Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező elismerni egy gyereke...

Kötelező elismerni egy gyereket? Nem lehet arra hivatkozni, hogy nem vállaltam, átvertek vagy a fiatal koromra?

Figyelt kérdés

Csak a jogi kérdésével szeretnék foglalkozni.

Terhes lett egy lány tőlem, akivel kapcsolatban voltam. Azt mondta nem lehet gyereke, így nem védekeztünk. Biztos hogy itt én is elkövettem hibát, nem kellett volna feltétlen elhinnem, mint kiderült csak azt mondták neki minimális az esélye annak hogy lehet gyereke. Ő meg akarja tartani, én nem akarom a babát. Emiatt muszáj volt szakítanunk, hisz nem egyezett a véleményünk. Őt még meg is tudtam volna győzni arról, hogy nevelje a gyerek egyedül, de a szülei mindenbe beleszólnak. Rám telepedtek, hogy fizessek majd gyerektartást. Én ezt nem tartom etikusnak. Én nemet mondtam erre a gyerekre, a barátnőm igent, akkor tartsa el, ne kérjen tőlem semmit. Fiatal vagyok, most állok érettségi előtt, csóró családból jöttem az egyetlen esélyem, hogy jól tanulok majd az egyetemen kapok tanulmányi ösztöndíjat is a szociális mellett, emellett diákmunkát vállalok. Egy gyerek semmilyen esetre nem fér bele az életembe, kezdeni akarok magammal valamit, nem őket tartani. (majd ha lesz pénzem, idősebb leszek, egy lány akivel közösen hozzuk a döntéseket, akkor vállalunk gyereket)

Lehet valamire hivatkozni, hogy ne kelljen a gyereket a nevemre venni, és fizetni utána?

Ha húznám az időt, és csak két éves korára rendeződne a viszony (ezt olvastam eddigre kell) akkor utólag is fizetnem kell? Egyáltalán diákmunkából, ösztöndíjból mennyit kell? És utána mindig a keresetem 30%-át?

Nekem nem kellene ez a gyerek. Szülessen meg ha a barátnőm akarja, de nem kívánok semmiféle kapcsolatot fent tartani vele. Nem akarok a jövőben a bunkó apja lenni, aki soha nem látogatja, ez így sokkal tisztább lenne.



2013. jan. 16. 12:53
 71/129 anonim ***** válasza:
97%

"Mert itt alap hogy nem a gyerek érdekei miatt csinálja, hanem mert nekik sincs elég pénzük."


Áruld már el, hogy ezt hogy érted?

Már hogy a fenébe ne a gyerek érdekében kérné a pénzt tőled, főleg, hogy nekik sincs egyébként.


Szerinted nem a gyerek érdeke, hogy legyen miből ellátni?


Azt ne hidd már, hogy a gyerektartás elég arra, hogy a lánynak és a szüleinek az életszínvonala megugorjon!

Egy gyerekből nem lehet megélni!


A gyerektartás (és a családi) csak arra elég, hogy ne süllyedjenek mélyebbre, mint most.


Szerinted a gyerek csak bevételt hoz, miközben kiadást nem generál?

2013. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/129 anonim ***** válasza:
81%

Komolyan nem értem azokat akik azzal jönnek,hogy a lány elvileg meddő!

Kutya kötelessége a pasinak is gondoskodni a védekezésről. Ha egy lány azt hazudja,hogy nincs méhe, akkor simán durr bele! Ugyan már!

Ez a legkönnyebb, nem vesződni a védekezéssel!

Gyerektartás 100%-ra kell fizetned. Vagy neked, vagy a szüleidnek! A jog a gyereket védi, ez nem akarás vagy nem akarás kérdése. Ha az lenne, sajnos sokan nem fizetnének a gyerekük után!

2013. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/129 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hülye tudom mennyibe kerül egy gyerek, ezért is nem akarom. Többek között, még az apaság többi részére sem vagyok felkészülve, de az eltartására egyébként sem.


Úgy értettem, hogy nem azért akarja a nyakambavarni, hogy a gyereknek legyen apja, hisz ez a tényező koránt sem érdekelte soha, neki legyen gyereke és kész (ő is önző). A pénz is azért kell neki, hogy könnyebb legyen eltartani. Tudom hogy nem sok az a 15 ezer forint a gyerekre. De nekem meg sok. Ha úgy érzi, hogy nem tud eltartani egy gyereket akkor ne vállalja. (én is így érzem, meg nem is akarom)

Tényleg olyan érthetetlen az amit írok?

