Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nem akarja megismer...

A családom nem akarja megismerni a barátnőmet? Mi legyen?

Figyelt kérdés

A közelmúltban költöztünk össze, és a kapcsolat is friss abban az értelemben, hogy kapcsolatnak hívjuk, pedig elég régóta viselkedtünk párként, mire összejöttünk.

Úgy volt, hogy ünnepekre jöhet velem. Viszont hagyományosan nagynénéméknél leszünk ezen a karácsonykor. A nagynéném meg hát lecsekkolta a barátnőmet közösségi oldalakon, mert kíváncsi volt, és ő a fejébe vette a képek alapján, hogy "a barátnőm egy könnyűvérű, irritáló liba, és márpedig egy k*va be nem teszi a lábát hozzá", szóval nem jöhet velem a párom.

A szüleim ragaszkodnak a nénikémnél karácsonyozáshoz, ami így december 24-27-ig végig, ott van mindenki a családból, a külföldön élő rokonok is, akik amúgy nem jönnek haza, nem lenne rossz találkozni velük. A két ünnep között én és a barátnőm már kettesben programot szerveztünk, szilveszterezni meg a barátokkal fogunk. Hamarabb nem tudom bemutatni, nincs szabad hétvégénk, meló után átugrani a távolság miatt nem opció.

A barátnőm azt mondja, hogy nem gond, menjek nélküle, ő már három éve magányosan tölti a karácsonyt(a családjával nincs kapcsolata), nem lesz gond. Én nem akarom magára hagyni, és nyilván nem is fogom.

Arra gondoltam, hogy valahogy hatni kéne a nagynénémre, hátha. Valami tipp? Vagy mi legyen?


nov. 30. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
97%
Én a barátnő szemszögéből tudom elmondani, milyen. Anno a férjem bemutatott a családjának, majd ezután közölték vele négyszemközt, hogy őt egyedül várják a karácsonyi vacsorára. Megmondta, hogy így nem megy. Megsértődtek, szálltak a vádak (a család a legfontosabb, ki ez a jöttment,ki mit tilt meg, stb.), de végül az én családomnál ünnepeltünk, illetve kettesben. Következő évben is próbálkoztak, hogy menjen hozzájuk, de akkor is megmondta, hogy nélkülem nem fog. Eltelt sok év, összeházasodtunk, gyerekeink vannak és őket is ugyanúgy megvédi a szüleivel szemben, ha úgy látja jónak. Én örülök, hogy rábízhatom magam és nem kell nyelnem olyan címszóval, hogy "bírd ki, mert mégiscsak a szüleim".
dec. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
96%
A férjem anyja egyszer kurvázott le engem a ferjemnek úgy, hogy nem is ismert. Amikor be akart volna mutatni neki. Az úgy elég is volt. 10 éve vagyunk együtt, azóta se találkoztam az anyjával, mert mwgmondta neki, hogy aki ilyet mond a párjára, az nem fogja megismerni. Úgy is lett. Az unokákat sem ismeri.
dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
70%

A vén boszorkány a család feje? Valami matriarcha? Vagy mi?

Egyáltalán, hogy jutott odáig tőled az adatközlés, hogy a fosbukon csekkolta a nődet?

A te szüleid mit szólnak mindehhez?

Leuralja őket is?

Amúgy lehet, hogy nem lesz jövője a kapcsolatodnak, van ilyen. De esélyt sem adni, hogy elvidd a lányt nagyon durva.

A "nagynéni" valami savanyú vénlány? Vagy elvált nő? Vagy csúf, vagy kövér, aki a kutyának sem kell, a barátnőd meg szép?

Mert a fent felsorolt féreg nők viselkednek így.

Én a helyedben nem mennék egyedül sem, mindenkinek elmondanám miért és ennyi.

dec. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
87%
Semmiképpen nem próbálnám meg meggyőzni (már büszkeségből sem, még ha szépen mondott volna nemet sem). Egyedül sem mennék el ezek után semmi pénzért. Még ha tényleg könnyűvérű lenne, akkor se lenne köze hozzá, meg mivel nem ismeri ítélkezni sincs joga. Maradjatok nálatok. Ha valaki kérdezi titeket onnan tiltottak, azért nem mentek oda. A kedves rokonaidat meg ha érdekled találnak módot megnézni téged. Nálatok nem lehetne tartani a banzájt? (hisz írtad, hogy nálatok is szoktátok) Abba nem szólhatna bele. Ha meg valami nem tetszene neki mehetne a bús p.-ba.
dec. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
11%

Lehet hogy tudjak otthon, hogy eleinte csak szexelni jártatok össze? Akkor lehet hogy tényleg "olyan" csaj, és igazuk van.


Plusz lehet, hogy tényleg botrányosak a képei a facebookon.


