Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ultimátumot adtam a feleségemn...

Ultimátumot adtam a feleségemnek. Tényleg rossz ember lennék?

Figyelt kérdés
Három éve házasodtunk össze. Elvettem egy gyönyörű, attraktív, intelligens nőt. Másfél éve megszületett a fiunk, én voltam a legboldogabb ember. De azóta egy sárkánnyal élek együtt. A feleségem teljesen elhanyagolta magát és nagyon, de nagyon meghízott. Hiába beszéltem neki én és a bátyja is, aki azon a szülészeten dolgozik, ahol ő is szült. (Persze nem ő volt az orvosa) A párom kilenc hónapig tömte magát és azóta is. Mindig arra hivatkozik, hogy ő egy életről gondoskodik. De könyörgöm, nem napi több tábla csokival! A bátyja étrend táblázatot adott neki, de arra is fütyült. Mert ő most megengedheti magának. Mostanra meguntam, hogy egy csapzott bálnával élek. Tegnap megmondtam neki, hogy egy évet kap, hogy visszanyerje régi formáját. Erre minden voltam, csak rendes ember nem. Azóta a családjából már mindenki leszidott. Kivéve a sógorom, ő teljes mértékben nekem ad igazat, félti a testvérét. Mit csináljak? Ti kitartanátok?

2013. ápr. 30. 11:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
49%

Nekem az az érzésem, hogy neked - teljes joggal - nem felel meg egy valaha szép, ápolt, csinos, ám mostanra medvévé avanzsált lompos nő, de azt is érzem, hogy a feleséged fütyül rád és a te jogos elvárásaidra. Külön hajóban eveztek. Én biztos nem szenvednék mellette, nem is mutatkoznék nyilvános helyen, de még a barátaim előtt is rühellném.

Annak a férfinek, aki meg azt írta, hogy megszülte a gyermekedet, tekintsd istennőnek akkor is, ha 500 kilós, nos neki annyit, hogy a nő a gyekeket mindig magának szüli. Természetesen nem mindegy, hogy kitől. Ennek a férfiank jól beadta a felesége a smancát nyilván azért, hogy elnézze a gyerek miatt a nemistudom mennyi túlsúlyát. Szegény ördög! [link]

2013. ápr. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
31%

Mindkét hozzáállás idegen nekem egy házasságon belül. A feleségedé azért, mert mi az, hogy ő most már akkor "megengedheti magának"? Most akkor előtte csak azért volt csinos és ápolt, hogy férjet fogjon? A tiéd meg azért, mert idővel meghízunk, lefogyunk, ráncosodunk, betegek leszünk, kihullik a hajunk, stb., bármi előfordulhat idővel a legnagyobb odafigyelés mellett is csak lassítani lehet a szépség elvesztését. Mi lesz, ha megöregszetek?

A házasság elvileg nem arról szól, hogy problémák esetén kivágjuk egymást, mint macskát sz.rni.

Nem értem, két ilyen érzelmi nyomorék ember minek házasodik és minek vállal egyáltalán gyereket?

2013. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
86%

Hű, hát eléggé megoszlanak a vélemények, ahogy nézem. Viszont abban nem sok rációt látok, hogy a férjnek ugyanúgy kötelessége kívánni a feleségét, miközben ő ezért egy fűszálat nem tett keresztbe. Fittyet hányva az egészségére, és a kapcsolatára tömi magát az anyaságra hivatkozva(ez nemünk egyik csodája egyébként: "anyaistennő lettem, jogom van elkényelemesedni, tojni arra az emberre, aki anyává tett".)


Az ultimátum nyilván a sokadik lépcső volt, de mint ahogy a válaszokból is ki lehet venni, sokan mégegy somlói galuskával reagálnák le a dolgot. Akkor kérdem én: hol itt a jóban-rosszban? Azt nem csak az egyik félnek kell ám teljesíteni. Másfelől: senki ne védőhálóként fogja fel a "jóban-rosszban"-t, azaz mindegy, mit csinálok, velem marad, mert ha nem, akkor ő a szemét, ő szegi meg az esküjét. Elég pofátlannak kell ahhoz lenni, hogy ívesen letojjuk azt, hogy egy másik ember próbál a párunk maradni, és büszke lenni ránk.


A gyerekkel a feleséged végképp abbahagyta a "küzdést" érted, és itt már rég nem a kilókról van szó, hanem a hozzáállásról. Ha betegség miatt lenne kövér, nyilván te is mellette állnál. De itt nem erről van szó.

