Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező elismerni egy gyereke...

Kötelező elismerni egy gyereket? Nem lehet arra hivatkozni, hogy nem vállaltam, átvertek vagy a fiatal koromra?

Figyelt kérdés

Csak a jogi kérdésével szeretnék foglalkozni.

Terhes lett egy lány tőlem, akivel kapcsolatban voltam. Azt mondta nem lehet gyereke, így nem védekeztünk. Biztos hogy itt én is elkövettem hibát, nem kellett volna feltétlen elhinnem, mint kiderült csak azt mondták neki minimális az esélye annak hogy lehet gyereke. Ő meg akarja tartani, én nem akarom a babát. Emiatt muszáj volt szakítanunk, hisz nem egyezett a véleményünk. Őt még meg is tudtam volna győzni arról, hogy nevelje a gyerek egyedül, de a szülei mindenbe beleszólnak. Rám telepedtek, hogy fizessek majd gyerektartást. Én ezt nem tartom etikusnak. Én nemet mondtam erre a gyerekre, a barátnőm igent, akkor tartsa el, ne kérjen tőlem semmit. Fiatal vagyok, most állok érettségi előtt, csóró családból jöttem az egyetlen esélyem, hogy jól tanulok majd az egyetemen kapok tanulmányi ösztöndíjat is a szociális mellett, emellett diákmunkát vállalok. Egy gyerek semmilyen esetre nem fér bele az életembe, kezdeni akarok magammal valamit, nem őket tartani. (majd ha lesz pénzem, idősebb leszek, egy lány akivel közösen hozzuk a döntéseket, akkor vállalunk gyereket)

Lehet valamire hivatkozni, hogy ne kelljen a gyereket a nevemre venni, és fizetni utána?

Ha húznám az időt, és csak két éves korára rendeződne a viszony (ezt olvastam eddigre kell) akkor utólag is fizetnem kell? Egyáltalán diákmunkából, ösztöndíjból mennyit kell? És utána mindig a keresetem 30%-át?

Nekem nem kellene ez a gyerek. Szülessen meg ha a barátnőm akarja, de nem kívánok semmiféle kapcsolatot fent tartani vele. Nem akarok a jövőben a bunkó apja lenni, aki soha nem látogatja, ez így sokkal tisztább lenne.



2013. jan. 16. 12:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/129 anonim ***** válasza:
90%

Nevedre nem kötelező venni,hisz férj-feleségnél is simán kaphatja az anya nevét (szokott is itt kérdés lenni,hogy anya neve különleges,miért az apáét kapná,aki kis béla)

De ez nem függ össze a gyerektartással,azt kötelező fizetni,nem az anyának adod,hanem a gyereknek,csak az anya költi rá.

2013. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/129 anonim ***** válasza:
87%
Az hatalmas nagy hülyeség, hogy csak akkor kell gyerektartást fizetni az apának, ha a nevén van a gyerek! Barátnőm fia, a barátnőm vezetéknevét viseli, az apát mégis kötelezte a bíróság gyerektartás fizetésére.
2013. jan. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/129 anonim ***** válasza:
83%

A nevére venni nem a vezetéknevet jelenti ti áhh, nem is mondok semmit.


Az apasági elismerő nyilatkozatot hívják sok helyen így. Nem hiszem el, hogy ez senkinek nem esett le.

2013. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/129 anonim ***** válasza:
94%

Nem lehet hivatkoznod se arra, hogy nem akartad, se a fiatal korodra.

Nem érdekel senkit.


Azzal, hogy beleraktad a farkadat, hallgatólagosan beleegyeztél, hogy vállalod a következményeket.


Tudnod kellett volna, hogy nincs 100 %-os védekezés.

Még a meddőségről szóló orvosi papír sem 100 %-os.


Teljesen érthető a lány reakciója is.

Ha egyszer neki azt mondták, hogy szinte esélytelen, hogy gyereke lehessen, erre most mégis sikerült... a legnagyobb hülye lenne, ha elvetetné és ezzel elszúrná az esélyét arra, hogy valaha anya lehessen.


Az, hogy most összejött, nem jelenti azt, hogy nem volt valódi az orvosi vélemény és mostantól ugyanolyan termékeny, mint az, akire nem mondtak ilyen ítéletet az orvosok.


A gyerektartásról pedig az anya nem mondhat le.

És ha a szülei beintenek, és azt mondják, hogy "lányom, ha nem igényled a gyerektartás megítélését, akkor mi sem támogatunk...", akkor nem is lesz más választása, mint kérni.


Ahogy írták, az állambácsi megelőlegzi a fizetést és később kérheted az összeg mérséklését is.

Csak olyan mértékben kell gyerektartást fizetni, ami nem veszélyezteti a gyerektartásra kötelezett fél megélhetését.

Tehát amíg nincs pénzed, vagy nagyon keveset keresel, nem lesz nagy teher.

2013. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/129 anonim ***** válasza:
95%
45: No kérem egy értelmes válasz!
2013. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/129 anonim ***** válasza:
91%
Tudom, hogy nem a kérdésre válaszolok, de nem is okítom a kérdezőt!!! Ha nekem azt mondaná a doki, hogy nem lehet gyerekem vagy csak kicsi a lehetőség rá, de mégis besikeredik, semmilyen körülmények között nem vetetném el. Ha akarja az apja, ha nem. Azt pedig a baba lelkiismeretére bíznám, hogy részt akar e venni az életében. (Én csak azt nem értem,hogy a kérdező azért szakított a barátnőjével, mert teherbe esett. Amikor kiderült,hogy terhes megszűntek az érzések?! Már ha voltak... Azért én sajnálom a picit,rossz lesz majd apa nélkül felnőnie és azzal a tudattal élnie, hogy az apukája nem kíváncsi rá.) Csak leírtam, amit gondolok a dologról, remélem nem bántottam meg vele senkit!!!
2013. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/129 anonim ***** válasza:
11%

Most miért a kérdezőt támadjátok??

Át lett vágva a palánkon, de nem gyengén!

"Azt mondta nem lehet gyereke"-> Az az alapfeltevés, hogy mindenki hazudik mindenkinek akár egy ilyen horderejű dologról is??

20N

2013. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/129 anonim ***** válasza:
93%
* az apa lelkiismeretére bíznám, nem a babáéra (én h ülye elírtam)
2013. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/129 anonim ***** válasza:
28%

"Én csak azt nem értem,hogy a kérdező azért szakított a barátnőjével, mert teherbe esett."


Én abszolút meg tudom érteni. A gyerekvállaláshoz két ember szükségeltetik; ha az egyik semmibe veszi a másik döntését, minek maradjanak együtt? Nem azért szakított vele mert terhes lett, hanem, hogy teljesen kizárta őt a döntésből és nem partnerként kezelte.

Oké. Megértem a lányt is, hogy szeretné a babát- de hazudott. Minimum annyinak kellene lennie benne, hogy ha babázni akar, meg akarja tartani, akkor vállalja egyedül a felelősséget.

2013. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/129 anonim ***** válasza:
12%

Attól, hogy tetszik a válasza még jogilag nem lesz helytálló.


Mint már mondtam párszor, nyertek így meg pert. Mivel az anya átverte az apát a védekezéssel kapcsolatban.

2013. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!