Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nem akarja megismer...

A családom nem akarja megismerni a barátnőmet? Mi legyen?

Figyelt kérdés

A közelmúltban költöztünk össze, és a kapcsolat is friss abban az értelemben, hogy kapcsolatnak hívjuk, pedig elég régóta viselkedtünk párként, mire összejöttünk.

Úgy volt, hogy ünnepekre jöhet velem. Viszont hagyományosan nagynénéméknél leszünk ezen a karácsonykor. A nagynéném meg hát lecsekkolta a barátnőmet közösségi oldalakon, mert kíváncsi volt, és ő a fejébe vette a képek alapján, hogy "a barátnőm egy könnyűvérű, irritáló liba, és márpedig egy k*va be nem teszi a lábát hozzá", szóval nem jöhet velem a párom.

A szüleim ragaszkodnak a nénikémnél karácsonyozáshoz, ami így december 24-27-ig végig, ott van mindenki a családból, a külföldön élő rokonok is, akik amúgy nem jönnek haza, nem lenne rossz találkozni velük. A két ünnep között én és a barátnőm már kettesben programot szerveztünk, szilveszterezni meg a barátokkal fogunk. Hamarabb nem tudom bemutatni, nincs szabad hétvégénk, meló után átugrani a távolság miatt nem opció.

A barátnőm azt mondja, hogy nem gond, menjek nélküle, ő már három éve magányosan tölti a karácsonyt(a családjával nincs kapcsolata), nem lesz gond. Én nem akarom magára hagyni, és nyilván nem is fogom.

Arra gondoltam, hogy valahogy hatni kéne a nagynénémre, hátha. Valami tipp? Vagy mi legyen?


nov. 30. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
82%
Elszámolam, 11+1 lenne. 2 szülő ,2 fő a nagyneni+ferj, 3 unokatestvére, 2 pár, 2 fő mint kerdező es baratnője, 1 gyerek. Ez egy házba sok 3 napig akkor is ha 2 wc van.
dec. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem az egészet. Minek kell nektek okvetlen a nagynénihez menni? Mond meg a szüleidnek,hogy hazamész a barátnőddel,mert be akarod mutatni nekik ennyi. Mármint a szülői házhoz nem a nagynénédhez aztán kész. Én a szüleid helyében lennék megmondanám nekik,bocs de a fiam jön a barátnőjét bemutatni ezért otthon maradunk,majd két ünnep közöt valamikor elmegyünk.
dec. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
86%
72-es, ez lenne a normális a kérdező szülei részéről, de itt az egész rokonság bele van bu...ulva a nagynénibe, akármilyen bunkó és ellenszenves. És mindenki 4 napon át ott akar héderelni náluk.
dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
63%
72-es a szülők meghivhatták volna az egész kül és belföldi rokonságot is ennek örömére! Gyertek el okvetlen nézzétek meg a fiunk barátnőjét! A nagynénit meg nem kelett volna meghivni,jaj te ne gyere el neked úgysem tetszik! Azért kiváncsi lennék milyen képet vágna a nagynéni! Azért a szüleid beszólhatak volna a néninek-hé te ne légy bunkó vazeg!
dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
81%

"és ő a fejébe vette a képek alapján, hogy "a barátnőm egy könnyűvérű, irritáló liba, és márpedig egy k*va be nem teszi a lábát hozzá", szóval nem jöhet velem a párom"


És ezt kivel közölte ebben a formában? A szüleiddel, vagy közvetlenül veled?


A barátnődnek is van esetleg tudomása erről?


Én úgy gondolom, hogy elég szelíd és alkalmazkodó természetem van, de ha a párom elmenne 3-4 napra karácsonyozni valakihez, aki engem ismeretlenül lekurváz, akkor arra jönne haza, hogy én már elkezdtem albérletet keresni magamnak, és gyűjtöm a kartondobozokat a költözéshez.


A rokonait senki nem választhatja meg, azt viszont igen, hogy egy ilyen helyzetben hogy dönt.


Nő vagyok, de ha a páromról beszélne valaki ilyen hangnemben, és közölné, hogy egy családi eseményre nélküle vagyok hivatalos, akkor mondanám, hogy köszönöm a meghívást, de nem élek a lehetőséggel.Piszkosul nem férne össze az elveimmel, hogy egy érzelmi manipulációnak becsicskulva cserbenhagyjam azt, akit szeretek.


Azért örülök, hogy valaki már arra is felhívta a figyelmedet, hogy ez nem csak a barátnőddel, hanem veled szemben is a tisztelet hiánya. Mert abból, ahogy fogalmaztál, nekem valahogy az jött le, hogy mintha ennek nem is fognád fel, vagy nem érzékelnéd a súlyát.


