Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező elismerni egy gyereke...

Kötelező elismerni egy gyereket? Nem lehet arra hivatkozni, hogy nem vállaltam, átvertek vagy a fiatal koromra?

Figyelt kérdés

Csak a jogi kérdésével szeretnék foglalkozni.

Terhes lett egy lány tőlem, akivel kapcsolatban voltam. Azt mondta nem lehet gyereke, így nem védekeztünk. Biztos hogy itt én is elkövettem hibát, nem kellett volna feltétlen elhinnem, mint kiderült csak azt mondták neki minimális az esélye annak hogy lehet gyereke. Ő meg akarja tartani, én nem akarom a babát. Emiatt muszáj volt szakítanunk, hisz nem egyezett a véleményünk. Őt még meg is tudtam volna győzni arról, hogy nevelje a gyerek egyedül, de a szülei mindenbe beleszólnak. Rám telepedtek, hogy fizessek majd gyerektartást. Én ezt nem tartom etikusnak. Én nemet mondtam erre a gyerekre, a barátnőm igent, akkor tartsa el, ne kérjen tőlem semmit. Fiatal vagyok, most állok érettségi előtt, csóró családból jöttem az egyetlen esélyem, hogy jól tanulok majd az egyetemen kapok tanulmányi ösztöndíjat is a szociális mellett, emellett diákmunkát vállalok. Egy gyerek semmilyen esetre nem fér bele az életembe, kezdeni akarok magammal valamit, nem őket tartani. (majd ha lesz pénzem, idősebb leszek, egy lány akivel közösen hozzuk a döntéseket, akkor vállalunk gyereket)

Lehet valamire hivatkozni, hogy ne kelljen a gyereket a nevemre venni, és fizetni utána?

Ha húznám az időt, és csak két éves korára rendeződne a viszony (ezt olvastam eddigre kell) akkor utólag is fizetnem kell? Egyáltalán diákmunkából, ösztöndíjból mennyit kell? És utána mindig a keresetem 30%-át?

Nekem nem kellene ez a gyerek. Szülessen meg ha a barátnőm akarja, de nem kívánok semmiféle kapcsolatot fent tartani vele. Nem akarok a jövőben a bunkó apja lenni, aki soha nem látogatja, ez így sokkal tisztább lenne.



2013. jan. 16. 12:53
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/129 anonim ***** válasza:
21%

Ó dehogynem az!

Ilyen elven az se káresemény, ha egy műtét során a sebész benned felejti a rolexét és "kapsz" egy ajándékot tőle.

Igenis felelősségre vonhatóak!

Kíváncsi leszek, ha a te fiad összejön egy lánnyal, aki 1000% biztosra állítja, hogy nem lehet gyereke és védekezni sem akar, a gumit sem erőlteti, gyógyszert sem szed, mennyire nem fogod káreseménynek tartani, ha mégis becsúszik.

2013. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/129 anonim ***** válasza:
71%

*

Egyébként sem életszerű az, hogy egy 17-18 éves lány ilyen hazugsággal akarna gyereket csináltatni magának.

Egyértelmű, hogy ő is úgy hitte, hogy meddő.


Innentől kezdve nincs értelme átverésről beszélni.


Nem szédített azzal, hogy nem akar gyereket és ha besikerülne elvetetné.

Te pedig a ráutaló magatartáson kívül (=lefeküdtél vele védekezés nélkül), még hamis illúzióba ringattad afelől, hogy hogy állsz a gyerekkérdéshez, hisz azt mondtad, hogy még az örökbefogadásra is hajlandó lennél (egyszer).


Az egyetlen esélyed a nemfizetésre, ha egész életedben "feketén" élsz.

Ha nincs legális jövedelmed, nincs miből letiltani.

Viszont, ha mellette (mármint hivatalos jövedelem nélkül) mégis vagyonod keletkezik, abból már behajthatják a gyerektartást.


Tanulópénz 18 évre.

2013. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/129 anonim ***** válasza:
12%

Egyébként, ha egy terhességet egy orvos félrenéz, mondjuk cisztának véli és a nő túlcsúszik az abortusz határon, akkor megcsinálják az abortuszt, hiába túlcsúszott, mivel nem az ő hibája.


Szóval igencsak kétségbevonható ez az egész.

