Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ultimátumot adtam a feleségemn...

Ultimátumot adtam a feleségemnek. Tényleg rossz ember lennék?

Figyelt kérdés
Három éve házasodtunk össze. Elvettem egy gyönyörű, attraktív, intelligens nőt. Másfél éve megszületett a fiunk, én voltam a legboldogabb ember. De azóta egy sárkánnyal élek együtt. A feleségem teljesen elhanyagolta magát és nagyon, de nagyon meghízott. Hiába beszéltem neki én és a bátyja is, aki azon a szülészeten dolgozik, ahol ő is szült. (Persze nem ő volt az orvosa) A párom kilenc hónapig tömte magát és azóta is. Mindig arra hivatkozik, hogy ő egy életről gondoskodik. De könyörgöm, nem napi több tábla csokival! A bátyja étrend táblázatot adott neki, de arra is fütyült. Mert ő most megengedheti magának. Mostanra meguntam, hogy egy csapzott bálnával élek. Tegnap megmondtam neki, hogy egy évet kap, hogy visszanyerje régi formáját. Erre minden voltam, csak rendes ember nem. Azóta a családjából már mindenki leszidott. Kivéve a sógorom, ő teljes mértékben nekem ad igazat, félti a testvérét. Mit csináljak? Ti kitartanátok?

2013. ápr. 30. 11:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
36%
21eske! A depresszió nem egyenlő a hülyeséggel. Nyilván van valami kiváltó oka. És nehogy már visszamenjünk a középkorba, hogy a nőnek el kell tűrnie, hogy a férje semmiben sem segít be, csak a pénzt hozza haza, és a gyereknevelést is ráhagyja teljes mértékben... gondolom a férj sem egy lelki támasz, a leírása alapján... érzésekkel nem foglalkozik, csak a külsőségekkel... Csak azt nem értem miért vette el és csinálta fel... ha nem voltak mélyek és igazak az érzései iránta.. csak egy felszínes maszlag..
2013. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
60%
Nem engednék a huszonegyből egy jottányit sem! Egy év bőven elég ahhoz,hogy visszafogyjon. Összegyűjtenék a netről egy csomó képet, amin elképesztő, ronda elhízott nők vannak és összeállítanák egy listát azokróla betegségekről, melyeket a kövérség, túlsuly okoz. Azonkivűl belenyúlnék a családon belüli élelmezésbe. Csoki, ropi, cola, fagyi, pizza, stb.kidob! Ha egy év múlva nem lesz a régi, venném a kalapom és ágyő!
2013. ápr. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
48%

"Nah emberek.. hol éltek ti??? Vajon a férj mennyire támogathatja szerencsétlen nőt, hogy ennyire elhagyta magát? Vajon mennyire áll ki mellette? Vagyok lelkileg is támogatja, segíti leküzdeni a depressziót? Mennyire veszi ki részét a gyermeknevelésből a kedves férj??

Ezek a kérdések nem merülnek fel????"


Bennem is ez merült fel. Esetleg közös programok, közös túra, kocogás, stb. Vagy ha már egészséges étrend, akkor kérhetnél normális ételt a feleségedtől, vagy te is csinálhatnál pár egészséges cuccot.

Kettőn áll a vásár. "egy csapzott bálnával " Látom, tiszteled is. Te hogyan nézel ki? Te sportolsz? Miért nem mentek el közösen edzeni? Az is ösztönző lehet.

2013. ápr. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
50%

Na a sok szuper, bomba nő anyuka megint kifejtette a véleményét. Szerencséjük, hogy nem fényképpel lehet itt regisztrálni, mert lehet hogy meglepődnél...

Egyébként meg a "jóban, rosszban" ígéretedet hamar elfelejtetted! Az esküvői szövegbe bele kellett volna foglalnod, hogy elhízás esetére ez nem vonatkozik.

Tudod, aki tiszteli a feleségét, az nem beszél róla úgy. hogy egy "csapzott bálna".

Szerencsés vagy, hogy egy másfél éves gyerek mellett, az a legnagyobb problémád, hogy hány kiló az asszony! Egy főnyeremény lehetsz, nem irigylem a feleséged !

2013. ápr. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
70%

Azt nem tudhatom, hogy az ultimátumot hogy, milyen stílusban adtad. Alapvetően az ultimátumadásnak sem vagyok híve, de igenis van olyan eset, amikor már csak az használ. Gondolom, nem ezzel kezdtél, először próbáltál higgadtan érvelni, finomabban rávezetni... és ha ez nem használ, nincs más.


