Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező elismerni egy gyereke...

Kötelező elismerni egy gyereket? Nem lehet arra hivatkozni, hogy nem vállaltam, átvertek vagy a fiatal koromra?

Figyelt kérdés

Csak a jogi kérdésével szeretnék foglalkozni.

Terhes lett egy lány tőlem, akivel kapcsolatban voltam. Azt mondta nem lehet gyereke, így nem védekeztünk. Biztos hogy itt én is elkövettem hibát, nem kellett volna feltétlen elhinnem, mint kiderült csak azt mondták neki minimális az esélye annak hogy lehet gyereke. Ő meg akarja tartani, én nem akarom a babát. Emiatt muszáj volt szakítanunk, hisz nem egyezett a véleményünk. Őt még meg is tudtam volna győzni arról, hogy nevelje a gyerek egyedül, de a szülei mindenbe beleszólnak. Rám telepedtek, hogy fizessek majd gyerektartást. Én ezt nem tartom etikusnak. Én nemet mondtam erre a gyerekre, a barátnőm igent, akkor tartsa el, ne kérjen tőlem semmit. Fiatal vagyok, most állok érettségi előtt, csóró családból jöttem az egyetlen esélyem, hogy jól tanulok majd az egyetemen kapok tanulmányi ösztöndíjat is a szociális mellett, emellett diákmunkát vállalok. Egy gyerek semmilyen esetre nem fér bele az életembe, kezdeni akarok magammal valamit, nem őket tartani. (majd ha lesz pénzem, idősebb leszek, egy lány akivel közösen hozzuk a döntéseket, akkor vállalunk gyereket)

Lehet valamire hivatkozni, hogy ne kelljen a gyereket a nevemre venni, és fizetni utána?

Ha húznám az időt, és csak két éves korára rendeződne a viszony (ezt olvastam eddigre kell) akkor utólag is fizetnem kell? Egyáltalán diákmunkából, ösztöndíjból mennyit kell? És utána mindig a keresetem 30%-át?

Nekem nem kellene ez a gyerek. Szülessen meg ha a barátnőm akarja, de nem kívánok semmiféle kapcsolatot fent tartani vele. Nem akarok a jövőben a bunkó apja lenni, aki soha nem látogatja, ez így sokkal tisztább lenne.



2013. jan. 16. 12:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/129 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van annak, aki azt írja, hogy a névre vétel az a köznyelvben az apaság elismerését jelenti, nem pont azt, hogy kinek a vezetéknevét kapja a gyerek.


De vigyázz. Nálunk is volt állami megelőlegezés, egyszer 3 évre vállalja át az állam, ami még egyszer 3 évre meghosszabítható. Viszont: a bíróság által megítélt gyerektaartás nem fizetése bűncselekmény, pontos neve: tartás elmulasztása. Te akkor már 18 elmúltál, szóval számon kérik majd rajtad. Kislányom apukáját is beidézte a rendőrség, engem is, mert ilyenkor amikor megítélik, a gyámhivatal hivatalból feljelenti apukát. a rendőrségi szakasz után meg a bíróságon fog folytatódni a dolog, de általában próbaidővel vagy enyhébb büntivel megússzák. Viszont így az erkölcsid nem lesz makulátlan.

2013. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/129 Andizsuzsi ***** válasza:
98%
Itt azért koránt sem biztos, hogy az apa át lett verve. Ha lány maga is úgy gondolta, hogy nem lehet terhes (és ezt eü. problémák is alátámasztották), akkor már bukott is a dolog.
2013. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/129 A kérdező kommentje:

Oké tartsa meg, ha akarja. De egyedül, az én életemet ne tegye tönkre.


Igen, ezért szakítottam. Nem mondtam, hogy jó ember vagyok, vagy nem vagyok önző. Nem kalkuláltam ezzel a gyerekkel. Ha azt mondta volna, hogy éljünk nomád életmódot is szakítok. Hiába szeretem. Nem akarom azt az életet. Ahogy ezt sem. Tartsa meg, nevelje fel, ha vállalta. De én meg nem akarom vállalni.

