Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki másnak is ilyen nevelő...

Valaki másnak is ilyen nevelő apja, vagy csak én vagyok egyedül?

Figyelt kérdés

Nem rég nagynehezen 3 napi kéregetés után adott 17.000 Ft-ot

a tankönyvekre, annak ellenében, hogy én kapok majd 25.000 Ft ösztöndíjat (ami igaz), és abból majd abból adjam neki vissza, jó, ókét montam.

Megkapom a 25.000 Ft-ot, és most kéri vissza a pénzt!

hát én erre nem számítottam, hogy ő majd kéri vissza!

hát hogy lehet valaki ijen szemétláda, hogy egy gyerektől kéri vissza a pénzt? Különbenis egy apának (még ha nevelő apa is akkor is) kutya kötelessége ijen dolgokról gondoskodni, nem?

Én nem értem hogy hogy lehet ijen egy szemét, hogy van képe egy gyerektől vissza kérni a pénzt? meg eggyátalán mi az hogy 3 napi kunyerválás után ad pénzt a tankönyvekre, akkor is akkor , amikor én felemlítem az ösztöndíjat?

Hát nem igaz! Na jó van oda adom neki, dugja fel magának!

De akkor is, hogy van szive, meg képe egy gyerektől vissza kérni a pénzt? Ha én annyi idős lennék mint ő, és lenne egy fiam, szó nélkül oda adnám a tankönyvekre a pénzt! és 10 fillért nem kérnék vissza, sőt kérnie se kellene, én mondanám, hogy "fiam, mennyi a tankönyvek ára?"

na mindegy, nem érdekel, ott van a 17.000 Ft.ja, dugja fel magának, hát nem igazam van?


2011. szept. 10. 20:52
 71/101 A kérdező kommentje:

Miért kéne ezt türni? miért kéne tűrni, hogy minden hónapban látom anyámat agyonverve? csak azért, mert fizeti a 63-at, és eltart minket? attól még nincsen joga, ismétlem nincsen joga ütni egy nőt, főleg nem egy gyereket! attól hogy ő tart el minket 1 hétig (mert utána nem marad pénze)

kell türni a szidalmazásait?

(holnapra linkek, rendelve, a hitetlen népnek!)

2011. szept. 10. 22:45
 72/101 tetris ***** válasza:
87%

A megoldás kulcsa édesanyád kezében van. Ha ő nem akarja elhagyni a mostohaapádat, akkor te magad nem sokat tehetsz. Legfeljebb elbeszélgethetsz vele, hogy miért engedi, hogy így megalázzák, és elmondhatod neki, hogy ez neked se jó így.

Apukád tudja, hogy a mostohaapád fizikailag bántalmaz benneteket?

2011. szept. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/101 A kérdező kommentje:

és ha ez mind nem lenne, akkor sem kérném vissza az ő helyében a 17.000 Ft-ot, én ezt mondanám magamnak az ő helyében: "Ez a 25.000 Ft a tied, te kaptad meg, nem kérem vissza a tankönyvek árát, én egy ojan ember vagyok, aki fizetést kap, nincsen szükségem erre az összegre, legyen csak a tied!" én ezt mondanám a NEVELŐ apám helyében magamnak, anyám tehetetlen, mit csináljon?

az édesapám tényleg nem tud segíteni, ő meg testileg le van robbanva, majdnem minden pénze a gyógyszerekre megy el.... na mindegy, ja diáknyelven mind1!!!!

2011. szept. 10. 22:50
 74/101 A kérdező kommentje:
tudja az apám persze, (az édesapám), de ő sem tud, semmit tenni ellene, az önkormányzati lakás már el van intézve, csak idő kell mire megkapjuk (én meg anyám).
2011. szept. 10. 22:54
 75/101 tetris ***** válasza:
80%

Remélhetőleg minél előbb megkapjátok az önkormányzati lakást, és ott már ti lesztek az urak, nem a mostohaapád.

Ha édesanyád nevén lesz, akkor bármikor kirakhatja a verekedőst. Csak kérdés, hogy akkor miből fogtok megélni?

Akkor anyukádnak el kell mennie dolgozni. Talán még neked is be kell majd segítened a családi kasszába.

Addig sajnos nem tudsz mást tenni, mint tűrni. Kívánok neked erőt hozzá. Mostmár megyek aludni. Jó éjszakát, és ne keseregj a pénzed miatt. Inkább legyél büszke arra, hogy a saját tankönyveidet saját magad fizetted ki.

2011. szept. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/101 A kérdező kommentje:
jaja, joéjt én is megyek lassan, annyi leckém van.. holnap egész nap, tanulnom kell majd... hülye német.. annyira utálom, angolra akartam menni, de az telített volt, én meg ide akartam járni, és monták ha igen, akkor csak német szakra... :D na mindegy, jóéjt
2011. szept. 10. 23:04
 77/101 A kérdező kommentje:

amúgy igen, anyám nevén lessz, anyámnak már korábban is volt munkája, de a nevelő apám mit csinál?

be megy oda, és mondja ott, hulla részegen, hogy "hol van ez az alkoholista, hitvány büdös k******a?" anyámat aznap kirúgták, de ha a nevelő apám nem lenn, anyámnak már lenne munkálya (ly -jé, vagy pontos? nem tudom!!!)

joéjt

2011. szept. 10. 23:08
 78/101 anonim ***** válasza:
63%

Kettőt kérdeznék a válaszolóktól: kinek van itt nevelőszülője? Mert valaki(k) kb. agyérgörcsig ismételte, hogy csak nevelő, csak nevelő, nem igazi.

ÉS? Ő neveli. Nekem is nevelőapám volt, közös kasszán anyukámmal, mivel egy család voltunk.


A másik: Tudom, hogy itt mindenki 5 éves kora óta bányában lapátolja a szenet napi 16 órában, de nekem soha nem kellett magamnak fizetnem a tankönyveimet.

Ti összespóroltátok rá a pénzt? És ha nem sikerült, mit mondtatok a suliban? "Tanárnő, kérem, nincs munkafüzetem, de örüljön ám, mert a szüleim az életre nevelnek."


Néha előjön ám a csordaszellem, egy-kettő hangosabban odaszól, a többi meg mint a birka megy utána.

2011. szept. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/101 anonim ***** válasza:
43%
Az utolsónak igaza van.
2011. szept. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/101 anonim ***** válasza:
87%

1. válasz:

Nincsen nevelőapám (nem is volt), mint ahogy "valódi" sem jó rég. (6 éves korom óta)


2. válasz:

Az általános könyveimet tényleg nem fizettem, mert azt az állam fizette (akkor) de pl: tanfolyam díjat fizettem magamnak könyvestől, mert senki nem tette meg helyettem. (nem volt támogatott!)


20 éve önellátó vagyok. Lehet hogy senkitől nem kaptam az életben semmit, és csak albérletig jutottam, de fenn tudom tartani magam és fogom is. Nem tartom a markom senki elé!


38F

2011. szept. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!