(nő)

2013. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 acelsziv ***** válasza:
87%
Gratulálok 43- as hölgy. Ragyogóan összefoglaltad a lényeget.
2013. ápr. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
48%

Nem értek azzal egyet, hogy a terhesség feljogosít egy nőt az elhízásra, de abból, ahogy a kérdésedben megnyilvánultál, mit ne mondjak, te sem lehetsz egy matyóhímzés. Csapzott bálna??? Szégyelld magad ember!

Egyébként ha ilyen stílusban adtad az ultimátumot a feleségednek, akkor a házasságotoknak mindenféleképpen vége van, akár lefogy akár nem.

2013. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
60%
Lehet, szülés utáni depressziója van, az okozhat ilyen tüneteket. Segítségre van szüksége, inkább támogasd. Persze neki is akarnia kell ezt, de most neked is ki kell tartanod.
2013. ápr. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
46%
Én azért szívesen meghallgatnám a nőt is, hogy mit érez mivel áll szemben nap mint nap. Így természetes hogy "haaj jól tetted gratulálunk hagyd is ott"... de lehet nem csak te vagy nehéz helyzetben, vagy akármi, amit nem veszel észre. És szerintem szánalmas, hogy ilyenek miatt egyből a válás jut szóba. Amikor anya megszült, kétszer akkora lett mint volt, soha nem is fogyott le (bár próbálkozik állandóan), apa mégse hagyta ott. Az én párom is 3 év alatt felszedett vagy 20 kilót vagy többet mikor amúgy se volt vékony meg sportos, mégis szeretem és nem cseszegetem, hogy fogyjon le meg járjon futni, miközben én 6 kilót adtam le és azóta is edzek
2013. ápr. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
77%

Szereted még?

Megnézettétek, hogy nem-e hormon bajai vannak? Én is megszültem a fiúnkat, azt vettem észre, hogyha eszem mindegy mit, mennyit hízok, mint a disznó!

Ha nem eszek és tornázok mint a barom akkor stagnál.... 127 kiló lettem párom nem zavarta egyáltalán! Mindegy, hogy nézek ki mert így is imád ezt mondta (és biztos van benne valami mert heti 3 alkalommal legritkábban is együtt vagyunk)...


Engem csak zavart, hogy egy bálnajelmezbe bújt akárki van vele, szégyelltem, ha láttak a munkatársai mert csak lejáratom, iszonyat formás kerekseggű nő voltam mikor összejöttünk folyamtos torna, kondi stb. Megfordultak a munkatársai egytől egyig utánam.

Csak veszélyeztetett terhes lettem és semmit nem csinálhattam arra állhattam fel míg szükségleteim elintézem és jött a nasi... ropi csipsz csoki stb...

Na mindegy!

Én elmentem dokihoz és kiderült, hogy a pajzsmirigyem totál felborult a gyors hízástól a terhesség alatt és 1 falat kaja már 10 falat kajával mert minden lenyelt akármi csak rakódott... azt mondták műtét mert nem segít a gyógyszer! Nem tetszett! így megpróbáltuk a gyógyszert na attól csak rosszabb lett a 10es értékem 17es lett! gyógyszer elhajít mert plusz 4 kiló jött fel abban a hónapban rögtön (127 kiló volt a csúcs súlyom).

Utána jártam és beszereztem mindent ami segíthet a pajzsmirigy helyre állításában (rohadt drága volt) de megérte, mert gyógyszer és műtétek nélkül már csak 5ös 3,6 ig normál és nekem 17es értékem volt...

Elindult a fogyás is... szépen lassan de csorognak lefelé a kilók, már lement 14 kiló tök boldog vagyok most babát várunk és endokrinológussal állítottunk össze diétát, hogy azért a picivel is rendben menjen minden... 12 hetes vagyok most a védőnőnél megint 2 kilóval kevesebb voltam (havonta találkozunk)


Érdemes lenne megnézetni mert ha Inzulin rezisztens problémás ez nem olyan mint a pajzsmirigy, hogy a rutinos meglátja a másikon... ez láthatatlan betegség (nekem az is jutott) akkor ha reggel édessel kezdi a napot pl cukros tea akkor egész nap az édességet fogja nyomni! tökmindegy mit csinál mert különben elájul, rosszul lesz! Ha kakaós csiga vagy túróstáska vagy lekváros kenyér... tök mindegy! onnantól vénásan követeli a szervezete az édeset és a tábla csoki semmire nem elég minden cukrot és felesleges szénhidrátot szűrni kell (160 ch diéta ezt el is kezdheti! nem kemény jól tartható szinte mindent ehet csak kenyeret tésztát cukrot kell visszafogni)!

