Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el hogy a...

Hogyan érhetném el hogy a barátom támogasson kicsit anyagilag?

Figyelt kérdés
1,5 éve vagyunk együtt, én 21 vagyok ő 16 évvel idősebb. ez idő alatt nem kértem tőle soha semmit. néha elmentünk kajálni azokat ő fizette, de ezen kívül nem vett nekem semmit és szeretném ha kicsit támogatna, mivel sok barátnőmnek a pasija vesz nekik néha egy ruhát, apróságot vagy valamit. nem vagyok az a lehúzós fajta, de úgy érzem, hogy támogathatna jobban is, mivel nekem nem igazán van keresetem. Gyógyszerrel védekezünk már az elejétől fogva, azt is én fizetem teljesen.
2011. aug. 28. 13:35
 51/105 anonim ***** válasza:
22%

"Ne haragudj, de te valami erdőszéli kis kunyhóban nevelkedtél? Egy arany fülbevaló neked túl drága? Mekkora mélyszegénység van Magyarországon, hogy egy max 5000 ft-os ajándéktól hasraesnek a nők?"

Nem 5000,a 3-szorosa, te nem tudom, milyen ékszerüzletekben jártál eddig, ez mindenesetre nem a vateráról lett rendelve...

de ha 5000 forint lenne, akkor is hasraesnék, mert nem neveltek elkényesztetett büdös k*rvának, mint pl. téged, mert te ezek szerint pofán röhögted volna a párod, hogy csak aranyékszert kaptál...

és nem vagyok mélyszegénységben, elég jól keresek, bármikor vehetnék magamnak még gyémántot is, ha nagyon akarnék ilyenekre költeni.

2011. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/105 anonim ***** válasza:
53%

"de ha 5000 forint lenne, akkor is hasraesnék, mert nem neveltek elkényesztetett büdös k*rvának, mint pl. téged, mert te ezek szerint pofán röhögted volna a párod, hogy csak aranyékszert kaptál..."

Nem röhögte volna pofán, csupán csak 5000ft nem nagy összeg manapság, attól mert valaki ezt ki meri jelenteni még nem elkényeztetett k.úrva, és örülhet egy cipő fűzőnek is!

De azért üzenem az ékszeresnek, hogy van 5ezernél drágább arany fülbevaló is, egy nagy karika ami nekem van 30 ezer körül mozog!

2011. aug. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/105 anonim ***** válasza:
79%

Tudod kérdező, én úgy tapasztaltam, hogy ez férfi típustól függ. Van olyan pasi, aki attól érzi jól magát, ha elhalmozhatja a nőjét, mindent megvesz, kedveskedik neki, és van a másik típus, aki rosszul van ha venni kell valamit. Mert ő arra gondol, hogy ha vesz valamit akkor a nő csak azért van vele, nem önmagáért... A lehúzós nők sem tudnak minden pasit lehúzni, hanem külön érzékkel azokra tapadnak akik az első típusba tartoznak. Ezzel azt akarom mondani, hogy lehet hogy ha kéred, akkor ideig óráig megváltozik a pasid, de nagy változásra ne számíts. Egyébként értem én hogy miről beszélsz.


Szóval amit tanácsolok az az, hogy konkrétan átgondolod, hogy mit szeretnél venni magadnak. teszem azt, legyen egy csizma. Mondjuk kerül 20.000 forintba. Kinézed. És amikor találkozol a pasival akkor egyenesen megmondod neki, hogy nagyon szeretnéd megvenni azt a csizmát, és hogy szeretnéd megkérni, hogy segítsen be a megvételbe. Erre meglátod hogy mit mond. inkább nyögni fog, de azért csak próbáld meg :) ha elutasít, akkor fogadd el, hogy nem akar kötélnek állni. a következő próbálkozás az, hogy mesélsz az egyik barátnődről, akit elvitt a pasija xy nyaralásra, és hogy a barátnőd erről áradozik folyton, és hogy milyen jó neki. elmondhatod azt is, hogy te is szeretnéd érezni, hogy ő gondoskodni szeretne rólad, de ennek semmi jelét sem látod, és hogy ez miért van.. erre is mondhat valamit. szóval ha ez a téma már így képben van, akkor lehet hogy pár hét alatt lesz változás. de ennél jobban ne erőltesd, csak várj. ha nem lesz semmilyen változás, akkor levonhatod a következtetést, hogy a pasid sose fog venni semmitse. Vagy elfogadod így, vagy keresel másik krapekot. nekem mindkét típusból volt férfi az életemben, egyik véglet sem jó.


