Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező elismerni egy gyereke...

Kötelező elismerni egy gyereket? Nem lehet arra hivatkozni, hogy nem vállaltam, átvertek vagy a fiatal koromra?

Figyelt kérdés

Csak a jogi kérdésével szeretnék foglalkozni.

Terhes lett egy lány tőlem, akivel kapcsolatban voltam. Azt mondta nem lehet gyereke, így nem védekeztünk. Biztos hogy itt én is elkövettem hibát, nem kellett volna feltétlen elhinnem, mint kiderült csak azt mondták neki minimális az esélye annak hogy lehet gyereke. Ő meg akarja tartani, én nem akarom a babát. Emiatt muszáj volt szakítanunk, hisz nem egyezett a véleményünk. Őt még meg is tudtam volna győzni arról, hogy nevelje a gyerek egyedül, de a szülei mindenbe beleszólnak. Rám telepedtek, hogy fizessek majd gyerektartást. Én ezt nem tartom etikusnak. Én nemet mondtam erre a gyerekre, a barátnőm igent, akkor tartsa el, ne kérjen tőlem semmit. Fiatal vagyok, most állok érettségi előtt, csóró családból jöttem az egyetlen esélyem, hogy jól tanulok majd az egyetemen kapok tanulmányi ösztöndíjat is a szociális mellett, emellett diákmunkát vállalok. Egy gyerek semmilyen esetre nem fér bele az életembe, kezdeni akarok magammal valamit, nem őket tartani. (majd ha lesz pénzem, idősebb leszek, egy lány akivel közösen hozzuk a döntéseket, akkor vállalunk gyereket)

Lehet valamire hivatkozni, hogy ne kelljen a gyereket a nevemre venni, és fizetni utána?

Ha húznám az időt, és csak két éves korára rendeződne a viszony (ezt olvastam eddigre kell) akkor utólag is fizetnem kell? Egyáltalán diákmunkából, ösztöndíjból mennyit kell? És utána mindig a keresetem 30%-át?

Nekem nem kellene ez a gyerek. Szülessen meg ha a barátnőm akarja, de nem kívánok semmiféle kapcsolatot fent tartani vele. Nem akarok a jövőben a bunkó apja lenni, aki soha nem látogatja, ez így sokkal tisztább lenne.



2013. jan. 16. 12:53
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/129 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, ha valaki ahhoz nagyfiú,hogy előkapja a fütyköst és használja, akkor a felelősséghez is legyen nagy.

Itt nem kettőtökről van szó, hanem a gyerekről. Ő sem tőled, sem az anyjától nem kérte,hogy feküdjetek össze és csináljátok meg. De ha már így alakult MINDKETTŐTÖK HIBÁJÁBÓL, akkor ez van!

Ez szerencsére még nem kívánság műsör,hogy kérem vagy nem kérem a gyereket! A döntés akkor volt a kezetekben, amikor nem védekeztetek, akkor kellett volna élni vele!

2013. jan. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/129 anonim ***** válasza:
27%

A srác tudomása szerint SOHA SENKITŐL nem eshetett volna teherbe.

Annyira undorító itt 1-2 válasz. Szinte kárörvendő. És igen. Nagyfiú ahhoz,hogy lefeküdjön valakivel,akit szeret és védekezés nélkül mert a r*banc(aki ezek szerint hazudott és bizony a valószínűleg nem létező papírokat sem mutogatta) hazudott neki és igen,naív volt mert abból indult ki,hogy az emberek nem hazudnak a párjuknak ilyen kérdésekben sem.

Aki ezt képtelen megérteni és kárörvendően szurkol a csajnak(mert érett,felnőtt nő nem olyan hülye,hogy egy nem létező kapcsolatba szüljön, 0 egzisztenciával a szülei nyakára), az a saját szegénységi bizonyítványát írja alá.

A gyerekvállalás nem játék és nem egyszemélyes döntés. Csak akkor lenne szabad megszületni,ha MINDKÉT fél akarja.


Amúgy meg még lazán elvetélhet.

20N

2013. jan. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/129 anonim ***** válasza:
82%

OFF

Ádám, végigolvastad és most már megérted, miért ragaszkodom a gumihoz? Kell a francnak, hogy ha véletlenül csődöt mond a tabletta, akkor én legyek a társadalom szemében a senkiházi r*banc te meg a vétlen áldozat. Üdv Renáta

2013. jan. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/129 anonim ***** válasza:
27%

Kedves kérdező és a jogász úr! én még csak most járok a jogra. De ha így lenne, hogy a gyerekről lemondhatunk minden kötelezettség nélkül. és ezt tanítanák, hát lerombolnám az egyetemet.



Az, hogy lemond a gyermekről, minden apai jogától megfosztja, az, hogy Te "még csak most jársz jogra" mindent elárul. Mely irányba szakosodsz?:) Hogyha az "egyetem résznél" jársz, erről édeskeveset tudsz. Minden törvénynek VAN kiskapuja.