Szerintem egy kapcsolatnak arról is kell szólnia, hogy teszünk a kapcsolatért, azért, hogy a párunknak tetsszünk. Ha a fizikai vonzalom oldaláról nézzük a dolgot, mindenkinek megvan a zsánere, és igen, lehet, hogy elmúlik, ha a másik semmit nem akar tenni azért, hogy a párjanak tetsszen, vagy vmilyen szinten megfeleljen - és most nem a szolgalelkűségről beszélek, de egy olyan kapcsolat sosem fog jól működni, ahol valaki annyira telibetojja a párja érzéseit, mint a kérdésben szereplő nő. Azért elég taszító tud lenni, ha vki gyerek/házasság után rögtön nem ad már magára, mert minek, úgyis megszerezte a másikat. És ha már az orvos!!!! bátyja is úgy tartja, hogy nem egészséges a súly, amit a nő felszedett, akkor nem a szülés után ottmaradt egy-két kis pluszkilóról beszélünk. Mondjuk én alapvetően túlsúlyos vagyok, de a párom így szeret, mert neki inkább ez a típusa - viszont igyekszem tartani a súlyomat, mindig ápolt lenni, csinosan öltözni, hogy újra és újra el tudjam csábítani... mert egy kapcsolatot meg is kell tudni tartani. Szóval ilyen esetben, ha a finom célozgatásra a másik fél foghegyről válaszolgat vissza, és nem tesz egy szalmaszálat sem azért, hogy a párjának tetsszen, néha drasztikusabb lépésre kell vetemedni. És itt azért a kérdező sztem nem az a fajta, aki ez a szemétkedős "nekem cicababa kell, öt pluszkilónál már repülsz"-fajta, hanem a nő hagyta el magát nagyon. Senki ne mondja nekem, hogy napi öt tábla csokit bepuszilni egészséges, és ha nem a típusa, akkor is kívánnia kell őt...


23/l

2013. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
30%
Teljesen el vagyok képedve! Egy nő értékét a kilóinak száma határozza meg? Ember, megszülte a fiadat, isennőként kéne tisztelned, mégha 500 kiló is.
2013. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
49%

Ha az én férjem adott volna ilyen ultimátumot, és lelkesen tovább zabáltam volna, hogy megszabaduljak tőle.. De az én férjem még akkor is imádott amikor híztam 20 kilót.. Pedig már váláson törtem a fejem. (el is váltunk végül)

A második férjem is imád, és ő segít abban hogy lefogyjak.. Együtt megyünk edzőterembe. Együtt mászkálunk mindenhová.. A teljes étrend változás is neki köszönhető.. Lassan de mennek le a kilók. Már lement 7 kiló, de csak azért mert sokat segít.. Egy nőnek ha támogatást kap, és kezdi észrevenni az apró változásokat, és végre be tudja gombolni a nadrágját az ár siker,. Ha sikerélmény van, akkor jön a lelkesedés is..akkor már a nő is akarni fogja hogy fogyjon..

De ilyen ultimátummal, és hozzá állással csak annyit értél el, hogy a feleséged még jobban enni fog, és haragszik is rád.. Semmi támogatást nem adtál neki, semmi kezdő lökést nem adtál neki, ellenben még jobban beletiportál a lelki világába..

2013. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
67%

Azért ez igen kevés információ ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket vonjunk le a történetben szereplő emberek személyiségéről. A kérdező leírja, hogy "intelligens" volt a nő, és azóta egy "sárkány" tehát gondolom nem csak a külsőségekkel van elfoglalva, csak valsz ez adja nála az alapproblémát. Mert valljuk be, neki is van ami vonzó és van ami nem. Feltételezem, korábban már szépen is elmondta neki ugyan ezt. És hiába szép duma ez a külső nem számít dolog, azért ha nem tud vele szexuális kapcsolatot létesíteni, mert nem vonzódik hozzá, akkor arra megy rá a házasság, tök mindegy az menyivel jobban hangzik, hogy "impotensnek" hazudja pl. magát, a lényeg ugyan az, csak akkor ő viszi el a balhét.


Kedves Kérdező!


A feleségednek bizonyára van valami oka rá, hogy így viselkedik. Beszélgettél vele erről mélyebben? Miit mondott azon túlmenően, hogy megteheti. Az ultimátum gondolom már egy végső megoldás, de az ellenállás ellenállást szül, szerintem ezzel nem érsz el semmit, akkor sem ha jogos. Próbáltál már rá a saját nyelvén hatni? Esetleg ecsetelni, hogy mennyire boldoggá tenne ha a kedvedért kicsit változtatna a külsején. Hogy ne azért kezdjen foglalkozni magával, mert muszáj, hanem azért mert szívből tetszeni akar neked. Lehet ő is úgy gondolja nem szereted, és ezért nem hajlandó energiát fektetni bele. Ha gondolod linkelek egy könyvet a szeretetnyelvekről, mert mindenkinek más lehet és ha nem értitek meg egymást akkor sok félreértés lesz. A zabálásnak pedig ezer más pszichés oka is lehet.

2013. ápr. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok.

Szép ez a fogadjuk el a másikat úgy ahogy van, de én úgy értettem, hogy itt extrém nagy súlyfeleslegről van szó. Ezt már csak a feleség egészsége érdekében sem lenne szabad elfogadni. Cukorbetegség, magas vérnyomás, ízületi problémák, stb. Közhelyesen hangzik, de ezeken a mozgás és a fogyás segíteni szokott.

És akármennyire szeretjük a párunkat, a napi több tábla csoki azért túlzás.

2013. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
64%

Valószinű az elhizása mögött lelki eredetű dolgok állnak.Ha szomorú vagyok mert úgy érzem nem törödnek velem én is hizok.mondjuk én forditva működöm mert most soványabb vagyok mint szülés előtt.

Mikor nem volt jó a kapcsolatom a férjemmel nem érdekelt hogy nézek ki,csak az érdekelt hogy jól érezem magam és ez nálam is több tábla csokit jelentett.Szültem és boldog vagyok,férjemmel hosszú évek óta a legjobb a kapcsolatom,és tetszeni akarok neki,azt akarom hogy szépenek lásson,bár állitása szerint neki 15kilo plusszal is tetszettem.

2013. ápr. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!