Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ultimátumot adtam a feleségemn...

Ultimátumot adtam a feleségemnek. Tényleg rossz ember lennék?

Figyelt kérdés
Három éve házasodtunk össze. Elvettem egy gyönyörű, attraktív, intelligens nőt. Másfél éve megszületett a fiunk, én voltam a legboldogabb ember. De azóta egy sárkánnyal élek együtt. A feleségem teljesen elhanyagolta magát és nagyon, de nagyon meghízott. Hiába beszéltem neki én és a bátyja is, aki azon a szülészeten dolgozik, ahol ő is szült. (Persze nem ő volt az orvosa) A párom kilenc hónapig tömte magát és azóta is. Mindig arra hivatkozik, hogy ő egy életről gondoskodik. De könyörgöm, nem napi több tábla csokival! A bátyja étrend táblázatot adott neki, de arra is fütyült. Mert ő most megengedheti magának. Mostanra meguntam, hogy egy csapzott bálnával élek. Tegnap megmondtam neki, hogy egy évet kap, hogy visszanyerje régi formáját. Erre minden voltam, csak rendes ember nem. Azóta a családjából már mindenki leszidott. Kivéve a sógorom, ő teljes mértékben nekem ad igazat, félti a testvérét. Mit csináljak? Ti kitartanátok?

2013. ápr. 30. 11:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
100%
Egy férfi megfeszülhet, kitépheti a haját, ha a nő elsősorban nem maga-magáért száll harcba. Addig semmihez sem kezdek reggel, amíg tetőtől talpig kész nem vagyok annyira, hogy a postásnak ajtót nyissak és a férjemet egy csinos, nett nő puszijával ne jándékozzam meg. Mindig hálás érte. A feleséged agyában fordítva működnek a dolgok. És remekül bemagyarázza magának azt, amit maga sem hisz komolyan. Saját magát szemfényveszti!
2013. ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! Majd szólok a feleségemnek is, hogy olvassa el.

Többen felvetettétek, hogy nem támogatom a párom. Ez nincs így. Fél éve minden nap szépen kérem, hogy jöjjön el velem futni, vagy velem és a testvéreinkkel teniszezni. Vettem neki uszodabérletet, kondibérletet. Mindent én jártam le végül. A sógorommal elcipeltük pszichológushoz. Ő is azt mondta, hogy ez nem depresszió, ez lustaság. A párom mindig azzal védekezik, hogy ő megszenvedett egy gyerekkel. És én hiába mondom, hogy az én nővérem meg kettővel, mégis 36-os a mérete. Szóval nem ultimátummal kezdtem. Ez több hónapos meddő könyörgés eredménye.

2013. ápr. 30. 19:15
 63/77 anonim ***** válasza:
25%
Igazán alapos hormonális vizsgálat megvolt? Mikor nekem hormonproblémáim voltak nemhogy híztam, hanem folyamatosan éhes voltam és ha nem ehettem eleget, akkor meg folyamatosan bőgtem, olyan hangulatingadozásaim voltak. Lehet, hogy tényleg csak lustaság, de azért ezért még ennek érdemes utánajárni, hátha segít.
2013. ápr. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 A kérdező kommentje:

Erre is többen utaltatok, így válaszolok. Mint említettem volt, a sógorom orvos. Persze, hogy minden vizsgálaton alaposan átesett a feleségem. Se hormonális, se pajzsmirigy gond nem okozza a hízást. Csak a rengeteg étel. És igen nagyon aggódom, mert a magasvérnyomás már most jelentkezett nála. A szívére is panaszkodik. Ja: 56 kiló volt, mikor terhes lett. Most pontosan nem tudom, de a legutóbbi orvosi vizsgálaton- másfél hónapja volt- 118 kilót mutatott a mérleg. Istenem: kétszer kitelne belőle a régi önmaga! És már a gyerkőchöz nem tud lehajolni, nem tud vele játszani.

Volt még egy gyakran visszatérő momentum: a nem segítő férj. Egyedül vásárlok mindig. A mosást is rám lehet bízni. A takarítást bejárónő végzi, szóval arra sem panaszkodhat a feleségem.

2013. ápr. 30. 19:39
 65/77 acelsziv ***** válasza:
81%

Kedves kérdező:

Először is minden tisztelet neked a kitartásért Az általad leírtak alapján tényleg mindent megtettél a feleségedért.

Sajnos Hofi óta tudjuk, hogy Magyarországon az egy főre jutó bunkók száma kettő. Itt a GYK -n ez koncentrálódik legalább tízre. És lefogadom, hogy egyik rikácsoló, vagdalkozó tapló sem fog bocsánatot kérni tőled a hibás megítélésért.


Most azonban legfőbb ideje, hogy elbeszélgess a feleségeddel és nagyon keményen belenyomd az orrát a szószba. Mert egyszerűen az a helyzet, hogy semmiféle felelősséget nem vállal saját magáért.

Kérdezd meg, hogy jó -e ez, hogy hízik... Aztán kérdezd meg, hogy szerinte - ha ez így folytatódik - mi lesz ennek a következménye?