Egyébként mint írtam rengeteg feltételnek teljesülnie kell ahhoz, hogy valaki úgy mondjon le a gyermekről, hogy semmilyen (tartásdíj) felelősség ne terhelje. Ez természetesen házasságban született gyereknél nem teljesülhet, illetve hogyha pl a gyermektartásdíj törlését kéri a gyermek pl 10. életévében, de már találkozott vele, tartották a kapcsolatot, nem kivitelezhető. Nincs csiki-csuki. Az, hogy egy ember lemondjon a gyermekéről erkölcstelen döntés, nem sokan élnek vele, ugyanis mint írtam MINDEN JOGÁTÓL MEGFOSZTJA.Ha szebben fejezzük ki magunkat örökbe adja az anyának. Mivel a fiú még csak 17 éves volt a nemzésénél kb 80% hogy megkapja ezt a kedvezményt a bíróságtól.( A tartásdíj nem fizetéséhez a gyermek születésekor kell ezt megtennie!).

Hogyha nem fizeted a megítélt gyermektartást, akkor utólag fogja vonni a bíróság kamattal (tárgyalások sorozatán megállapítva), a szüleidtől semmilyen esetre sem.

Örülök, hogy pont az örökbeadási példát sikerült felhoznia valakinek. Hogyha pl egy anya örökbe adja gyermekét, akkor is kellene tartásdíjat fizetni? Az apa részéről ugyanez.

Jogszabályokkal alá tudjátok támasztani amiket összehordtok?

2013. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/129 anonim ***** válasza:
9%

Körülbelül egy éve volt egy ilyen eset, hogy az apa a 13 éves lányára kérte a gyermektartás törlését, arra hivatkozva, hogy "soha nem találkozott vele", és nem házasság alatt született.

Az anya fényképekkel támasztotta alá az apa hazugságát, mert a BÍRÓSÁG ELJÁRÁST INDÍTOTT az eset kivizsgálására. Hogyha "hazugság" és nem így van amiket írtam, ez hogy lehetett?:)

2013. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/129 anonim ***** válasza:
36%

Kedves jogász!

Ha én mint anyuka biroságra megyek és kérem a dns vizsgálatot. Az alapján hogy tanuk vannak rá hogy akkor kapcsolatban voltunk mikor fogant. Akkor kötelezi a biroság az apasági tesztre. És ha bebizonyosodik hogy tényleg ő az apa akkor mégha le is mond az összes jogárol akkor is fizetni kell a gyerektartást. Persze ha az anya igényt tart rá.


Bonyolult erre válaszolni, mert sok szempotot vesz figyelembe a bíróság, de a lemondásnál, az apa elismeri azt, hogy övé a gyermek, de .... hm "kitagadja", hogy egyszerűbben mondjam, elidegeníti, örökbe adja az édesanyának. Hogyha a gyermek születése ELŐTT kérvenyezi ezt, és nem házasság alatt született a gyermek, illetve a fiú FIATALKORÚ volt, megítélhetik a lemondást. Hogyha az apa fizet gyermektartást LÁTHATJA A GYERMEKET, joga van hozzá, így nem beszélünk lemondásról.

Hogyha, mint írtam a gyermek születése előtt kéri ezt az apa, 99% hogy nincs olyan bíró aki elutasítja, mert egy gyermek születéséről nem dönthet kizárólag az anyuka! Hogyha így van, akkor vállalnia kell érte a felelősséget.

2013. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/129 anonim ***** válasza:
95%
125-ös ebben az esetben a bíróság valszeg aziránt rédeklődött, hogy az anya akadályozza-e a láthatást, mert azt nem teheti. Gyerektartást nem lehet eltörölni. Érdekelne is, hogy ti ezt hogy képzelitek. Ha az apa kijelenti, hogy mostantól nem kell a gyerek, akkor hirtelen összemegy a gyerek gyomra annyira, hogy csak feleannyit egyen, és minden másból is csak feleannyi legyen elég? Felfoghatnátok már, hogy a gyerek érdekét tekintik ilyenkor fontosnak.
2013. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/129 anonim ***** válasza:
3%
Az apa indítványára vizsgálták ki a dolgot, és mivel én voltam hölgy ügyvédje, biztosan tudom állítani, hogy nem, nem az anya esetleges tiltását ellenőrizték, illetve az apa beadványában lemondás szerepelt, és nem az, hogy szeretné látni a gyermeket...
2013. jan. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/129 kék kolibri ***** válasza:
76%

A védekezésről Neked is gondoskodnod kell. Az nem kifogás, hogy "a barátnőm azt mondta, hogy meddő."

Ha nem védekeztél, akkor a felelősség a tied. A gyereket nem kötelező elismerned, viszont sor kerülhet apasági vizsgálatra. Ezt neked kell fizetned, ha te vagy az apa.

A gyerekről lemondhatsz, viszont a gyerek nem mondhat le a járandóságáról, - itt - a gyerektartásról. Őt nem érheti kár azért, mert ti hülyék voltatok.


Egyébként örülj annak, hogy van egy gyereked. Később talán szeretni is fogod. Soha nem lehet tudni, hogy később hogyan alakul az életed. Lehet, hogy 5 év múlva meddő leszel, s 10 év múlva pontosan ezért a gyerekért fogsz majd harcba szállni.

2013. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!