Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelessége-e a férjnek a...

Kötelessége-e a férjnek a feleségét eltartani, ha pld. Gyesen van, vagy Gyes után még sokéig nem talál munkát? Milyen költségeket kell kifizetnie: rezsi, kaja vagy egyéb is mint mobilteló havidíj, net, benzin, hitelrészlet, fodrász stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 23:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/113 anonim ***** válasza:
82%

22:44:


Nem igazán hat meg, hogy mennyire tapostam bele a lelkivilágodba. Aki ekkora taplóságokat képes írni, az ne számítson megbecsülésre, meg megértő szavakra.


Szerinted az a normális, és a jó, ha a gyereket minél hamarabb kiadják, hogy idegenek neveljék őt. (Ahogy már írtad, akár 6 hetes kortól!) Szerintem viszont épp te vagy rá a példa, hogy ez nem szerencsés választás.


Az utálkozást is te kezdted, meg a magas lóról való írogatást is. Legközelebb, ha arra vágysz, hogy értelmesen beszéljenek veled, picikét csippantsál vissza a nagy arcból, hátha akkor kíváncsiak lesznek a véleményedre.


Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy te itt önigazolsz. Nem minket győzködsz, hanem magadat arról, hogy a normális család éppen olyan, amilyenben te felnőttél. Pedig tudat alatt (felett?) te is tudod, hogy ez nem így van. Nem hiszem, hogy gyerekkorodban nem vágytál volna többet az anyukád társaságára, és azt sem hiszem, hogy a dadád pótolni tudta volna anyukádat.


Arról egy sort sem írtál, hogy hol volt ezalatt az apád. Minden esetre nekem szent meggyőződésem, hogy a család akkor működik a legjobban, ha apa keresi a pénzt, anya pedig ellátja a gyerekeket, és a háztartást. Nem pedig akkor, ha anya pénzt keres, apa a fasorban sincs, a gyereket meg egy vadidegen neveli... Kényszerből előfordulhat ilyen helyzet, de ettől még nem kellene követendő példának beállítani. 3 éves kor alatt a gyereknek az anyja mellett a helye. Ezt nem én találtam ki, ez pszichológia. De azért vitatkozhatsz, ha akarsz, hátha neked sikerül megdöntened a neves szakemberek kutatási eredményeit...

2010. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/113 anonim ***** válasza:
0%

Egy kicsit sem tapostál bele a lelkivilágomba,egyszerűen irigy vagy amiért nekem mindenem meg van a te gyereked meg beéri a gyessel:)

Bocs,de a következő válaszod már nem olvasom el,mert nem izgat,szóval 111 válasz ennyi.

2010. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/113 anonim ***** válasza:
77%

13:44:


"Mindened megvan", csak éppen anyád nem volt, apád meg még most sincs.

Az én fiamnak viszont valóban megvan mindene, nem csak anyagi, de lelki vonatkozásokban is.


Sajnállak az eltorzult értékrended miatt. Soha nem leszel boldog, amíg azt hiszed, hogy attól leszel több, vagy kevesebb, hogy mennyit tudsz magadnak vásárolni.

2010. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!