csak a Varga Irén meg a legújabb bejgli recept jut el a magyarokhoz tiktokon. Ezek a társadalmilag fontos témák miért nem? Míg a gyerek feltekeri a beglit, begyújtja a sütőt, mert megvan hozzá minden képessége, addig te kezdhetnél magadon dolgozni. De nem. Anya majd megcsinálja. Mert a gyerek felgyújtja a konyhát. Mert debilizáltam kiskorától kezdve. ☹️ Aztán anya majd a hollywoodi karácsonyról álmodozik a gyakorin, mert a valóság távoli neki.

2022. dec. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/103 anonim ***** válasza:
92%

😂😂 hát mi az isten van abban a konyhában, hogy oda nem lehet beengedni a kamasz fiúkat? Gondolom a gyerekek apja is erre van nevelve, hogy csak te tudsz mindent megcsinálni hibálanul, a többiek mind idióták bármihez.


Anyám is ilyen volt, hagytuk, hadd szenvedjen egyedül a konyhában. Ő tudja...

2022. dec. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/103 anonim ***** válasza:
92%

Na én gyerekként pont ezért gyűlöltem a karácsonyt. Mert anyám már 22étől kezdve akkora fejjel járkált a konyhában, hogy majd felrobbant, hogy neki mennyi munkája van, nem segít senki, hót idegbaj volt, aztán ha segíteni akartunk, akkor elküldött a fszba, hogy az úgy nem jó, sehogy, semmi.

Aztán otthagytuk őt, mi elszórakoztunk a masik szobában, őt szétbszta az ideg 3 napig. Majd elénkbszta a kalácsot, hogy nesze bsszátok meg, mennyit dolgoztam értetek mert szeretlek titeket és mindent értetek teszek, de engem senki nem értékel.


Szánalmasnak tartottam akkor is.

2022. dec. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/103 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi, 77-es. Nagyon sajnálom. És így él a legtöbb nő, család. És nem látják, hol a hiba. Azt hiszik a kaja a szeretnyelv. Amit itt írt is valaki. De nem mindegy, hogy tényleg szeretsz főzni, vagy muszáj, mert a karácsony, meg mit fog szólni más, ha csak egy pizzát sütök, blabla. Tényleg nagyon szomorú.
2022. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/103 anonim ***** válasza:
92%

Deuttó, mint a 77-es. Az én anyám is kiabált, idegsokkos volt, jaj mert neki senki nem segít a 20 féle kajában, de ha valaki a konyha felé mert menni, az is baj volt, mert mind szerencsétlenek vagyunk, akik nem tudunk semmit megcsinálni.


Kérdező, ismerj már magadra.... 10 év múlva a te gyerekeid fognak ilyen kommenteket írni rólad. Még most változtass.

2022. dec. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/103 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk pl. hosszú évek óta fondü van.

Kb. fél óra alatt összedobható három-négyféle saláta, meg a többféle hús összekockázása.

És nincs mártíromság... :)))

2022. dec. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!