Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ultimátumot adtam a feleségemn...

Ultimátumot adtam a feleségemnek. Tényleg rossz ember lennék?

Figyelt kérdés
Három éve házasodtunk össze. Elvettem egy gyönyörű, attraktív, intelligens nőt. Másfél éve megszületett a fiunk, én voltam a legboldogabb ember. De azóta egy sárkánnyal élek együtt. A feleségem teljesen elhanyagolta magát és nagyon, de nagyon meghízott. Hiába beszéltem neki én és a bátyja is, aki azon a szülészeten dolgozik, ahol ő is szült. (Persze nem ő volt az orvosa) A párom kilenc hónapig tömte magát és azóta is. Mindig arra hivatkozik, hogy ő egy életről gondoskodik. De könyörgöm, nem napi több tábla csokival! A bátyja étrend táblázatot adott neki, de arra is fütyült. Mert ő most megengedheti magának. Mostanra meguntam, hogy egy csapzott bálnával élek. Tegnap megmondtam neki, hogy egy évet kap, hogy visszanyerje régi formáját. Erre minden voltam, csak rendes ember nem. Azóta a családjából már mindenki leszidott. Kivéve a sógorom, ő teljes mértékben nekem ad igazat, félti a testvérét. Mit csináljak? Ti kitartanátok?

2013. ápr. 30. 11:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
45%

Valószínű hogy sokat foglalkoztál a feleségeddel a másfél év alatt, látszik a tisztelet is a kérdéseden....kiváncsi lennék, hogy te hogy nézel ki?? Mert ekkora arccal legalább egy Clooney-nak kell lenned.

Ha nekem ezt mondanád én elhagynálak. Pláne hogy te nem a feleséged egészségéért aggódsz hanem a kinézete nem tetszik...

2013. ápr. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
63%
Na igen, ez normális kapcsolatban elvileg úgy működne, mint ahogy az 50-es válaszoló írta. Sajnos kevés az ilyen.
2013. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
100%

16:39

Értem amit írsz, de javaslom hasonlítsd össze a lenti két mondatot, és értelmezd. Ahogy látom Te mindent megteszel magadért (ez így is van rendjén), ebben tud a párod támogatni. De olvasd csak el rendesen, hogy mit írt a Kérdező.

Szó sincs arról, hogy a Kérdező bálna méretű felesége tenne valamit is magáért. Tömi magát, csokit zabál, az kell még, hogy kifogást is kapjon azzal, hogy hormon betegsége van. Ha tenne magáért, ahogy Te is írtad, hogy küzdöttél, de nem változott semmi, akkor igen, egyértelműen azt mondanám, hogy ki kell szűrni a lehetséges betegségeket is. De ha arra nem képes a kedves nej, hogy abbahagyja a zabálást, betartsa az egészséges étrendet, és felemelje a valagát, akkor ne a Kérdező legyen már áldott türelmű és keressen neki még egyéb kifogásokat, hogy az asszonyka továbbra is nyugodt szívvel ezt csinálja.

Elsüllyednék szégyenemben magam előtt, ha nem tenném meg MAGAMÉRT.

Mint ahogy Te is küzdesz.....


"A párom kilenc hónapig tömte magát és azóta is. Mindig arra hivatkozik, hogy ő egy életről gondoskodik. De könyörgöm, nem napi több tábla csokival! A bátyja étrend táblázatot adott neki, de arra is fütyült."


"Egyszer csak feltűnik, hogy hiába a heti háromszor 2-3 óra sport és diéta saláta csirke kombó hosszú hónapokig semmi nem változik meg... "


16:27 voltam

2013. ápr. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
93%

Szerintetek a feleség orvos testvére is egy bunkó, amiért a férjjel ért egyet, és a fogyást javasolja? Nyilván aggódnak az egészségéért, és gondolom nem az volt a férj első megnyilvánulása, hogy "fogyjál már te csatakoshajú dagadt bálna". Biztos voltak előzmények, mert egy totál érzéketlen férj nem hiszem, hogy idejönne, hogy pellengérre állítsa magát. Szerintem ennek a pasinak még lelkiismeretfurdalása is van, amiért beszólt a feleségének. És kár a stílusa miatt fikázni, amíg nem tudjuk, hogy milyen stílusban beszélt a feleségével. Lehet, hogy azért adott ultimátumot, mert az asszonynak nem használt a szép szó, talán azt hitte, hogy majd ettől észbe kap.

Ha már annyira a szeretetnél tartunk. Ki szereti jobban a másikat? Aki elnézi, hogy a másik napi 5 tábla csokit benyom, és 130kg-ra hízik, vagy aki megpróbál hatni rá (először finoman, de ha nem használ akkor durván) hogy fogyjon, mert szeretné, ha nem halna meg idejekorán!?

Sajnos van olyan, hogy valaki eü.probléma miatt nem TUD fogyni (mint ahogy az egyik válaszoló leírta - sajnálatos hogy ez történt vele), de az egész más, mint amikor valaki nem is akar. Nagyon nem mindegy a hozzáállás.

2013. ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
88%

Először én is kerestem kifogást :)

124 kilóval szültem meg és szülés után 127 lettem rövid időn belül.. Ha nekem se sikerült a diéta én is becsokiztam aztán kiborultam a mérlegtől... Ha túl sokat mutatott akkor jött a beöntés... Én is iszonyat dolgokat tettem azért hogy a mérleg annyit mutasson mint 1 héttel előtte!

