Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem, ha a volt...

Mit kellene tennem, ha a volt feleségem azzal zaklat, hogy látogatnom kellene a közös gyerekünket?

Figyelt kérdés

A gyerektarkást fizetem, ő már újból férjhez ment, szóval a gyereknek van apja. Nekem is van új életem és nem akarom tönkretenni azzal, hogy máshoz járkálok.

A zaklatást egyébként úgy kell érteni, hogy naponta hív és néha még hozzánk is eljön veszekedni.


2012. okt. 9. 09:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/112 A kérdező kommentje:

Gusztustalanok vagytok, szégyeljétek magatok!

Idejövök egy kérdéssel, amire nagyjából hárman válaszoltak, a többi meg minden féregnek elmond, mikor nem is ismerik a történetet.

Terveztük a gyereket. A feleségem már terhes volt, amikor megcsalt. Én kidobtam, a szerető befogadta, ezért az exem a válás után hálából hozzáment feleségül.

Ez nem indok, hogy ne látogassam a gyereket? Nem, nem az.

Van egy édesanyám, egy szerető apukám és egy undorító féreg vérszerinti apám, aki tönkretette a gyerekkorom azzal, hogy hétvégénként elszakított a szerető családomtól. Mai napig gyűlölöm ezért. Én nem leszek ilyen szemétláda. Kíváncsi vagyok, hogy a válaszolók közül hányan voltak abban a helyzetben, amiben a gyerek van és amiben én is voltam? Aki nem, az gondolkodjon el a viselkedésén.

A legálszentebbek azok, aki azt mondják, hogy én vagyok az apja, mert az én vérem. A mostani páromat az előző élettársa azért dobta ki, mert nem lehet gyereke. Mi termézetesen örökbe fogunk fogadni. Annak a gyereknek szerintetek én nem lehetek semmiképp apja, mert nem az én vérem? Ostoba bagázs!

2012. okt. 9. 18:08
 42/112 anonim ***** válasza:
82%

Te vagy a gusztustalan.


Az én szüleim is elváltak, IMÁDTAM az apámmal tölteni a hétvégét!

Az, hogy ezek az együttlétek milyenek, hogy jól érzi-e magát a gyerek veled az csak RAJTAD múlik.


És végül: nem, az anya aljassága nem indokolja a te gerinctelenséged.

2012. okt. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/112 anonim ***** válasza:
89%
Ja, és a te múltad, beleértve az apádat meg a feleséged, nem igazán magyarázza hogy a párod miért tarja normálisnak hogy csak úgy lemondasz a gyerekedről.
2012. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/112 anonim ***** válasza:
82%

Én például nem ismerem az édesapámat, mert születésem előtt otthagyta a családot. Soha életemben nem láttam, de mindig ott motoszkált bennem a tudat, hogy másnak van apukája, és az a normális, nem pedig az én helyzetem. Felmerül bennem a kérdés, hogy egy érett, felnőtt ember miért nem gondol arra, hogy ennek az ártatlan kisgyereknek, aki nem tehet semmiről, mi lenne a legjobb az életében. Én annyira tudtam volna értékelni, ha az apám legalább próbálkozott volna tartani velünk a kapcsolatot, legalább csak miattam. Tedd félre a férfi büszkeségedet, az exeddel való ellentéteket, a kifogásokat, és igenis próbálj részt venni a gyereked életében. Hidd el, egyszer még értékelni fogja, hogy az apja attól függetlenül szerette és törődött vele, hogy az anyjával elváltak. Kíméld meg a későbbi csalódástól, és a folyamatos kérdőjelektől, hogy "mi lehetett nálam fontosabb?" vagy "mi volt az akadálya annak, hogy eljöjjön egyszer-kétszer látogatóba?".


"A gyereknek van apja."

Igen, nevelőapja van. És ha van egy kis eszük, nem hazudják majd azt a gyereknek, hogy ő a vér szerinti apja is. Akkor pedig szegény kicsi sorstársammá válik...


"Nekem is van új életem és nem akarom tönkretenni azzal, hogy máshoz járkálok." Magyarán inkább kimaradsz a gyereked életéből, csakhogy az új barátnőd ne sértődjön meg. Gratulálok. Mindketten nagyon érett gondolkodásúak vagytok.


Egyébként még akkor is, ha az exed "véletlenül" esett teherbe, miért a gyereket kell büntetni a ti felelőtlenségetekért? Még egyszer mondom, ő nem tehet semmiről! Próbáljátok a legtöbbet megadni neki, ha már csak "úgy becsúszott", legalább az élete legyen teljes.

2012. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/112 anonim ***** válasza:
Amíg körmöltem, érkezett pár komment, kicsit lemaradtam. Az utolsó két hozzászólásomat felejtsd el. 44. voltam.
2012. okt. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/112 A kérdező kommentje:
Gyűlölöm az igazi apámat, a nevelőapámat pedig imádom. Csak a saját példámból tudok kiindulni és én örültem volna, ha az a mocsok békénhagyott volna.
2012. okt. 9. 18:19
 47/112 anonim ***** válasza:
86%

És mert te ezt tapasztaltad gyerekként, akkor csak ez létezik? Te tényleg ilyen buta vagy?


Egyébként kár úgy tenni, mintha a gyerek érdekeit tartanád szem előtt. Önző vagy, csak azért nem látogatod mert ez neked és főleg a barátnődnek kényelmetlen lenne.

2012. okt. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/112 anonim ***** válasza:
95%

De mit csinált veled az édesapád?

Akkor ott a minta, hogy te milyen ne legyél. Ha elviszed a kissrácot majd a játszótérre, moziba, különböző programokra, miért utálna meg? Később mikor felnő, tudni fogja, hogy az apja támogatta, törődött vele, semmi oka nem lesz, hogy téged utáljon. Ha kiderül az igazság az anyjáról - mert biztos kérdezget majd, hogy apa és anya miért váltak el - inkább őt fogja utálni. Akkor szerinted kihez fordul majd? Neked is hatalmas pofon volt, hát még neki... A nevelőapja nyilván nem a gyerek mellett fog kiállni. Te leszel az egyetlen támasza a családban.

2012. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/112 A kérdező kommentje:

Miért kellene látogatnom? Abban mi a jó a gyereknek? Van egy szerető apja, aki sajátjaként tekint rá? Van. Akkor rám mi a szükség?


A páromat meg azért támadjátok, mert már nem tudtok mivel érvelni. Ez is csak titeket minősít.

2012. okt. 9. 18:32
 50/112 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem látogatod a gyereket, akkor azt fogja érezni hogy nem kellett neked, hogy ő nem elég jó stb. Ez komoly lelki sebeket ejt egy gyerekben.


Én azért írtam a párodról, mert gyerekként ezt tapasztaltam: apukám egyik barátnője folyton ellenezte a láthatást, próbált keresztbe tenni. Ez nem normális. Ha valaki szeret téged, akkor fogadjon el a gyerekeddel együtt.


Komolyan le tudnád élni úgy az életed hogy van egy gyereked akiről semmit nem tudsz?

2012. okt. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!