2013. jan. 16. 14:18
 54/129 anonim ***** válasza:
92%
Ha ő is úgy tudta, akkor szintén nem vonható felelősségre, tekintve, hogy orvosi papír van arról, hogy ő meddő. Ez esetben érthető, ha nem alkalmaztak semmit a nem kívánt terhesség megelőzése szempontjából.
2013. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/129 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem teljesen érthető a kérdező reakciója, viszont itt tutira nincsen jó megoldás. Persze a gyereknek nem lesz jó abban a tudatban élni, hogy az apja nem akarta és nem kíváncsi rá, viszont egy gyerek vállalása két ember döntése kellene, hogy legyen. Értem én, hogy az anya teste, és végső soron ő dönt arról, hogy megtartja-e vagy sem, viszont ez egy hatalmas fegyver is a nők kezében, hiszen a másik fél nem tud mit tenni. Abortuszra nem kötelezheti; és arra sem kötelezheti, hogy tartsa meg a gyereket. Viszont az anya bármit is dönt, annak hatása lesz az apa életére is vagy így vagy úgy. Mondom ezt nőként... Ezért nem fair az, hogy te nem akarod, mégsincsen beleszólásod, ellenben az anya elvárja, hogy fizess.

A lánnyal beszéltél már erről? Mármint a tartásdíjról? Ha még nem, akkor lehet, hogy érdemes lenne. Hátha közös nevezőre tudtok jutni valami módon, hiszen a lány is látja, hogy egy petákod sincs, és a jövőben vélhetőleg egyhamar nem is lesz.

2013. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/129 anonim ***** válasza:
11%

Azért közel sem mindegy, hogy az orvosi papíron az áll-e, hogy meddő vagy, hogy nehezen esik majd teherbe..

Erről ennyit. Félre lett tájékoztatva!

2013. jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/129 anonim ***** válasza:
43%

Igen, kötelező. Ezt hívják felelősségvállalásnak és felelősségteljes cselekedetnek.


Lemondhatsz róla, de a gyerektartást fizetned kell.

Ez a felelősség. Ha megcsináltad, akkor vállald. Ha csőbe húztak, megérdemled. Oda kell figyelni, kivel él és hál az ember! (Értsd: milyen ember, mit akar hosszútávon stb.)


Ha nem akartál gyereket soha, akkor nem szabadott volna egy jottányit sem bízni a nőben, hogy szedi a gyógyszert itakdalse, tehát minden édes kis összemelegedést dupla gumival kellett volna megejteni.


Nem pedig őt teherbe. :(

2013. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/129 anonim ***** válasza:
97%

Akkor se kérhető számon a nő, ha nincs papírja róla.

Elég az is, hogy ő így tudta.

Mondhatta az orvos szóban is.


Sőt, tovább megyek. Az orvos se vonható felelősségre ilyen esetben.


Volt ilyen per. Ott a nő sem akart gyereket, örült a "meddő-bélyegnek". A gyerek megfogant, beperelték az orvost mulasztásért.


A bíróság azonban nem marasztalta el az orvost, mert egy gyerek születése NEM káresemény.

----

2013. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/129 anonim ***** válasza:
90%

Az apának is van beleszólása, védekezhet az aktus folyamán. Én nem tudom annyira ártatlannak gondolni a kérdezőt.

Jelenleg én is meddő vagyok pcos miatt. De miután alapvetően megvannak a szerveim, simán bármikor becsúszhat egy gyerek. Emiatt igenis védekezünk a párommal. Annak ellenére, hogy az előző kapcsolatomban 6 évig szexeltünk védekezés nélkül, és nem lettem terhes. Ez még nem garancia semmire!


Viszont lehet, hogy a lánynak ezen kívül sosem lehet már gyereke, esetleg ha abortuszra megy, utána pont amiatt nem lehet. Szóval valahol őt is meg lehet érteni.


Itt egy elfogadható megoldást látok, ha a kérdező egyelőre vállalja a gyerektartást, és a lány később megpróbálja elérni, hogy a majdani férje a nevére vegye a gyereket. Onanntól a kérdező kötelezettségei megszűnnek.

2013. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/129 anonim ***** válasza:
82%
Viszont a gyerektartás az.
2013. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!