Lehet, hogy tömi magát és egy életről gondoskodik ez a duma... de lehet, hogy azért is van benne mert érzi, hogy ez már túlnőtte őt ez a súlyfelesleg és tudja érzi, hogy nem fog menni és inkább keres egy szar szöveget amivel védekezhet!

Én is ezt csináltam... Ba.szogatott mindenki, hogy nézel ki, elfog hagyni ez egy férfinak szégyen... pedig nem folyok... a hasam se lóg a combom se hurkás mert iszonyat erős bőrőm van.. 100-110 kilónak néztek átlagosan... Ezek a ba.szogatások arra voltak jók mindig, hogy mégjobban elkeseredjek és tükörbe nézzek és rájöjjek, hogy bálna vagyok! Száműztem az összes tükröt a házból! csak a fürdőben maradt meg fej magasságban! Azt hittem ha én látom akkor Párom se fogja... Tiszta szégyen így visszagondolva... de én is úgy voltam vele hogy jajj 50 kilót le kéne adni ez más embernek esetleg a súlya nekem csak a feleslegem és elszégyeltem magam és követelte a szervezetem a boldogság hormont és küldtem a csokit (ami az irnek köszönhetően akkor még nem tudtam de ha egy kockát megettél akkor 1 tábláig fixen nem fogsz megállni és utána is max csak azért mert elfogyott a tábla)... Most itt vannak még a karácsonyi csokik na meg a húsvétiak... nem fogy... én hozzá nem nyúlok mert akkor tömnöm kell magamba...


Én se úgy volt hogy rácuppantam a mérlegre 127 és gyerünk fogyni... apránként jött fel 1 év alatt 10-12 kiló és nem ettem szinte semmit... ha ez nem tűnik fel már lassan 140 lennék...

Meg kell szűrni mindenféle lehetőséget a feleségének, hogy tudjon fogyni és akarjon is!


Nekem pl anyum úgy akart segíteni, hogy a kérdésem nélkül kondibérletet vett! rosszul esett mert megint csak azt kaptam, hogy egy dagadt disznó vagyok... Nővérem aki nem beteg és majdnem egy súlyba vagyunk nekem nézegette a zsírrobantást és a flabélost stb... Onnan is az jött hogy dagadt vagyok! Anyum mikor nem fogadtam el a kondibérletet hozott nekem egy s-es méretű felsőt! Csúcsformámban is l-es voltam mert a melleim 90d-sek... Vagy éppen csak közölte párommal, hogy ő megnézte és hitelre meg lehet csináltatni a gyomorszűkítő műtétet mert az én esetemben már indokolt...

Mindenhonnan jött hogy dagadt vagy fogyjál le... És aki meg igazán támogatott az nyugtatott vigasztalt és megkérdezte, hogy mit szeretnék vagy hogy segítsen? Torna vagy gyomorszűkítés? Melyik utat választom? Anyumra ezért iszonyatosan haragudtam! Hogy a Páromnak képes volt ilyeneket mondani... Össze is vitáztunk hogy ő csak segít! Ha még egyszer így megszégyenít vagy bármit tesz amivel belém tipor lakáskulcs visszaad telefonszám kitöröl és jónapotkívánok!

2013. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
124ről szülés után 112 voltam és úgy mentem vissza 127re
2013. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
56%
ja és szerintem ha kivizsgáltatják az bizonyíték, hogy szereti és tényleg az egészsége az első és nem azért b.szogatja mert elhízott és hogy néz ki... ez is fontos persze... de ha a nő is megtudja esetleg hogy betegsége van akkor eszébe fog jutni, hogy azt a pici gyereket nem fogja látni felnőni mert elviszi a szíve... Én is azt mondtam, hogy nézz szét hány kövér ember él még 60 évesen is, ha ők nem halnak meg akkor én se fogok... A szívem nem így gondoltam és 25 évesen a szívritmus zavar nem a legjobb érzés... belegondoltam, hogy szültem egy gyereket és nem én fogom felnevelni... engem ez rángatott vissza a földre...
2013. ápr. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
50%
Azért tisztázni kellene egy igen fontos dolgot. Általában a túlsúly, az elhízás okozza a betegségeket és nem fordítva. Ha elhízik, naná, hogy kopogtat a cukorbetegség, a hormonzavar és a többi. Ezt igazolja az a tény is, hogy a túlsúly által szerzett betegségek egy része a fogyás után egyszerűen megszünik, vagy mérséklődik. A tyúk, vagy a tojás esete. Ha pedig valaki /egy nő/ ad magára, nemcsak fodrászhoz jár, hanem naponta rááll a mérlegre és ha netalán egy kilót hízik, azonnal visszafogja magát, mert a többi kiló szíves-örömest kuszik rá. Elvárható, hogy egy házaspár mindkét tagja büszke legyen a másikra. Én sem szívesen mutatkoznék egy lestrapált, agyonhízott, ápolatlan, fogatlan fickóval. Erre nincs mentség. Feleséged úgy érezheti, hogy a szüléssel teljesítette feleségi/anyai kötelességeit. Nála itt ért véget a tündérmese. Te pedig folytasd az életed egy normálisan gondolkodó csinos és szerető nővel!
2013. ápr. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagy rossz ember, a nő minden, csak nem intelligens.


Nagyon is rendes ember vagy. Örülhet, hogy nem váltál el tőle már régen, vagy csalod meg lépten-nyomon. Én még azt is megérteném. Ki akarna egy rusnya, tohonya szörnyeteggel...?

2013. ápr. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
52%
16.27! Nagyon jól megfogalmaztad és összefoglaltak. Azzal ne foglalkozz, hogy a bálnák lepontoztak! Attól még tök igazad van!!!
2013. ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!