Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem, ha a volt...

Mit kellene tennem, ha a volt feleségem azzal zaklat, hogy látogatnom kellene a közös gyerekünket?

Figyelt kérdés

A gyerektarkást fizetem, ő már újból férjhez ment, szóval a gyereknek van apja. Nekem is van új életem és nem akarom tönkretenni azzal, hogy máshoz járkálok.

A zaklatást egyébként úgy kell érteni, hogy naponta hív és néha még hozzánk is eljön veszekedni.


2012. okt. 9. 09:00
 71/112 anonim ***** válasza:
94%

A párodnak annyit mondanék, hogy a közös gyereket is pontosan ugyanígy, magasról fogod lesz-rni. Mert ha megromlik a kapcsolat a másik szülővel miért kell a gyereket is elhagyni?

Egyáltalán nem rossz neki ha kéthetente elviszed, és tudatosul benne hogy te vagy az apja. Az lesz neki a rossz ha 20 évesen elgondolkozik hogy mekkora féreg volt az apja akit 1 évesen látott utoljára. Na az, rossz lesz.


Milyen dühroham és rendőrség? Hány éves vagy? Lehet hogy egy 4 éves nem mindig tudja kezelni az indulatát, de te felnőhetnél. Akármit csinált az exed, a gyerek nem tehet semmiről. Igenis erőltesd meg magad és vidd el kéthetente valami jó helyre.

Remélem több gyereked már nem lesz.


De ideges lettem tőled!! Szerinted ha rossz lenne a gyereknek hogy két hetente elviszi az apja, általánossá vált volna???? Látok nagyon közelről elvált szülős gyerekes szitut, hát ég és föld. Kéthetente péntek-vasárnap apukával van a gyerek, és minden szerdán. Ja, itt az a különbség hogy normális emberekről van szó.


l22

2012. okt. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/112 anonim ***** válasza:
Én csak annyiban nem értek egyet, hogy azért nem minden "hétvégi apuka" rossz, és nem minden gyerek érzi ezt kínlódásnak. Nekem apukám elég nehéz természet, de most, felnőtt fejjel egyáltalán nem úgy gondolok a hétvégékre, hogy az de rossz volt, és bár inkább el se vitt volna, hiszen ő is az életem része, az idővel mindketten elfogadóbbak lettünk. Most párom van úgy, hogy az előző kapcsolatából a kislányát hozza, amikor lehet. Ilyenkor olyan jól érzik magukat, hogy a kislány haza sem akar menni. Úgyhogy szerintem hozzáállás kérdése. De ha Te úgy érzed, hogy ezt nem tudod megadni a gyereknek, és jobb helyen van, jobb környezetben, ahogy most van, akkor ezt értesd meg a volt a pároddal. Inkább, mint hogy egy életen át viaskodjatok egymással a régi sérelmek miatt. A sok kommentelő hiába próbálja rád erőltetni az ellenkezőjét, ha Te nem tudod megadni azt a gyereknek, amit kéne, tényleg csak ártasz. Az meg, hogy a gyerek ezt hogy fogja látni, ha felnő, nagyban függ az anyja és a nevelőapja hozzáállásán, hogy ők ezt miként fogják majd elmondani neki.
2012. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/112 anonim ***** válasza:
88%

én csak azt nem értem, hogy ha akartad a gyereket, most hogy tudod eldobni? nem szereted? felnőtt vagy elvileg...ezáltal következtethető, hogy érett gondolkodásod is van...akkor nem fogsz neki menni az exednek és a mostani férjednek...de hát itt az érett gondolkodás nem áll fenn ezekszerint...

komolyan kérdezem...szereted a gyermeked?

24L

2012. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/112 anonim ***** válasza:

* mostani férjének...bocs

24L

2012. okt. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/112 A kérdező kommentje:

Nem szeretem, hisz még nem is láttam soha.

Nem az én gyerekem, annak a gyereke, aki neveli. A vér rohadtul nem számít.

Én lennék a gyerekes? Ők nem merik odaadni a páromnak a gyereket, az érett dolog?

