Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nem akarja megismer...

A családom nem akarja megismerni a barátnőmet? Mi legyen?

Figyelt kérdés

A közelmúltban költöztünk össze, és a kapcsolat is friss abban az értelemben, hogy kapcsolatnak hívjuk, pedig elég régóta viselkedtünk párként, mire összejöttünk.

Úgy volt, hogy ünnepekre jöhet velem. Viszont hagyományosan nagynénéméknél leszünk ezen a karácsonykor. A nagynéném meg hát lecsekkolta a barátnőmet közösségi oldalakon, mert kíváncsi volt, és ő a fejébe vette a képek alapján, hogy "a barátnőm egy könnyűvérű, irritáló liba, és márpedig egy k*va be nem teszi a lábát hozzá", szóval nem jöhet velem a párom.

A szüleim ragaszkodnak a nénikémnél karácsonyozáshoz, ami így december 24-27-ig végig, ott van mindenki a családból, a külföldön élő rokonok is, akik amúgy nem jönnek haza, nem lenne rossz találkozni velük. A két ünnep között én és a barátnőm már kettesben programot szerveztünk, szilveszterezni meg a barátokkal fogunk. Hamarabb nem tudom bemutatni, nincs szabad hétvégénk, meló után átugrani a távolság miatt nem opció.

A barátnőm azt mondja, hogy nem gond, menjek nélküle, ő már három éve magányosan tölti a karácsonyt(a családjával nincs kapcsolata), nem lesz gond. Én nem akarom magára hagyni, és nyilván nem is fogom.

Arra gondoltam, hogy valahogy hatni kéne a nagynénémre, hátha. Valami tipp? Vagy mi legyen?


nov. 30. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
93%
20 vagyok. A meghívod őket magatokhoz se rossz ötlet. A rokonoknak szépen elmondod miért nem mész.
dec. 1. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező itt az a legnagyobb gond szerintem hogy a nagynénéd téged néz semmibe. Ha téged sueret, tisztel akkor a barátnőmnek is kell esélyt adnia. Ezzel a viselkedesevel téged is megaláz. Szerintem ideje érett felnőttként viselkednekd. Mondd el a rokonoknak hogy jó lenne találkozni velük, de nagynénéd nem lát szívesen a házában ezért nem tudsz menni. A találkozást bepotoljátok, szerintem most pont a régen látott rokonok meglatogatása a legkisebb probléma.
dec. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ez azért elég életszerűtlen, hogy karácsonykor 4 napra az egész pereputty, sógor-koma-nagybácsi beköltözik egy naaagy falusi házba, és 4 napig együtt van az egész bagázs.

Kérdező, ha nem kamu, akkor én úgy oldanám meg, hogy ezen a karácsonyon kivonom magam az egészből, nem is kérdés, a barátnőmmel tölteném.

dec. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk én sem értem, hogy négy napig mit lehet nonstop egymás seggében lenni a rokonokkal (max amcsi filmekben).
dec. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
94%
Meg sem fordulna a fejemben, olyan rokonhoz menni, aki a baràtnőmet lekurvàzza. Elèg szomorú ha te ezek utàn mèg vàgysz oda. A többieket, a külföldieket akiket làtni akarsz , hívjàtok el magatokhoz. Ha nem mennek, akkor ők nem kívàncsiak annyira ràd, mint te ràjuk. Eddig te mentèl, most menjenek ők. Elmondod mi az oka, vagy megèrtik vagy vagy nem .
dec. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
91%
Mutasd be webkamerán keresztül azoknak, akiket érdekel, mi van veletek. Akkor nem kell elmenni, nagyi boldog lesz, akiket régen láttál/beszéltél velük, azokkal is tudsz beszélni (amúgy alapból miért nem beszéltek akkor webkamerán, ha ennyire hiányzik a másik?). És így nem gond, ha ők sem tudnak menni hozzátok. Karácsonykor meg maradsz a barátnőddel. Tudom, hogy nem az igazi, de így talán mindenki kap abból egy kicsit, amit akar/nem akar:)
dec. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
96%
Ha igy vélekednek a barátnődről pár fotó alapján akkor minek elmenni. Azért kiváncsiságból is meghivhatnák utánna mondjanak róla véleményt. Én ezek után biztos nem mennék el. Ha meg kérdeznék,hogy miért nem jövök azt mondanám,amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten.
dec. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
95%

Ha tudnál is valahogyan hatni a nénikédre, a barátnőd helyében én már biztosan nem mennék olyan helyre, ahol ez a vélemény alakult ki rólam ismeretlenül. És a nénikédre sem kényszerítheted rá, hogy vendégül lásson egy szerinte kvát, aki neki egyáltalán nem szimpatikus. Azt is simán eltudom róla képzelni, hogy nem viselkedne vele szemben intelligensen, hanem lépten-nyomon megalázná mindenki előtt. Erre semmi szüksége senkinek sem, karácsony ide vagy oda.

Tehát vagy magára hagyod, vagy nem mész. Középút nincs. A nénikédnek meg vagy hiányzol vagy nem, ha egyedül nem mész oda.

dec. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
95%

Leqrvázta a barátnődet.

Mit kell itt győzködni? Ha nagy nyaggatás árán engedi is hogy menjen a barátnőd, biztos beszólogat majd neki. Minimum èreztetni fogja vele, hogy csak egy megtűrt szemèly.

Jobb, ha nem megy ès nem baxxátok el a karácsonyát. Egyedül karácsonyozni 100x jobb mint ilyenekkel.


Volt ilyenben rèszem sajnos. Mèg csak egy pohár vízzel se kínáltak meg. Helyem se volt az asztalnál.

Szánta-bánta a barátom, nem tudta hogy ez lesz, de nem akart elmenni mert jaj de bunkóság lenne. Ott az egèsz család.

Kimentem èszrevètlenül, ès haza vonatoztam. Nem èrtettèk mièrt, sőt úgy voltak vele hogy igazuk volt velem kapcsolatban 🤦🏻😂

dec. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
96%

Mondd el a rokonoknak előre tárgyilagosan, hogy mi történt, hogy mennyire ordenáré paraszt módon nyilatkozott a nagynéni a barátnődről, hogy nem vagy emiatt szívesen látott vendég, és menni sem vagy hajlandó így, bár a rokonok nagyon hiányoznak.

Ezzel előre kihúzod a nagynéni méregfogát, mert ha majd puffog meg terít, hogy el lettél marva a családtól, tutira lesz, aki kioktatja, hogy ő maga mart el. Csak fontos, hogy ezt előre tedd meg már most, ne utólag magyarázkodj, hogy a te szavad legyen erősebb a nagynéninél.


Zárójel: a párod helyében akkor sem akarnék menni, ha meg tudnád győzni. Olyan helyre nem megyek, ahol lekrváznak meg megaláznak. Főleg ha eleve vacak családból jött, nem kell még tetézni, hogy kellemetlen kötelesség legyen neki az első közös karácsony.


Karácsonyozzatok ketten, a szüleidhez menjetek át szilveszterkor, ha akkor otthon lesznek, az is három napos hétvége idén.

dec. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!