Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan család ahol...

Létezik olyan család ahol valóban olyan egy karácsonyi összejövetel mint ahogy az amerikai filmekben van bemutatva?

Figyelt kérdés

Sajna soha nem tapasztaltam meg azt az érzést, irigykedve nézem a filmeket, a tökéletes szereplős reklámokat.

Nade van ilyen a valóságban?


Nekem a karácsony egy merő idegeskedésből áll vagy ha nem abból, akkor egy lapos hosszúhétvégének tűnik...

Csak olyan hosszúhétvége amikor folyamat főzök, sütök vagy a kedves családtagok jönnek akiket ki kell szolgálni. Meg persze vigyorogni, mert hát karácsony.


Az anyagi oldalát nem is említem. Az katasztrófa.



2022. dec. 19. 22:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 anonim ***** válasza:
84%

A menüt olvasva igen, ha ehhez neked egész nap a konyhában kell állni, akkor valami nagyon rosszul csinálsz.


Ahogy aranyos a sírás az ára miatt. Szarvas, vadas...

2022. dec. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/103 anonim ***** válasza:
60%

Hát, ha úgy állsz hozzá, hogy "a kedves családtagokat ki kell szolgálni", akkor persze, hogy nem olyan idilli, mint a filmeken. (Amúgy nem tudom, melyik filmekre gondolsz, mert pl. a Karácsonyi vakáció is minden, csak nem idilli, de mindegy.)


Ez igazából a te hozzáállásodon múlik. Én pl. nagyon élvezem a készülődést. Nekem nem stressz, hanem a hangolódás része az, hogy sütök/díszítek. Imádok ajándékokat vásárolni, fát díszíteni, sütni, csomagolni. Nekem ez mind örömet okoz, és a családot meg vendégeket is kifejezetten szívesen vendégelem meg.


Ezért én idillinek élem meg.

2022. dec. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/103 anonim ***** válasza:
76%

Igen amúgy, azt én se értettem, ezzel a menüvel miért áll valami egész nap a konyhában....


Azt meg pláne nem, minek 4-5 féle süti, hát disznók vagytok ti vagytok mi? Sütnék egy édeset meg sósat, ha nem elég nekik, álljon be a konyhába apuka a két kamasz gyerekkel.

2022. dec. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy minek ennyi mindent sütni/főzni? Én, aki imádok készülődni, negyed ennyi dolgot nem csinálok, mert egész egyszerűen nem lenne értelme. Miért ne lenne elég mondjuk nagyon maximum kétféle leves (nem mindenki szereti a halászlét, ezért mi ebből 2 adagot veszünk étteremből, a húslevest meg mi készítjük a többieknek), rántott hal meg rántott csirkemell, krumplipüré, savanyű és kétféle sütemény (ebből a mézeskalács már most kész van). Nálunk ennyi. Nem csak az evésről szól az ünnep.
2022. dec. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/103 anonim ***** válasza:
39%

Több napos ünnepre mi mindig olyan ételeket készítünk, ami több napig jó. Nekem nem karácsonyi étel a takart, de pl pont ettől jó karácsonyra, hogy egyszer elkészül és 3 napig jó.


Így nyilván kimerítő, hogy minden nap 7 fogásos kajákat készítesz.


2 kamasz gyermek, férjed miért nem tud besegíteni? Legalább a takarításban, de zöldséget pucolni, téríteni stb bárki tud és nem fog zavarni a konyhában.



Nálunk majdnem idilli, mert 23-24 lemegy ez az őrült készülődés, és utána csak a régi családi videókat nézzük a tv-n, meg a szokott, de szívünknek kedves karácsonyi filmeket. Aztán jönnek meg mi is megyünk azokhoz, akik nem laknak itt.

2022. dec. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/103 anonim ***** válasza:
82%

Én már évekkel ezelőtt felhagytam a mártírkodással (mert a 100 félét főzni merő mártírkodás), anyám egész gyerekkoromban ezt csinálta, alkoholista is lett a végére.