Én a vérszerinti apám halálát kívánom (ez hamarosan be is következik szerencsére), én nem szeretném, ha valaki irántam érezne így.

Pofátlanság kioktatni egy idegent, ez csak titeket jellemez.

Egy, vége, pont.

2012. okt. 10. 12:08
 76/112 anonim ***** válasza:
92%

Kiírtál egy kérdést. A többség egy véleményem volt. Te ezen felhúztad magad, ahelyett, hogy elgondolkoznál azon, hogy miért ért egyet ennyi ember!

Egyszerűbb lett volna akkor megkérdezni a munkatársaid, barátaid, hisz ők jobban ismernek, mint mi. S biztos azt mondták volna, hogy jól teszed, amit teszel.


Én csak azt nem értem, hogy miért kell a saját apáddal átélt dolgokat összehasonlítani a mostani helyzettel, amikor köze nincs a kettőnek egymáshoz.

Az én apám meghalt, anyám, nevelőapám alkoholista volt, most is az. Most én is álljak úgy a gyerekeimhez, amit én tapasztaltam? Pont, hogy az ellenkezője lesz igaz. Mivel nem tapasztaltam meg a szeretetet, törődést, én ezt fogom adni a gyerekeimnek.


Nem ismerlek sem téged, sem az exed, sem a szeretőjét. Nem is alkottam rólad véleményt, csak leírtam, amit én tapasztaltam.

Azért gondolkozz el azon Te is, meg a párod is, hogy nem természetes az, amilyen közömbösen tudsz hozzáállni a saját gyerekedhez, akit Te is akartál.

S az a gyerek nem tehet arról, hogy megcsalt az anyja téged. Ne a gyereket büntesd ezért!

Mást nem érdekelne sem rendőrség, sem veszekedés, mert tűzbe menne azért, hogy lássa a gyerekét. De nem vagyunk egyformák, nem mindenki születik jó szülőnek.


Kívánom a legjobbakat a csöppségnek!

2012. okt. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/112 A kérdező kommentje:

Tudjátuk mit? Felidgesítettetek a pofátlanságotokkal, elmondom az igazat, bármennyire fáj.

Mikor megszületett, elmentem meglátogatni Andriskát, de az a mocsok kidobott és megütött, mert szerinte egy aljadék vagyok, amiért utcára tettem egy terhes nőt. Csak a volt nejem és a gyerek miatt nem jelentettem fel.

Fél év múlva telefonáltak, hogy beszéljük meg a dolgot, épp amikor próbáltam elfelejteni a múltat. Mit képzelnek magukról? Már semmit sem érzek a gyerek iránt. Lesz egy új családom, étük mindent meg fogok tenni. A múlt pedig elmúlt. Nincs gyerekem, még, de hamarosan lesz és nagyon várom, hogy láthassam.

2012. okt. 10. 12:29
 78/112 A kérdező kommentje:

Az értetlen úristeneket!

Nem ártok mneki, teljes élete lesz nélkülem, mi ebben az én szerepem, mondjátok már meg, hogy mi itt a hiba.

A vérszerinti apám szeretett engem, nem bántott soha, nagyon próbálkozott. Számomra ez volt a rossz. Azt hajtogatjátok, hogy tegyek másként, mint ő, pedig én épp ezt fogom tenni!

2012. okt. 10. 12:36
 79/112 anonim ***** válasza:

Olyan aranyos vagy, amikor felidegesíted magad!:) Bocsi, de tényleg.


Figyelj, én csak segíteni akartam neked a válaszaimmal, ezért nem kell leharapni a fejem.

Habár egy ilyen oldalon elég nehéz nyomon követni, hogy ki mit írt, mert nincsenek nevek, csak %-ok, s lehet több embernek is ugyanannyi.

2012. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/112 anonim ***** válasza:

"Mikor megszületett, elmentem meglátogatni Andriskát, de az a mocsok kidobott és megütött, mert szerinte egy aljadék vagyok, amiért utcára tettem egy terhes nőt. Csak a volt nejem és a gyerek miatt nem jelentettem fel."


És szerinted minderről a gyereked tehet?Miért őt bünteted?

2012. okt. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!