Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelessége-e a férjnek a...

Kötelessége-e a férjnek a feleségét eltartani, ha pld. Gyesen van, vagy Gyes után még sokéig nem talál munkát? Milyen költségeket kell kifizetnie: rezsi, kaja vagy egyéb is mint mobilteló havidíj, net, benzin, hitelrészlet, fodrász stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 23:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/113 anonim ***** válasza:
88%
23:22: Nem nem ment vissza a nő dolgozni, hanem nem talál munkát. Nem ugyanaz.
2010. jún. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/113 anonim ***** válasza:
100%
azért vicces, hogy az én párom, aki nem a férjem már másfél éve szó nélkül próbál eltartani és fodrászhoz küld, hogy jól nézzek ki az állásinterjúkon...és még gyerek sincs, csak szimplán munkanélküli vagyok, úgy látom, máshol nem a szerelem és kölcsönös tisztelet tartja össze a párokat...
2010. jún. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/113 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben úgy van írva hogy gyesen van VAGY nem talált még munkát tehát lehet hogy még gyesen van igy nem kell azokat sem lehurrogni akik igy értelmezik.
2010. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/113 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Sokat segítene a válaszadásban, ha leírnád, mi miatt akadtál ki.
2010. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/113 anonim ***** válasza:
61%

Akkor sem GYES-en van. A GYES egy darabig jár, utána nem. Magyarul neki már lejárt, és ha hibás ha nem, akkor sem ment vissza dolgozni, ebből a szempontból lényegtelen, hogy most nem talál munkát, vagy nincs kedve visszamenni, anyagi szempontból nem kereső.

Az tényleg egy másik dolog, hogy szegény keresi a munkát, de nem kap, vagy pedig "keresi" a munkát és nem kap.

Minden esetre amint mondtam akármelyik is áll fenn, akkor is egy fizetésből élnek és ilyenkor szűkösebb a helyzet, én sem járok sűrűn fodrászhoz ha így állok anyagilag és figyelek a telefonszámlára.

2010. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/113 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nézzük pusztán jogilag. Amíg házasok vagytok minden megkeresett forint közös. Tehát tulajdonképp a fizetésed felét kéne odaadni neki, aztán mindent fele-fele alapon fizettek. HOgy ő mit csinál a te fizetésed felével és te mit csinálsz a tiéddel a z a ti dolgotok.

Ez a jogi helyzet. Erre voltál kíváncsi?

2010. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/113 anonim ***** válasza:
89%

Igen, kutya kötelessége.

A férjem szájhúzogatás nélkül állt ki mellettem minden szinten amikor szükség volt és én is mellette mikor neki volt rám szüksége.

Ne haragudj de ha valaki nem képes eltartani a gyerke(i) anyját ha az még nem talált munkát vagy otthon van a kicsivel, az ne akarjon se feleséget, se gyereket.

Vagy megfordíthatjuk a kérdést: köteles-e a feleség mosni az alsógatyáit a férjének? Köteles-e vasalni az ingeit, nadrágjait, ágyneműjét...stb...Köteles-e órákat eltölteni a konyhában azzal, hogy főz ami úgyis elfogy fél óra alatt? Köteles-e a férje ott hagyott koszos poharait evőeszközeit, tányérjait elmosogatni? köteles-e szexeleni ha totál kivan a napi lestrapáltságtól? Köteles-e takarítani akár a férje után is? ...és még sorolhatnám.

A kérdés nem volt egy szerencsés kérdés.

2010. jún. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/113 anonim ***** válasza:
82%

Na mindegy, ezért nem házasodom én meg soha. Hihetetlen milyen cirkuszok mennek manapság házasság alatt.

Egyébként lehet, hogy egy sima elméleti kérdés volt, hogy ki hogy gondolja, nem feltétlenül akadt ki, csak kíváncsi.

2010. jún. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/113 anonim ***** válasza:
90%
23:28 Én egyet értek veled, de azért ne kötelezettségből szexeljen már senki. :D
2010. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/113 anonim ***** válasza:
86%
Lehet,hogy nem is a férj érdeklődik,hanem a lusta feleség,hogy meddig mehet el... :)
2010. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!