Egyetlen rokon van, akihez elmegyünk szenteste, ajándékozás már csak az egy szem gyereknek van, neki is csak szolidan. Egy kis egzotikus gyümölcsöt meg mézet szoktam vinni, mert azon a településen nem lehet kapni ilyesmit, és ennek nagyon örülnek.

Másnap/harmadnap jön egy rokon hozzánk pár napra.


Itthonra a halászlevet mindig rendelem, főleg idén, hogy még pénteken is dolgozunk sajnos a gyereknek szerencsére már szünet van.


A kaja ezenkívül egyszerű ételek, amit kívánunk, nem vagyok hajlandó egész nap a konyhában robotolni.

Ami minden évben van:

- rendelt halászlé

- valamilyen tepsiben sült hús körettel együtt, tehát ami csak berakok, majd ha kész, kiveszem. Hogy ünnepi legyen, valamilyen különlegesebb húst szoktam, göngyölt szűzpecsenye, bivalyborjú sült.

- töltött káposzta, ezt már hetekkel korábban megtöltök, nyersen lefagyasztom, és ha elfogyott a sült, akkor főzöm meg.

- bivalypörkölt túrós sztrapacskával


Desszert:

- fél kiló szaloncukor, Stühmert veszek, mert abból nem lehet kilókat megenni, annyira finom, tömény

- mákos guba torta.


Ennyi.

2022. dec. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:
89%

Minden idegességet magunknak generálunk. Nálunk szép mindig a karácsony, mert jó állapotú a család, nem kötelességeket csinál, nem omlik össze, ha kupis a ház és még azt is meg KELL csinálni.

A "csinálás" a baj. Mindig csinálni, csinálni. Mert kell, ez van évtizedek óta belénk kódolva, a rossz minta. Mert mi a fax lesz, ha nem? Ha rendelsz kaját, vagy megmondod, hogy hozzon mindenki, ha össze akar ülni? Úgy őszintén? Mert Piri néni meg Lajos bácsi beszól? Ez a mozgatórugó sajnos. Hogy más mit fog szólni, meg hogy nem fognak szeretni, ha nem sürgök-forgok a konyhában ezerrel.

Szomorú, saját poklunkba vezető életpályamodell.

2022. dec. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
88%

"Ez igazából a te hozzáállásodon múlik. Én pl. nagyon élvezem a készülődést"


Ds titkon utálod, és magadra erőlteted az élvezést, vagy alapból élvezed?

2022. dec. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan, utolsó, egyetértek, el kéne már engedni ezt a "mit fog szólni Pista/Jóska/Piri/anyám/apám/szomszéd"



Meg ezt a zabálj, zabálj, zabálj egész nap ötezer féle kaját. Tavaly pizzát sütöttem karácsony másnapján, az utolsó morzsáig elfogyott.


A rendelés is igazán remek megoldás, főleg manapság, ilyen elszállt alapanyagárak mellett nem sok különbség van.


Kérdező! Őszintén! Kért bárki a családodból, hogy ez legyen a menü? Őszintén? Nem csak te találtad ki? Anyám csinálta ezt, pedig mi simán örültünk volna egy halászlének, és egy rántott hús krumplival menünek. Egyféle sütemény is bőven elég lett volna, ami egy egyszerű pohárkrém is lehetett volna, amit 10 perc összedobni, sütni se kell, mint a begjli fél nap, pedig kell a bajnak, én utálom.

2022. dec. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/103 anonim ***** válasza:
95%

"Ds titkon utálod, és magadra erőlteted az élvezést, vagy alapból élvezed?"


Én nem az a kommentelő vagyok, de én is élvezem, vagyis mi is :D Őszintén, takarítunk, főzünk többfélét karácsonyi zene mellett, nekünk ez a készülődés hozzátartozik a karácsonyhoz. De sütni pl. nem szeretek és nem is tudok jól, ezért csak 1-2 sütit csinálok és kész, nem erőltetem magamra azt, amit nem szeretek benne.


Mondjuk, ha ilyen lesz*rom családom lenne, biztos nem élvezném, nálunk mind együtt csináljuk a dolgokat.

2022. dec. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!