33/N

2011. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/105 anonim ***** válasza:
14%
Szegény férfiak.
2011. aug. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/105 anonim ***** válasza:
56%
Oké, akkor tévedtem. Tény, hogy nagyon magas a fizetésem, plusz nem Magyarországon élek, ezért néha nagyon meg tud lepni, amiket itt olvasok.
2011. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/105 anonim ***** válasza:
24%

14:42

Ha már így rákérdeztél: a Patek Phillipe-től vettem az összes ékszeremet. Te talán el is ájulnál, ha onnan venne a párod ajándékot. És nem neveltek k.urvának, csak több rálátásom van a világ dolgaira, mint neked.

2011. aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/105 anonim ***** válasza:
87%
5000 ft valóban nem nagy összeg annak, akinek önálló jövedelme van, és az mondjuk nem a minimálbér. Itt viszont a válaszolók többsége 15-22 éves, önálló jövedelemmel ritkán rendelkeznek, max. ösztöndíjjal vagy diákmunkából befolyt pénzzel. A 40 ezres ösztöndíjamból 5000 nekem igenis nagy összeg.
2011. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/105 anonim ***** válasza:
87%
Nekem elég drága ajándékokat vett már a párom, szívesen vette, elfogadtam, szültem neki gyereket, boldogok vagyunk. Most ribi vagyok, mert kaptam kocsit tőle. Valószínűleg, ha ribinek tartott volna nem kaptam volna semmit tőle. Ő megengedheti, és ha úgy vesszük ez is közösbe megy.De egy fülbevalótól kiborulni és nem elfogadni vicces, mit kellett volna adnia. Szerintem sértő is visszautasítani, mert szívből adta.
2011. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/105 anonim ***** válasza:
83%

"14:42

Ha már így rákérdeztél: a Patek Phillipe-től vettem az összes ékszeremet. Te talán el is ájulnál, ha onnan venne a párod ajándékot. És nem neveltek k.urvának, csak több rálátásom van a világ dolgaira, mint neked."


A nagyobb rálátás azt jelenti, hogy képben vagy ékszerügyileg és hogy ebben méred a párkapcsolatok értékét, rendben: legyen igazad, meghajlok tekintélyed előtt!

Én viszont abból gazdálkodom, amit keresek és nekem, így 22 évesen, az a fontosabb, hogy minél előbb legyen pénzünk a párommal saját házra, nem pedig hogy drága ékszereket viseljek. Képzeld, nem esnék hanyatt az ékszereidtől, mert engem nem hoz lázba egy rakat kacat, csak mert annyiért árulják, amennyi másoknak egy havi kosztpénze. Én párom figyelmességeit értékelem. Legelső ajándéka édesanyja kertjéből hozott egy szál rózsa volt, de még mindig megvan, mert én a szándékot értékelem.

Képben vagyok a világ dolgaival, mivel én már nem anyuci és apuci nyakán élek, eltartom magamat és egy háztartást, no meg a munkahelyemen is megállom a helyem.

2011. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/105 anonim ***** válasza:
100%

Hűha...


Nézd, ha 1,5 év alatt nem volt ilyen, eztán sem nagyon lesz, kutyából nem lesz szalonna, pláne hogyha csak "finoman rávezetni" akarod, szóval mégcsak egyenesnek sem nevezhetünk...


Nálunk kicsit más a helyzet, mi együtt élünk, közös a kassza, bár ő jobban keres, így többnyire az "ő pénzéből" vásárolunk mindent. Például amikor szükségem volt egy melltartóra, elmentünk vásárolni, segített választani, felpróbáltam, véleményt mondott, és végül közösen megvettük. DE! Nem jelentem be minden héten kétszer, hogy ez kéne meg az kéne, csúnya dolog visszaélni a bizalommal. A másik fele pedig, hogy nem kell mindenből aranyberakásosat venni - én általában közép kategóriás termékeket vásárolok, mert igyekszem figyelni a minőségre.


Legutóbb fél éve kaptam tőle egy ezüst nyakláncot, mert sikeresen levizsgáztam, tehát azt sem "csak úgy" vette nekem. "Csak úgy" az ember nem szokott "támogatást" kapni! (Bár néha hazahoz nekem a vásárlásból egy tábla csokit, de én ezt nem nevezem támogatásnak...)


Te most mit is vársz tőle? Ajándékot? Ékszert? Pénzt? Nem egészen értelek.

2011. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!