Az inzulint termeli a szervezet hogy a cukrot rendben bírja tartani... Nekem normális a cukrom (néha kicsit alacsonyabb vagy pont alsó határos) de ahhoz hogy normális cukrom lehessen iszonyat az inzulinom!

Érdemes lehetne futni egy pár kört... Egészségben betegségben..!

ha ez betegség akkor nyugodj meg! 1 év alatt szinte nem igazán fog változni a helyzet, fél év csak mire mindent felfedeznek és irányzott kezelései lesznek, vagy speciális diétája! mire belövik a gyógyszerek adagjait! De gondolom, Te már annak is örülnél, ha látnád hogy változtatni akar!

2013. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
75%

ááááá!!!

Teljesen kiakadtam sok női válaszon (nő vagyok én is)

Mi ez a szültem-megtehetem-zabálhatok-a férjem csak hallgasson hozzáállás?

Akik elfolynak, és csokival kompenzálják magukat, azok nem undorodnak saját maguktól?

Most jön itt csomó mindenki, a mi van ha betegség miatt lenne kövér..

Hol írt ilyet a Kérdező??

Elmondta, hogy elvett egy szép nőt. Megszült, meghízott, nem is írja, hogy rögtön szülés után kezdte el csesztetni, nekem az írása alapján helyből értelmesebbnek tűnik, hogy ne számoljon a hormonok fura játékával.

De bakker, ha azt látja nap mint nap, hogy az asszonyka a másfél évvel ezelőtti szülésére hivatkozva tömi kétpofára a csokit, miközben extra méretűre hízott, akkor miért is lenne még mindig toleráns?

Már azt sem értem, hogy ezt egyáltalán mondani kell egy NŐNEK!

Szerintem egy igazi nő nem várja meg, míg csak akár finoman is céloznak rá, hogy hajajj megindultál lefelé a lejtőn, hanem maga miatt is összekapja magát.

Nem hogy eddig jusson a helyzet..

Úristen de kemény ez.

Meg mi az, hogy a férje biztos nem segíti..

Micsoda a kérdező felesége?? Gyerekagyú szülőgép? Magától nem kellene felérnie ésszel?

Tudod mit Kérdező én a helyedbe nem várnám meg az egy évet sem tétlenül..

Ha azt látod, hogy mostantól odafigyel mondjuk almát ropogtat csokizabálás helyett, és új, egészségesebb kajákat próbál ki, akkor van remény, de ha nem, akkor ne pazaroljátok egymás éveit.

Neki a zabálás kell, meg a kényelem, neked meg egy normális NŐ.

2013. ápr. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
47%

szia! utolsó! lehet hogy számoltak hormon problémával vagy sem... de vérvétel nélkül ne b.szogassa...

Ezt nem írta hogy jutott-e eszükbe hormon vizsgálat!

Először zavarja el dokihoz... Ha ott minden oké akkor a nyakára lehet lépni, de azt is csak ésszel mert, ha nekem úgy mondta volna a párom egyszer is hogy bálna vagyok vagy dagadt vagyok már nem vagyunk együtt! NEM AZÉRT MERT NINCS IGAZA Sőt! 127 kiló már bőven vágósúly a disznóknál!! Hanem mert az önbecsülésemet tiporja két lábbal a földbe... És ha szeret akkor ezt nem teszi meg... Soha nem bírnám megbántani nyíltan megmondani... Neki is voltak problémái megoldottuk... Most nekem kell a támogatás mindent meg is ad hozzá! Kiáll mellettem és ez rengeteg erőt ad! Derékig érő hajamat levágattam tök rövidre (mert hatalmas buflák fejem volt a hosszú hajtól és az ir és pm betegség miatt tönkre is ment) Dícsérte imádta (láttam én is hogy fényévekkel jobb mint a hosszú haj volt, de ebben is segített és támogatott!)...

A hormon baj nem látszik az emberen! Egyszer csak feltűnik, hogy hiába a heti háromszor 2-3 óra sport és diéta saláta csirke kombó hosszú hónapokig semmi nem változik meg...

Itt a garázsban rendzett be nekem kondit, hogy ne keljen elmennem itthonról, futópad, bicikli, stepper, multifunkciós kondigép, hasgépek, elipszis tréner vagy hogy hívják... Minden nap lementem este 6-8 ig fixen lent voltam meg mikor fiúnk aludt és mama vigyázott rá. Volt hogy délelött és este is ugrabugráltam és semmit nem hatott!

2013. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!