Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nem akarja megismer...

A családom nem akarja megismerni a barátnőmet? Mi legyen?

Figyelt kérdés

A közelmúltban költöztünk össze, és a kapcsolat is friss abban az értelemben, hogy kapcsolatnak hívjuk, pedig elég régóta viselkedtünk párként, mire összejöttünk.

Úgy volt, hogy ünnepekre jöhet velem. Viszont hagyományosan nagynénéméknél leszünk ezen a karácsonykor. A nagynéném meg hát lecsekkolta a barátnőmet közösségi oldalakon, mert kíváncsi volt, és ő a fejébe vette a képek alapján, hogy "a barátnőm egy könnyűvérű, irritáló liba, és márpedig egy k*va be nem teszi a lábát hozzá", szóval nem jöhet velem a párom.

A szüleim ragaszkodnak a nénikémnél karácsonyozáshoz, ami így december 24-27-ig végig, ott van mindenki a családból, a külföldön élő rokonok is, akik amúgy nem jönnek haza, nem lenne rossz találkozni velük. A két ünnep között én és a barátnőm már kettesben programot szerveztünk, szilveszterezni meg a barátokkal fogunk. Hamarabb nem tudom bemutatni, nincs szabad hétvégénk, meló után átugrani a távolság miatt nem opció.

A barátnőm azt mondja, hogy nem gond, menjek nélküle, ő már három éve magányosan tölti a karácsonyt(a családjával nincs kapcsolata), nem lesz gond. Én nem akarom magára hagyni, és nyilván nem is fogom.

Arra gondoltam, hogy valahogy hatni kéne a nagynénémre, hátha. Valami tipp? Vagy mi legyen?


nov. 30. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
100%
Ha nektek jobb lenne meg kell próbálni.
dec. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
95%

Én azt nem értem, hogy ha egy kivétellel mindenki mellettetek áll, akkor miért nem küldik el nagy egyetértésben a fészkes fenébe ezt a nagynénit és miért MUSZÁJ nála tölteni 4 napot?

Nekem már ott elképesztő a dolog, hogy meglett, családos emberek egy napot se töltenek a saját lakásukban a 3 napos ünnep idején, mert végig vendégségben vannak egy rokonuknál.

Én el nem tudok képzelni olyan karácsonyt, ahol az ünnepek alatt nem is vagyok a saját otthonomban, a saját karácsonyfám mellett. Ha meg még a gyerekem párját is vendégül látnám, akkor meg nincs is miről beszélni.

A lány helyében viszont eleve idegenkednék attól, hogy rögtön az egész rokonsággal 4 napig együtt legyek. Más lenne egy délutáni vendégeskedés, de ezt így akkor se akarnám, ha mindenki szívesen fogadna.

dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 A kérdező kommentje:
#60 Nincsenek leuralva a nagyszüleim. Mind a ketten eléggé nagydumásak, meg egyébként elég fitt idősekről beszélünk, szóval nem azért laknak ott, mert ápolás kéne. Meg alapból úgy élnek egy telken, hogy egymáshoz hívatlanul nem mennek át. Hívtak már át olyan embert magukhoz, akit a nagynéném nem kedvelt, volt pár nap csendes puffogás, de pattogni nem ment át se közbe se utána.
dec. 1. 15:18
 64/84 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy telken laknak főleg nem értem. A szüleidhez az megy akit ők hívnak. Elmenne a lány, es vagy megbekel es elnezest ker a nagynened es atugrotok oda ti is , vagy anyadekhoz atmennek a rokonok..
dec. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
87%
Belezavarodtam😆 a nagyszülők laknak egy telken a nagynénivel? Mindegy ugyanez a valaszom akkor is, csak a nagyszülőkkel. (64 voltam)
dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező, ha te ezek után szóba állsz a nagynénéddel és ragaszkodsz, hogy a rokonokkal karácsonyozz, megérdemled, hogy ha szakít veled egyszer a barátnőd, egyedül halj meg...
dec. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
87%

Én mennék a nagyszülőkhöz, a nagynénit meg egye meg a fene.

Aki akar,átmegy hozzátok megismerkedni, a nagyszülők jó fejnek tűnnek.

Amúgy meg lehet, a nagynéni is rájön, hogy hülyeséget mondott, főleg, ha esetleg találkozik a barátnőddel.

dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
96%
Persze, menjetek a nagyiekhoz!
dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
79%

#66 Miért ne vágyhatna a családdal karácsonyozásra valaki, ha gyerekkora óta ez a szokás? Ha alapvetően jó a kapcsolat, csak most egy valaki fax volt, nem múlik el a jó családi kapcsolat MINDENKIVEL.

Én egyébként megkockáztatom, hogy a nagynéni azért offolta azt, hogy a csaj is menjen, mert akkor a kérdező nem megy, egyel kevesebb szoba kell a vendégeknek, a vendéglátóknak meg nem kell a nappaliban aludni addig.


Kérdező! Szerintem ha a nagyidéknál alszotok, nem lesz gond. Ha meg gáz lenne, akkor max egy éjszaka után hazamentek. Ennyire egyszerű.

dec. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már csak azért is kényelmesebb mert úgy 9 felnőtt+ 1 gyereknek kellene osztozni a fürdőn wc-n. Így elleszek a nagyiéknál akik szívesen látnak, és kényelmesebb is lesz, a baratnődnek biztos. Elképzeltem hogy elmegy bemutatkozni a családhoz és kapásbol 3 napot kell velük eltölteni..szerintem ez sok. Első bemutatásának elég lenne egy délután. Ha mar igy jott össze a nagyiéknál eleve kevesebben vannak, talán neki is kényelmesebb így.
dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!