Hány éves koráig szeretné nevelni a fiatokat? Mert ezzel a hozzáállással a nyolcadikos ballagásán is max egy fénykép formájában fog jelen lenni, aminek fekete csíkkal lesz áthúzva az egyik sarka. (Ezt a kijelentést ne vágd hozzá, mert nem fog hinni neked) Kérdezd meg, hogy van -e esélye az unokáit látni ezzel az életmóddal?


Addig nyomd a fejét, amíg el nem kezd sírni. Ez kegyetlen dolognak tűnik így elsőre, de egy felelőtlen embernél csakis így lehet elérni, hogy hajlandó legyen ránézni a saját esetére.

Aztán kérdezd meg, akar -e ezen változtatni...

de NE megoldást kínálj, hiszen biztos megoldások számára nem léteznek. Reményt adj: Drágám... Lehetséges, hogy lehet tenni valamit ezzel kapcsolatban. Ezt ilyen és hasonló formában addig mondogasd neki, amíg el nem kezd érdeklődővé válni. Akkor már lehet kiutat mutatni.


Így hidegen belevágva talán nem tűnik egyszerűnek az eljárás, de hatásos. Én ezzel a módszerrel már jó pár életet mentettem meg.

2013. ápr. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
48%

Én elválnékl hadd zabáljon megbunkózzon egyedül.

Egy szintén anyuka

2013. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező! Ha valóban így van, ahogy írtad, akkor nagyon szép tőled, hogy így próbáltál segíteni a feleségednek, ezt elismerem. De az, hogy idegenekkel - kihasználva, hogy az itt tobzódó frusztrált és rosszindulatú (akár azt írták igazad van, akár nem)emberek azonnal ugranak, ha lehet valakit szidni és alázni - ilyen minősíthetetlen stílusban tárgyalod ki azt az embert, aki a feleséged és a gyereked anyja, hát, nagyon elítélem. Rendezd ezt el a feleségeddel, ne itt élvezkedj azon, hogy ismeretlenek szidják. Felnőtt ember vagy, csak menne ez egyedül is, nem? 45-ös válaszoló vagyok.
2013. máj. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
49%

Ez 60 kilo amit le kell adjon 12 honap alatt. De gondoljunk arra is ,hogy nem vagy szoros szivu, mert ez rengeteg! Eloszor le fog menni a havi 5 kilo (mert rengeteg a plusz suly) de a vege fele nem. Ha azt akarod, hogy egeszsegesen es eletmod valtassal tegye azt, es ne koplalva aztan jo-jozva akkor elso eves celkituzesnek szerintem ez sok...

Hiaba veszel kondiberletet :) nem fogja lejarni. Nem csak azert mert lusta, hanem mert egy 120 kilos no nem fog bemenni a kondiba 60-70 kilosak koze izzadni mert szarul fogja magat erezni ott... Ha van ra mod es jok az anyagi korulmenyeitek inkabb vegyetek otthonra valamit... (most ezt a flabelost nyomjak mindenhol) nem kell elmenni, otthon van lehetosege. Ha azt se hasznalja ki akkor nincs tobb tippem. Probalj meg melle allni es segiteni. Biztos hogy ezt tetted, de biztos hogy minden lehetoseget megadtal neki? Teniszezni nem fog elmenni mert zavarni fogja a nagy segge hogy nem bir tole futni a labda utan...

Szerintem, ha tudtok normalisan beszelni errol az egeszrol amikor nyugodtak vagytok mind a ketten akkor probaljatok meg. Szerintem az se jo taktika ha megsiratod bar kinek milyen modszerek jonnek be... Szerintem, ha ezt az utat valasztod az eleg nagy tores lesz benne. Egy orok tuske. Ha nem akarod, hogy azon kattogjon, hogy ha ennyire fontos a kinezete akkor biztos nem kivanod, es megcsalod vagy barmi. Akkor ezt esszel kezeld. Az ultimatum meg volt az addig jo, de bizom benned igy ismeretlenul is hogy nem ezert hagynad el... En lehet rozsaszin felhok kozott elek, de en tenyleg ugy gondolom es gondoltam mindig, hogy a belso ertek szamit. En 170 centihez 73 kilo voltam, volt olyan exem aki 160 centi volt es volt olyan is aki majd ket meter es 130 kilo... Nem a kinezet szamitott. Ha valami volt benne amitol ugy ereztem, hogy en ot akarom az dontott...

2013. máj. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
100%

"56 kiló volt, mikor terhes lett...a legutóbbi orvosi vizsgálaton 118 kilót mutatott a mérleg. Istenem: kétszer kitelne belőle a régi önmaga"


Akik szidták zsigerből a kérdezőt, most itt a lehetőség, hogy ELNÉZÉST KÉRJENEK TŐLE !!!


Basszus!

Elvett egy sellőt, aki óriásbálnává változott.


(Bocs, de nem is tudnám férfiként, hogy hogyan férjek hozzá esténként...)

2013. máj. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, persze már! Még azt találjátok ki, hogy a férj a hibás, mert egy lusta tehénnek nincs annyi igénye magára, hogy normálisan nézzen ki.....magamért is megtenném, nemhogy akkor, amikor már szólnak érte.

Az egy évet még soknak is tartom. Nem ahhoz, hogy úgy nézzen ki, mint régen, hanem, hogy elkezdje bebizonyítani, hogy a férj és annak véleménye ér még neki valamit.

2013. máj. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!