Így nem lehet megállapítani, hogy csak az egyik oldal verziojat ismerjük, azt se teljesen.

dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki írta, hogy életszerűtlen, meg hogy férünk el annyian nagynénémnél, de azért annyira nem tragikusan nagy a család. Anyai ágról alapból nincs anyámon kívül élő rokonom. Apai ágon van a nagynéném, az ő férje, a három unokatesóm, kettőnek van párja, egynek van egy kisgyereke, meg még a nagyszülők. A nagyszülők ugyanazon a telken élnek egy pici házban, náluk 1, esetleg kényelmetlenül 2 fő. Unokatesók párjukkal együtt mennek vissza a saját régi gyerekszobába, nagynénémék szobájába mennek anyuék, nagynénémék a nappaliba addig, én meg lehetek a dolgozó szobában az ágynak kihúzható kanapén, ami amúgy két személyes.

#33 Nem a nagynéném a család feje, de mivel az ő házában leszünk, azért elég erősen van beleszólása, hogy ki mehet be.

A szüleim azt mondták, hogy beszélnek vele, megpróbálnak találni valami megoldást. De örülnének, ha mennék akkor is, ha a barátnőm nélkül (de ilyen meg nem lesz).

Onnan jutott el tőlem az adatközlés, hogy mindenkitől megkérdezte, hogy hozna-e plusz vendéget. Tehát tőlem, meg attól a két unokatestvéremtől, akiknél még nincs gyerek. Facebookon meg annyira nem nehéz megtalálni a barátnőm, ha ott a közös kép, és meg van rajta jelölve.

Most például felmerült, hogy akkor mi legyünk a nagyiéknál, végülis szűkösen megoldható. Aztán ha változik nagynéném véleménye, akkor csatlakozunk, ha nem, akkor meg elleszünk a nagyszülőkkel, aki meg szeretné velünk dumálni, az majd átjön, az udvar másik vége annyira nincs messze. :D Csak nem tudom, hogy ez mennyire tud jól elsülni.

dec. 1. 09:41
 37/84 anonim ***** válasza:
85%

"Csak nem tudom, hogy ez mennyire tud jól elsülni."

Itt már semmi nem tud teljesen jól elsülni, de kit érdekel. Minden, ami történik, a nagynénéd megjegyzésének a következménye, arra vezethető vissza, az az, ami nem sült el jól.

Jó megoldást találtál. Ha ez nem lenne, én is azt javasoltam volna, hogy az első estére utazz el nagynénédhez, tedd világossá, hogy a ritkán látott rokonok miatt jöttél, hogy egy kicsit lásd őket, de nem sokáig maradsz, a karácsony többi részét a barátnőddel töltöd, akit a nagynénéd nem engedett ide. 25-én reggel pedig pakolj fel, és menj.

dec. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
80%
Én így is azt csinálnám amit a 37-es írt.
dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
84%
De most komolyan képes lennél odacipelni a lányt, ahol nem látják szívesen, mi több, lekurvázzák? Ennyire nem szorult beléd empátia?
dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 A kérdező kommentje:

#35 Csak a nagynénémnek van baja a barátnőmmel, ő meg nem tud az előzményekről. A szüleim hallottak róla, amikor még ez nem tűnt úgy, hogy kapcsolat lesz, de ők meg nem avatnak be másokat olyasmibe, amit csak nekik mondtam. A szüleimet nem zavarják az előzmények, amíg nem jöttünk össze, többször kérdezték, hogy na, mikor jövünk össze, meg ilyenek.

Egyébként meg miért lenne "olyan"? Nem csalt meg senki senkit, az első pár hét után mind a ketten csaknegymással találkozgattunk. Amikor megismerkedtünk, mind a ketten szinglik voltunk. Ennyi erővel én is lehetnék "hímringyó", vagy mit tudom én mi.

A fotói tényleg nem botrányosak. A profil képein csak arccal van fent, azon kívül van kint egy képe, amin a fiú barátja mellett állnak, egy amin valami alkoholt fog és mosolyog, teljesen normálisan, egy csomó 13 éves kori fotó az akkori szülinapi bulikról, van egy téli fotó, amin a macskáját fogja valami fenyő előtt. Az utóbbival például az volt a baja a nagynénémnek, hogy mégis miért hord magassarkú csizmát, meg hogy miért olyan magas annak a csizmának a szára, és hogy ez kihívó, illetlen ilyet megosztani. Úgy, hogy amúgy pufi kabátban van, és egy macskát fog...


#37 Vagy még azt tudom elképzelni, hogy első este hazautazok, de úgy , hogy akkor nagymamámékhoz, jön velem a barátnőm is, aztán ha gáz van, megyünk is haza.

dec. 1. 10:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!