Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nem akarja megismer...

A családom nem akarja megismerni a barátnőmet? Mi legyen?

Figyelt kérdés

A közelmúltban költöztünk össze, és a kapcsolat is friss abban az értelemben, hogy kapcsolatnak hívjuk, pedig elég régóta viselkedtünk párként, mire összejöttünk.

Úgy volt, hogy ünnepekre jöhet velem. Viszont hagyományosan nagynénéméknél leszünk ezen a karácsonykor. A nagynéném meg hát lecsekkolta a barátnőmet közösségi oldalakon, mert kíváncsi volt, és ő a fejébe vette a képek alapján, hogy "a barátnőm egy könnyűvérű, irritáló liba, és márpedig egy k*va be nem teszi a lábát hozzá", szóval nem jöhet velem a párom.

A szüleim ragaszkodnak a nénikémnél karácsonyozáshoz, ami így december 24-27-ig végig, ott van mindenki a családból, a külföldön élő rokonok is, akik amúgy nem jönnek haza, nem lenne rossz találkozni velük. A két ünnep között én és a barátnőm már kettesben programot szerveztünk, szilveszterezni meg a barátokkal fogunk. Hamarabb nem tudom bemutatni, nincs szabad hétvégénk, meló után átugrani a távolság miatt nem opció.

A barátnőm azt mondja, hogy nem gond, menjek nélküle, ő már három éve magányosan tölti a karácsonyt(a családjával nincs kapcsolata), nem lesz gond. Én nem akarom magára hagyni, és nyilván nem is fogom.

Arra gondoltam, hogy valahogy hatni kéne a nagynénémre, hátha. Valami tipp? Vagy mi legyen?


nov. 30. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
96%
Én biztos a barátnöt választanám, amennyiben komolyan gondolod. A nagynénivel meg nem állnék szóba többét.
nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem ne vidd oda a baràtnődet, ha nem hívták meg, és amúgy sem Karácsony a legalkalmasabb arra, hogy bemutasd. Gondolom ők a családtagjaikkal (pl veled) akarnak Karácsonyozni és egy idegen egyszerűen nem való oda. Ha már egy fél éve együtt lennétek, és úgy akarnád vinni, akkor adnék tippeket, hogy győzd meg, de így szerintem ne erőszakoskodj. És ha elfogadsz egy jó tanácsot, a család legyen az első… a barátnőddel meg találkozz akkor 2 ünnep közt, ja és ha annyira nagy a szerelem, akkor jövőre mint a menyasszonyod már akár családtagnak is minősülhet.
nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 A kérdező kommentje:

Másoknak jöhet úgy a párja, hogy friss kapcsolat, és ez egyben bemutatás, ebből sosem volt gond. Csak az én barátnőm a kivétel ez alól, mert a nénikémnek nem volt szimpatikus fotókról. Ez bosszant legjobban. Meg például van több olyan családtagom, aki nagyon meg akarná ismerni, kíváncsi rá, de amúgy külföldön él, a barátnőmmel közös otthonom meg olyan messze van a család(+falu, rossz közlekedéssel), hogy oda-vissza nem megoldható az út egy nap alatt tömegközlekedéssel, már ha nem egy órás találkozót akar.

A barátnőmmel mielőtt összejöttünk "hivatalosan" fél évig olyan volt már a kapcsolatunk, mintha járnánk...

Nyilván, legyen a család az első, de elég rossz lenne azzal a tudattal "haza" utazni karácsonyra, hogy tudom, hogy a barátnőmnek akkor nem lesz kivel töltenie a karácsonyt már megint, úgy hogy azelőtt a családi karácsonyai is borzalmasak voltak.

nov. 30. 22:46
 4/84 anonim ***** válasza:
66%
Én vinném magammal az asszonyt.
nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
97%
Nagynénéddel beszélj, mondd meg neki, vagy jöhet a barátnőd is vagy nem mész te sem.
nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
95%
+ gondolj bele a barátnőd helyzetébe, mit érezhet, hogy a barátja nem áll ki érte? Milyen kapcsolat ez, ha nem számíthat rád egy ilyen piti ügyben sem, hogy együtt karácsonyozzatok? Én nőként biztosan átértékelném a kapcsolatomat veled és elkezdeném leépíteni veled a dolgokat.
nov. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
91%
Még nem vagy igazán felnőtt. Nyilván a párjával töltené a karácsonyt más...
nov. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 A kérdező kommentje:
#7 Nyilván az a fő terv, hogy vele legyek karácsonykor is. Csak szimplán idegesít, hogy a nagynéném baromságokra hivatkozva kitiltja a családi karácsonyról CSAK az én páromat, szóval ha nem megyek, akkor nem találkozom azokkal, akiket szeretek, de csak év egyszer jönnek haza, ha megyek, akkor meg cserben hagyom a páromat.
nov. 30. 23:08
 9/84 anonim ***** válasza:
88%

#8: nem, azt kérdezted, hogy "mi legyen?", pedig szerintem ez nem kérdés. Esetleg még egy nap külön ketten leutaztok, és találkozhattok a rokonokkal, aztán visszautaztok.

A következtetéseket meg mindenki vonja le magának.


Ha "csak szimplán idegesít" valami, akkor sz*rd le, vagy igyál meg egy sört.

nov. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
96%
Én is a dupla vagy semmit mondanám. Vagy jön barátnő is vagy én sem megyek.
nov. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!