Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki másnak is ilyen nevelő...

Valaki másnak is ilyen nevelő apja, vagy csak én vagyok egyedül?

Figyelt kérdés

Nem rég nagynehezen 3 napi kéregetés után adott 17.000 Ft-ot

a tankönyvekre, annak ellenében, hogy én kapok majd 25.000 Ft ösztöndíjat (ami igaz), és abból majd abból adjam neki vissza, jó, ókét montam.

Megkapom a 25.000 Ft-ot, és most kéri vissza a pénzt!

hát én erre nem számítottam, hogy ő majd kéri vissza!

hát hogy lehet valaki ijen szemétláda, hogy egy gyerektől kéri vissza a pénzt? Különbenis egy apának (még ha nevelő apa is akkor is) kutya kötelessége ijen dolgokról gondoskodni, nem?

Én nem értem hogy hogy lehet ijen egy szemét, hogy van képe egy gyerektől vissza kérni a pénzt? meg eggyátalán mi az hogy 3 napi kunyerválás után ad pénzt a tankönyvekre, akkor is akkor , amikor én felemlítem az ösztöndíjat?

Hát nem igaz! Na jó van oda adom neki, dugja fel magának!

De akkor is, hogy van szive, meg képe egy gyerektől vissza kérni a pénzt? Ha én annyi idős lennék mint ő, és lenne egy fiam, szó nélkül oda adnám a tankönyvekre a pénzt! és 10 fillért nem kérnék vissza, sőt kérnie se kellene, én mondanám, hogy "fiam, mennyi a tankönyvek ára?"

na mindegy, nem érdekel, ott van a 17.000 Ft.ja, dugja fel magának, hát nem igazam van?


2011. szept. 10. 20:52
 81/101 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam mindegyiket végig, de igazából csak annyit látok, hogy az idegtől nem látsz és csak hajtogatod újra meg újra meg újra.

A hiba ott van, szerintem elmondták, hogy idézem "én kapok majd 25.000 Ft ösztöndíjat (ami igaz), és abból majd abból adjam neki vissza, jó, ókét montam. "


No, itt b@sztad el. Tudom, te arra a tipikus "jó oké, úgyse kéred soha mert jófej vagy és különben is" belegyezésre gondoltál.


Most majd megtanulod, hogy nem kell mindent megígérni csak, hogy adja már azt a nyomorult pénzt, és nem kell mindent kifecsegni. Értsd: Nem kell reklámozni az ösztöndíjat, amíg direktbe rá nem kérdeznek. Nem kell azt mondani, hogy visszaadod, ha nem tudod/akarod visszaadni. Ezt kell mondani.


Felháborító? Az. Az én anyám mondjuk sosem kérné vissza a pénzt HACSAK így nem egyezünk meg. Ha azt mondjuk, hogy igazad van, akkor jobban alszol? Akkor utálod majd a nevelőapád mert nem csak szerinted van igazad?


Én a megoldást abban látom, hogy felmérd a következményeit a szavaidnak. Ha az életed nem habostorta, mert saját ösztöndíjból kell megvenned a könyveidet biztosíthatlak, lesz ez még sokkal rosszabb is. Majd meglátod.

2011. szept. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/101 anonim ***** válasza:
76%
Majd megtanulod, hogy nem mindig a tied az utolsó szó, és hogy az élet nem csak rózsaszín.
2011. szept. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/101 anonim ***** válasza:
78%

23:18 nekem nevelőapám van, de én soha nem kértem tőle pénzt, nem vártam el tőle, hogy fizessen nekem valamit. pedig 5 éves korom óta velünk van. bár lehet, hogy azért, mert jóban voltunk meg vagyunk is, de mindketten érezzük, tudjuk, hogy igazából ő nem az apám, és én nem vagyok a lánya. úgyhogy ha kell nekem valami, mindig anyu fizeti, és nincs olyan, hogy anyu nem dolgozhat!!

szerintem ez a normális, ha az ember a saját szüleire támaszkodik. főleg ebben az esetben, hogy te szemétládázod emiatt. hát nem valami bensőséges kapcsolatra utal...

2011. szept. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/101 A kérdező kommentje:

oké, de akkor neki kellett volna fizetnie szó nélkül a tankönyveket! és mellesleg ebből a 17.000 Ft-ból volt hulla részeg tegnap is! És le sz@rom a helyesírást, nem a helyesírás a lényeg!


ja alinkek, egyenlőre még csak egyet találtam:

[link]

ott a nevem a 0.4 kódszámnál! (Nyári Rajmund)

és ide nem hülye gyerekeket vesznek fel!

2011. szept. 11. 11:32
 85/101 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ha apád ekkora degenerált, miért a pénzen vagy kiakadva. Inkább segíts anyukádnak, hogy megszabaduljatok ebből a pokolból.
2011. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/101 anonim ***** válasza:
100%
Hm, ebből pont annyi derül ki,hogy abba az iskolába jár ilyen nevű ember. Most én is nézzek ki egy nevet a listáról és valljam magam annak az embernek?
2011. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/101 A kérdező kommentje:
nézd, ha nem hiszed el, akkor gyere be a suliba, beszélj a 9.f osztályfőnökkel, és kerres engem, és én oda fogok menni
2011. szept. 11. 13:09
 88/101 anonim ***** válasza:
Ilyen helyesírással,hát nem tudom,hogyan is lettél ösztöndíjas,de hogy a tanulmányi eredmény miatt nem,az tutti,max.szociális alapon.
2011. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/101 anonim ***** válasza:
53%

38/F,te 20 éve vagy önellátó, 18 éves korod óta, a kérdező viszont 15 éves.

Nagyon szomorú, hogy te nem kaptál támogatást 18 évesen,de ez még nem jelenti azt,hogy a te példád a normális.

2011. szept. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/101 A kérdező kommentje:

Aki a helyesírásommal jön, azt le pontozom!

és nem a helyesírásomért kaptam ösztöndíjat!!

Nem nyelvtanból kaptam, hanem úgy általába!

2011. szept. 11. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!