Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nem akarja megismer...

A családom nem akarja megismerni a barátnőmet? Mi legyen?

Figyelt kérdés

A közelmúltban költöztünk össze, és a kapcsolat is friss abban az értelemben, hogy kapcsolatnak hívjuk, pedig elég régóta viselkedtünk párként, mire összejöttünk.

Úgy volt, hogy ünnepekre jöhet velem. Viszont hagyományosan nagynénéméknél leszünk ezen a karácsonykor. A nagynéném meg hát lecsekkolta a barátnőmet közösségi oldalakon, mert kíváncsi volt, és ő a fejébe vette a képek alapján, hogy "a barátnőm egy könnyűvérű, irritáló liba, és márpedig egy k*va be nem teszi a lábát hozzá", szóval nem jöhet velem a párom.

A szüleim ragaszkodnak a nénikémnél karácsonyozáshoz, ami így december 24-27-ig végig, ott van mindenki a családból, a külföldön élő rokonok is, akik amúgy nem jönnek haza, nem lenne rossz találkozni velük. A két ünnep között én és a barátnőm már kettesben programot szerveztünk, szilveszterezni meg a barátokkal fogunk. Hamarabb nem tudom bemutatni, nincs szabad hétvégénk, meló után átugrani a távolság miatt nem opció.

A barátnőm azt mondja, hogy nem gond, menjek nélküle, ő már három éve magányosan tölti a karácsonyt(a családjával nincs kapcsolata), nem lesz gond. Én nem akarom magára hagyni, és nyilván nem is fogom.

Arra gondoltam, hogy valahogy hatni kéne a nagynénémre, hátha. Valami tipp? Vagy mi legyen?


nov. 30. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 A kérdező kommentje:
#39 Egy emberen kívül mindenki más szívesen látná ott.
dec. 1. 10:23
 42/84 anonim ***** válasza:
86%
24-én barátnőddel kettesben, 25-én vagy 26-án pedig elutazol a családhoz
dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
96%
Én nem mennék el. Szervezz egy kellemes karácsonyi hetvégét a barátnőddel. Ha megsértődik a nagynénéd es ezt szóvá teszik a szüleid, hogy ő előbb sértett meg teged es a baratnődet, ugyhogy bekaphatja!
dec. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
94%
*bocsi, kimaradt, hogy mond a szüleidnek, hogy ő előbb sértett téged...
dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 NTBS ***** válasza:
96%
Nem mennék. Ez nem kérdés. Egy pár vagyunk együtt vagy sehogy.
dec. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
100%

42-es vagyok, még egy gondolat.


Én azért nem vinném el a barátnőmet, még akkor sem, ha végül a nagynéni beadja a derekát, mert mindenki rosszul érezné magát. Gondolom azért gyűltök össze nála, mert ott van hely, de nehéz elképzelni, hogy amúgy egy melegszívű, kedves nő lenne ennyi rosszindulattal (rövid szoknya? koktélos kép? és ezek alapján k*rva? nah...). Most el tudod képzelni, hogy miután esetleg a rokonok unszolására, meg a kvázi-zsarolás miatt, hogy ti. különben te sem mész/csak 1-2 napra mész azt mondja, hogy jól van, hát vidd a lányt, utána majd kedvesen fog viselkedni? MÉg ha nem is lesz nyíltan bunkó, egész biztos éreztetni fogja, hogy ő amúgy a házba nem engedte volna be a lányt, és mindenkinek ott lesz ez a kellemetlen érzés a fejében. Nem tudom elképzelni, hogy nem lenne baromi kínos mindenkinek, főleg a barátnődnek.


Még azt is lehet, hogy te és barátnőd a szüleidnél lesztek 4-esben 24-én, 25-én vagy 26-án pedig barátnőd hazautazik, te pedig a szüleiddel a nagynénédhez. Vagy ha egy településen vagytok, akkor 25-én át is mehet hozzátok egy sütizésre, aki szeretné megismerni a lányt, aztán ő hazamegy, ti meg mindanyian visszamentek nagynénédhez.

dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem miért gondolod, hogy meg lehetne győzni valakit, akivel totál más moziban ültök. A kommunikáció csakis olyannal működik, akivel nagyjából azonos valóságot néztek. Sehogy máshogy.

Az is durva, hogy a család többi tagját nem tudod ebbe bevonni, hogy a banyát rekesszétek ki. Ha annyira nagy a szeretet, hogy velük találkozni szeretnél, tartsátok meg ti a karácsonyt. És a család eldönti, hogy egy szarkavaró nagynéni a fontosabb, vagy ti. És te is látni fogod, kiderül, hogy tényleg van-e szeretet, vagy csak megy a bábszínház és hozzá mennek, merthát "mégiscsak a család".

Tudsz kommunikálni a család többi tagjával?

dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
92%

Ha most engedsz a nagynéninek akkor mi lesz kesőbb? Ha komolyra fordul a dolog és megkéred a lányt, feleségül, akkor majd az esküvőn fogja kiverni a hisztit? Amúgy meg miköze hozzá? Nem ő az anyád, sőt, még az sem szólhat bele, ha megtehetné az a sok gonosz anyós vicc sem létezne... Nehogy már egy kvázi kivülálló mondja meg neked, hogy neked kit kell szeretned! Ha most benyalsz a nagynénédnek akkor ez örökre így is fog maradni az a fél éves kapcsolat meg nem fogja megélni a kerek évet sem!

Gondolkoz, kivel akarsz együtt élni a nyanyával, vagy a szerelmeddel?

dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek után semmiképp nem vinném oda a barátnőmet, de nem mennék én sem. Illetve tudatnám a rokonsággal, hogy ez az oka annak, hogy nem tudok velük találkozni. Szerintem töltsd az ünnepet inkább a barátnőddel.
dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
95%
Én a legközelebbi városban foglalnék szállást. Egy közeli étterembe hívnám a rokonokat, a nagynéni kivételével, és ott mutatnám be a párom.
dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!