Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza? Hogy mondjam...

Közös kassza? Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

3-4 hónapja együtt élek a Párommal és közös kasszán vagyunk. Nem fizetek bele a rezsibe, viszont a kaja az enyém.

A bibi most jön :) nekem elég kevéske a fizum és nekem ez sem igazán fér bele... Hogy mondjam meg, hogy közös kasszán legyünk? Nekem ez olyan cikis... Hogy tálaljam? :)


Előre is kösziiii :))

24/L


2011. szept. 23. 20:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/113 anonim ***** válasza:
100%

A közös kassza úgy természetes, ha kb. egyenlően adtok bele. Kivéve persze ha milliomos a párod,mert ez ritka, és nem várható el tőled, hogy milliókat keress,de az igen, hogy dolgozz és számíthasson rád.

Viszont ha gond a megélhetés,akkor nem tudom hogy gondolod, de én nem büszke lennék, hanem próbálnék új meló után nézni.

2011. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/113 anonim ***** válasza:
50%
Neki mennyi a fizuja? És neked? Ez attól függ mekkora a különbség. Ha nagy, akkor ennek valóban magától kellenne jönnie hogy akkor ő besegít jobban....
2011. szept. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/113 anonim ***** válasza:
88%

Én nem várnám el, hoyg a létfenntartásomban részt vegyen. Én azt beszelnem meg vele, hogy szerényebb lakhatasi korulmenyeken, kisebb rezsin kell gondolkodnunk, mert en ezt a jelenlegit nem engedhetem meg magamnak.

35N

2011. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/113 anonim ***** válasza:
80%

... ha ezek utan ő nem csap le rá, hoyg de hát ami az enyém, az a Tied is, akkor hiabavalo felhozni... amugy is, azt nyilvan tudja, hoyg anyagi kulonbsegek vannak Köztetek, már eddig is felajanlotta volna, ha ez a mostani helyzet nem volna kifejezetten kedvére...

35N

2011. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/113 A kérdező kommentje:
Ő kézhez kap 450 eft-ot, míg én 75-öt... nem gondolom, hogy nekem is annyit kéne keresnem, hogy legyen közös kassza. Mosok, főzök, takarítok... vagy én gondolom rosszul, hogy neki kéne felajánlania? Hiszen mégiscsak Ő a Fétfi, a családfentartó. Én minden pénzemet a kajára költöm...
2011. szept. 23. 20:36
 16/113 A kérdező kommentje:
Akkor mit tegyek?
2011. szept. 23. 20:38
 17/113 anonim ***** válasza:
43%

Egész pontosan mire vagy büszke?

Lesülne a bőr a képemről, ha ilyet várnék el tőle!


És ha dobna, akkor ki tartana el, hol laknál, ott ki fizetné a rezsit és kit kérnél meg, hogy a kajádat is fizesse? Ja bocs, nem kérnéd meg, épp ez az, tehát kitől várnád el, hogy a kajádat is fizesse?


A közös kassza az én értelmezésemben leginkább azt jelentené, hogy ugyanannyit adtok bele, és azt a közös dolgokra költenétek, mint rezsi, kaja, közös programok...

2011. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/113 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor ne vegyél annyi kaját. Ketten vagytok ha jól értem.

Családfenntartó meg még nem, vagy van gyereketek?

75000 Ft kajára. Szerintem ez 2 emberre nagyon sok. Ha fejenként napi 1000 Ft-ot esztek meg, az is 60 000 Ft, ebből pedig vígan lehet főzni.

2011. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/113 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom mielőtt összeköltöztetek,nem közölted vele,hogy háztartásbeli akarsz lenni és ő lesz a családfentartó,mindezt közös kassza mellett.Egyáltalán nem természetes,hogy csak a férfinak kell biztosítani a megélhetést.

Engem sosem tartott el egyetlen férfi sem és pont ezért soha nem kerültem kiszolgáltatott helyzetben,bátran vállalhattam a szakítást is,mert tudtam,hogy egyedül is képes vagyok boldogulni.

2011. szept. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/113 anonim ***** válasza:
68%

Ha tisztaban van az anyagi kulonbseggel, es mégsem tett semmit, akkor bizony en ugy latom, neki kifejezetten kedvere van, hoyg még ő az, aki elfogad Tőled az ennivalora.... masra nem tudok gondolni...

Egyenlotlen a kapcsolat. Ha őneki igy jo, ahogy van, akkor nem is gondolkodott soha egyenrangu kapcsolatban. Nem tudsz semmit tenni, csak egy masik fiut keresni, aki nem alárendelt nőt keres...

35N

2011. szept. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!