Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező elismerni egy gyereke...

Kötelező elismerni egy gyereket? Nem lehet arra hivatkozni, hogy nem vállaltam, átvertek vagy a fiatal koromra?

Figyelt kérdés

Csak a jogi kérdésével szeretnék foglalkozni.

Terhes lett egy lány tőlem, akivel kapcsolatban voltam. Azt mondta nem lehet gyereke, így nem védekeztünk. Biztos hogy itt én is elkövettem hibát, nem kellett volna feltétlen elhinnem, mint kiderült csak azt mondták neki minimális az esélye annak hogy lehet gyereke. Ő meg akarja tartani, én nem akarom a babát. Emiatt muszáj volt szakítanunk, hisz nem egyezett a véleményünk. Őt még meg is tudtam volna győzni arról, hogy nevelje a gyerek egyedül, de a szülei mindenbe beleszólnak. Rám telepedtek, hogy fizessek majd gyerektartást. Én ezt nem tartom etikusnak. Én nemet mondtam erre a gyerekre, a barátnőm igent, akkor tartsa el, ne kérjen tőlem semmit. Fiatal vagyok, most állok érettségi előtt, csóró családból jöttem az egyetlen esélyem, hogy jól tanulok majd az egyetemen kapok tanulmányi ösztöndíjat is a szociális mellett, emellett diákmunkát vállalok. Egy gyerek semmilyen esetre nem fér bele az életembe, kezdeni akarok magammal valamit, nem őket tartani. (majd ha lesz pénzem, idősebb leszek, egy lány akivel közösen hozzuk a döntéseket, akkor vállalunk gyereket)

Lehet valamire hivatkozni, hogy ne kelljen a gyereket a nevemre venni, és fizetni utána?

Ha húznám az időt, és csak két éves korára rendeződne a viszony (ezt olvastam eddigre kell) akkor utólag is fizetnem kell? Egyáltalán diákmunkából, ösztöndíjból mennyit kell? És utána mindig a keresetem 30%-át?

Nekem nem kellene ez a gyerek. Szülessen meg ha a barátnőm akarja, de nem kívánok semmiféle kapcsolatot fent tartani vele. Nem akarok a jövőben a bunkó apja lenni, aki soha nem látogatja, ez így sokkal tisztább lenne.



2013. jan. 16. 12:53
 81/129 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem egy jogi tanácsadást mindenképp vegyél igénybe, mert ott pontosan meg tudják mondani, hogy mik a teendőid.
2013. jan. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/129 anonim ***** válasza:
29%

Ez rettenetes, hogy ennyire szív nélkül gondolsz erre a dologra. :( Én biztos nem hittem volna a lánynak..


Szegény kicsi baba. :(


Megértelek Téged is, de hibás vagy...

2013. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/129 anonim ***** válasza:
7%

Biztos vagyok benne, hogy a lány kamuzott és egyáltalán nem meddő.

A nyakamat rá!!

2013. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/129 anonim ***** válasza:
38%

Persze, meg lehet érteni a lányt, hogy megtartja, mert meddő, meg ki tudja lehet-e ezután terhes stb... de akkor ne kérjen pénzt!

Tartsa meg magának és ennyi, ne tegye tönkre még egy ember életét szerintem, akit egyrészt átvert, másrészt nem akarja a gyereket.

2013. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/129 anonim ***** válasza:
3%

Én is úgy gondolom, hogy a lány nem meddő.

S téged nagyon csúnyán csőbe húzott. De fiatal vagy még. Nem tudhattad. Ez biztos, hogy egy életre szóló lecke lesz.

Remélem nem születik meg az a gyerek, mert nagyon rossz élete lesz így.

2013. jan. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/129 anonim ***** válasza:
83%

De miért ne kérjen pénzt?


A gyerek nem tehet arról, hogy hova, milyen szülőkhöz születik.

A pénz pedig a GYEREKET illeti meg!


Nélkülözzön csak azért, mert nem a legideálisabb körülmények közepette jön a világra?

2013. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/129 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom az ilyen ,,csőbe húzott a csaj" jellegű válaszokat a hasonszőrű fiatal csókák írják, akiknek derogál a gumit felhúzni. Mégis mit gondoltok, hogy egy 18 éves lány hobbyból gyereket csináltat magának, hogy se tanulni, se dolgozni ne tudjon, hogy ne járhasson szórakozni, ne élhesse a fiatalok életét, hogy majd ne, illetve csak nagy nehezen találjon társat, férjet? mert olyan jó buli egyedül nevelni egy gyereket, mi? Lehet körbe nézni a világban, és meglátni, hogy hány meg hány nő küzd azért, hogy teherbe essen, hogy hányan járnak orvostól orvosig, hogy mennyi pénzt fizetnek lombikokra, hogy lehessen gyerekük. Ég jó, hogy ha egy olyan lány akinek azt prognosztizálták, hogy nem sok esélye van, akkor nem játszik abortusszal. És fizetni pedig kell a gyerektartást, ezzel minden egyes férfinak tisztában kell lenni, aki bedugja a p*csét. Az, hogy valaki a meddőséget 100%-os védelemnek hiszi, az pont olyan felvilágosulatlan, mint aki nincs tisztában azzal, hogyan is jön létre a gyerek.
2013. jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/129 anonim ***** válasza:
23%

"Mégis mit gondoltok, hogy egy 18 éves lány hobbyból gyereket csináltat magának, hogy se tanulni, se dolgozni ne tudjon, hogy ne járhasson szórakozni, ne élhesse a fiatalok életét"


Igen van olyan aki képes a gyes-ért és a gyerektartásért szülni. Nem járhat buliz? Miért ne járna lepasszolja a nagyszülőknek a gyereket, dolgozni nem kell aztán él mint marci henesen.

2013. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/129 anonim ***** válasza:
94%

Gyesért és gyerektartásért szülni?

Van fogalmatok, hogy milyen élet az?


Gyes: 25650,-

Csp (egyedülálló szülő): 13700,-


Szerintetek ennyiből meg lehet élni akár csak 1 embernek is (gyerek nélkül)?

Csak a pelenka havi min. 8000,-.


Ennyiből mint Marci Hevesen, mi?

2013. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/129 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem sem volt meddő. Melyik tini lány járkál meddőségi vizsgálatra? Talán évek óta próbálkozott a gyerekvállalással és nem jött össze a gyerek?


Max ha valamilyen betegségnek lett a következménye, de erről eddig nem esett szó.


Viszont 100%, hogy kell majd fizetned gyerektartást.

2013. jan. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!