2013. jan. 16. 15:31
 74/129 anonim ***** válasza:
19%
Én nő vagyok, de teljesen megértelek téged, és átérzem amit írsz, teljesen igazad van mindenben. De ahogy itt olvastam a törvények szerint mindenképpen fizetned kell... hát ez elég nagy szívás. Jól félreismerted a lányt, hogy idáig jutottatok. Szerencsére a te életed azért annyira nem lesz tönkretéve azzal a 20% gyerektartással, az övé viszont annál jobban, és biztos, hogy meg fogja még ezt a hirtelen gyerekvállalást bánni.
2013. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/129 anonim ***** válasza:
31%

Egyáltalán nem érthetetlen, csak az ide írók többsége otthon ülő, hormonzavaros anyuka; terhes, magát nőnek képzelő lány, aki ugyan így akarja lenyomni a srác torkán a gyereket; vagy elvált, gyereküket egyedül nevelő nők.

Nem fognak saját maguk ellen beszélni.

2013. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/129 anonim ***** válasza:
65%

Megcsináltad fizetni fogsz ha nem most akkor a jövöben mert az állam megelőlegezi. Ez nem kérdés.


Azt irtad hogy személyes véleményekre nem vagy kiváncsi...hát nincsenek azok a szavak amikkel körbe lehetne téged írni.

2013. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/129 anonim ***** válasza:
48%

"Ha úgy érzi, hogy nem tud eltartani egy gyereket akkor ne vállalja. (én is így érzem, meg nem is akarom)

Tényleg olyan érthetetlen az amit írok?"


TE nem érted, hogy ő mit érezhet.

Próbáld meg az ő helyébe képzelni magad!


Minden vágyad, hogy egyszer anya legyél.

Erre közlik veled, hogy 99,9999 % az esély, hogy nem lehetsz az.

Erre mégis sikerül a lehetetlen.


Elvetetnéd tudva azt, hogy azok után az esélyeid a nullánál is kisebbre zsugorodnak?

Feladnád az utolsó esélyed is arra, hogy anya legyél?


Akkor is bevállalnám, ha az életem múlna rajta.

Akkor is, ha mehetnék a híd alá csövezni.


És, ha ennyire meg lennék szorulva, akkor nem érdekelne sem a büszkeségem, sem a gyerek "drága" apja, (nem mondanék le a gyereknek (!) járó pénzről sem.


Nem is lenne jogom hozzá.

Az a pénz a gyereket illeti.

2013. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/129 anonim ***** válasza:
65%

1.) Te tudsz majd úgy élni, hogy tudod, hogy valahol van a világban egy gyereked, akiről semmit nem tudsz, még azt sem, hogy hogyan néz ki?

2.) A jövőben szerinted milyen társad lesz? Mert ha egy normális nőnek elmondod, hogy van egy gyereked valahol, de nem érdekel, nem kell neked, nem is tartod vele a kapcsolatot, akkor az a nő abban a pillanatban otthagy, és bevesz valamit gyomorrontás ellen.


Magaddal is kiszúrsz.

2013. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/129 anonim ***** válasza:
76%

De értjük! Pusztán azt nem lehet elfogadni,hogy azzal védekezel,hogy neked azt mondta,hogy meddő! Erre írtam, hogy ennyi erővel mondhatta volna azt is, hogy ufó, és neked nyilván kényelemesebb volt elhinni, mint védekezni!

Ettől függetlenül a lányt sem értem, hogy ennyire nullára, szegénységre, egyedül miért vállalja ilyen fiatalon, de ami történt megtörtént.

Mindkettőtöknek vállalnia kell a felelősséget!

2013. jan. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/129 anonim ***** válasza:
33%

itt azért megértem egy kicsit a lányt, annak ellenére, hogy undorító dolog volt, hogy nem szólt. Nyilván az esélyt adta meg annak, hogy teherbe essen, sikerült, hülye lesz elvetetni, ki tudja, legközelebb sikerül-e.

Viszont neked is lehetett volna több eszed, már bocsesz.

A szülők meg hülyék, hogy ilyet várnak el tőled, mikor te kijelentetted, hogy nem akarod, függetlenül attól, hogy ha valóban elrendelik az apasági vizsgálatot, akkor neked fizetned kell.

2013. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!