Szerintem a barátnődben is van annyi egészséges önérzet, hogy ilyen előzmények után nem megy el akkor sem, ha megoldható máshol a szállásotok.

dec. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 A kérdező kommentje:

A szüleimnek, és kettő külföldön élő unokatesómnak már bemutattam videohívásban egyébként, bár az ilyen pár perces futólagos beszélgetés volt csak. Róluk biztosan tudom, hogy nagyon akarják azt a személyes találkozást, meg a nagyszülők nagyom lelkesek.

Igazából az a helyzet egyik nehézsége, hogy még soha nem fordult elő a nénikémtől ilyen viselkedésforma, így azért elég nehéz kezdeni ezzel bármit is.


#75 Először a szüleimmel közölte ezt a "fantasztikus" véleményét. Én felhívtam másnap, hogy ez mégis mi a fax, mire velem is közölte, én meg megmondtam neki, hogy oké, de akkor engem se várjanak. Ezt a beszélgetést a barátnőm is hallotta. Ő viszont arról győzködött, hogy márpedig menjek nélküle, nem akar ennél rosszabb benyomást kelteni és egyebek, meg amúgy is, két ünnep között végig közös programunk lesz. Igazán az zavart be, hogy a barátnőm ragaszkodott ahhoz, hogy akkor menjek nélküle.

Ha úgy mennénk, hogy a nagymamámékhoz, és nem rendeződik a nénikémmel a helyzet, akkor az már nem az össznépi karácsonyozós program. Eszembe nem jutna úgy átsétálni a barátnőmmel egy bármilyen közös programra a nénikém házába.

dec. 3. 00:34
 77/84 anonim ***** válasza:
100%

"Én felhívtam másnap, hogy ez mégis mi a fax, mire velem is közölte, én meg megmondtam neki, hogy oké, de akkor engem se várjanak."


És mennyire éreznéd magad férfinak, ha - bocs a vulgáris kifejezésért - ezek után s..egget csinálnád a szádból, és mégis elmennél?


Ennek szerinted milyen üzenete lenne?


"Ezt a beszélgetést a barátnőm is hallotta. Ő viszont arról győzködött, hogy márpedig menjek nélküle, nem akar ennél rosszabb benyomást kelteni és egyebek, meg amúgy is, két ünnep között"


Egészséges értékrendű ember szemében nem ő keltene rossz benyomást, ha te tartanád magad ahhoz, amit mondtál, hanem te jó benyomást azzal, hogy

van önérzeted és gerinced.


De ha megfelelési kényszered van a nagynénéd felé, aki nyíltan lekurvázta a párodat neked és családodnak, vagy bármi más szempont felülírja azt, hogy kezdetben kiálltál a barátnőd mellett, akkor nyilván dönts úgy, ahogy jónak látod.


Nem vagyok benne biztos, hogy a barátnőd azt mondja, amit a szíve mélyén gondol. Nekem biztosan megváltoznának az érzéseim egy olyan férfi iránt, aki egy ilyen helyzetben visszatáncolna az eredeti döntéséhez képest, és elmenne napra jól érezni magát ahhoz vendégségbe, aki engem lekurvázott, én meg otthon lennék egyedül.


De persze nem vagyunk egyformák. Elképzelhető, hogy a barátnőd szemében ezek után is megmaradnál ugyanolyan férfiasnak.

dec. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk a szüleidet sem értem, mert ebben a helyzetben én anyaként azt mondanám a nagynénédnek, hogy:


Nézd, Jolán / Marika / Rozi, mi szeretnénk a fiunkkal és a barátnőjével tölteni a karácsonyt. Megértem, hogy te - bármilyen okból - úgy döntöttél, hogy a barátnőjét nem látjátok szívesen.


Mi viszont úgy döntöttünk, hogy ebben az esetben szeretnénk lemondani a karácsonyi meghívásotokat, és otthon töltjük az ünnepeket. X-éknek és Y-éknak (külföldi és egyéb rokonok, akik hozzájuk hivatalosak), természetesen elmondjuk majd időben, hogy sajnáljuk, hogy így most velük nem lesz alkalmunk találkozni, de biztos vagyok benne, hogy ha elmondjuk a döntésünk okát, meg fogják érteni.

dec. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
94%
Közölném a nénikével és a családommal is, hogy ha a párom nem jöhet, akkor én sem megyek. Nagyon megalázó a párodnak ez a kijelentés és a helyzet. Az én családom is toxikus, sajnos meg kell húzni a határokat velük szemben.
dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
95%
Ha én lennék az anyád megmondtam volna a nagynénédnek, hogy ott bassza meg a szeretet ünnepe, én a fiammal karácsonyozok.
dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!