2013. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/129 anonim ***** válasza:
34%

45-(egyébként értelmes válasz) írja:

"Tehát amíg nincs pénzed, vagy nagyon keveset keresel, nem

lesz nagy teher."

-ááá... mekkora logikai útvesztő!

akinek nincs pénze, annak már a kenyér is teher.

2013. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/129 anonim ***** válasza:
97%

"ha a te fiad összejön egy lánnyal, aki 1000% biztosra állítja, hogy nem lehet gyereke"

Bizonyítsa. Ha hiányzik a méhe meg a két petefészke, akkor el lehet hinni, és ha ezek ellenére becsúszik, akkor úgyse fogja erőltetni a csaj a gyerektartást, mert orvosi csodaként fognak egyetemről egyetemre járni. De elhinni ilyesmit minden alap nélkül, amikor még az orvosok sem jellemző, hogy 100%-ra mondják a meddőséget, elég felelőtlenség.

2013. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/129 anonim ***** válasza:
80%

63-as!


Kíváncsi vagy, válaszolok.

Nem tartanám káreseménynek, ahogy a fiamat sem ártatlannak.

Vállalnia kellene a felelősséget vagy így, vagy úgy.

Nem próbálnám mentegetni és kibújtatni a felelősség alól.


Éppen ezért azt tanítom neki, hogy úgy éljen nemi életet, hogy tisztában van a tettei következményével.

Nincs 100 %-os védekezés.

Amíg egy nőnek méhe és petefészke, a férfinak heréi vannak, addig bármikor gyerek lehet a szexből.

2013. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/129 A kérdező kommentje:

Nekem meg az az egyetlen elfogadható megoldás, ha már megtartja a gyereket, akkor egyedül neveli.

Az meg abszurd hogy addig fizessek míg valaki el nem ismeri magáénak. Ebben mi az isten a logika.

ha vállalja, akkor VÁLLALJA ami nem azt jelenti, hogy megszüli, hanem hogy felneveli. Nagyon remélem hogy meg tudom vele értetni, csak kevés a lehetőségem beszélni vele.


Köszönöm a jogi részére adott válaszokat! Meg azt is, hogy van aki átlátja, hogy nem kellene a másikat arra kényszeríteni ami NEKI jó. Mert itt alap hogy nem a gyerek érdekei miatt csinálja, hanem mert nekik sincs elég pénzük.

2013. jan. 16. 14:59
 68/129 A kérdező kommentje:

Ennyit tényleg tanultam belőle. Hülye voltam, meg tájékozatlan. Megtanultam.

Csak eddig úgy voltam vele ha valaki azt mondja, hogy nem lehet gyereke (nekem így mondta) akkor nem húztam gumit, mert minek? Egészségesek vagyunk, eddig mindenkivel védekeztem, hát ezután is fogok. Gyógyszer mellett is.

2013. jan. 16. 15:02
 69/129 anonim ***** válasza:
78%
Én írtam, hogy addig fizesd, amíg más el nem ismeri. Egyszerű a logika: te mindenképp fizetni fogsz, ezt nem tudod megúszni. De megpróbálhatod rávenni a lányt, hogy ha olyasvalakivel jön össze, aki sajátjának tudja tekinteni azt a szegény gyereket, akkor vegye a nevére. Így mégsem buksz akkorát, mintha 18-22 évig fizetnéd.
2013. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/129 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy kell fizetned gyerektartást, nincs kibúvó. Ilyen esetben még az sem helytálló, hogy átvert (bár én még nem hallottam olyanról, hogy akkor nem ítélik meg a gyerektartást, csak olyanról, ahol igen...). Az állam megelőlegezi, de utána azt is ki kell fizetned. Illetve, ha nem akarsz fizetni, akkor az apasági és a per költségeit is. Te is ugyanolyan hibás vagy, mint a lány, mert ameddig a szervei megvannak, addig teherbe tud esni, így gumit kellett volna húznod. Bevallom, a helyébe én sem vetetném el, mert ha orvosi gondjai voltak, akkor lehet, hogy az abortusz után sosem lehet gyereke ténylegesen. A gyerektartás pedig jár. Nem az anyának, hanem a gyerekednek, aki akkor is a tiéd és felelősséggel tartozol iránta, ha nem akarsz róla tudomást venni.
2013. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!