Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelessége-e a férjnek a...

Kötelessége-e a férjnek a feleségét eltartani, ha pld. Gyesen van, vagy Gyes után még sokéig nem talál munkát? Milyen költségeket kell kifizetnie: rezsi, kaja vagy egyéb is mint mobilteló havidíj, net, benzin, hitelrészlet, fodrász stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 23:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/113 anonim ***** válasza:
100%
arra azért kíváncsi volnék,h azt a pénz amit az anya is beleőlt a mindennapokba,a házba az korrekt,ugye?de ha már nem bírja elviselni a férjét akkor mehet Isten hírével a híd alá?
2010. jún. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/113 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, a ti kapcsolatotok valószínűleg szilárd alapokon nyugszik ezért merted bevállalni és valljuk be a te példád igen ritka eset. És mint mondtam ebben az esetben ha az egyik félnek nincs jövedelme akkor maradjon annál a gyerek akinél van lakhatás. Te a házból ha válnátok jogosan nem kapnál semmit, mert a jelenlegi étel ital rezsi költséget a férjed állja. Érted mit mondok? Valószínűleg 3 diplomával el tudnál egy helyben helyezkedni és nem lenne a későbbiekben ilyen problémád, de abból ami a másiké nem illik kérni, ezt is mondtam.

Egyébként nem vagyok férfi, de ezt fentebb írtam, és az a 18 éves lány sem vagyok akit dada nevelt, csak egyforma vele a százalékom. Ja és azt sem írtam, hogy nincs gyerekem.

2010. jún. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/113 anonim ***** válasza:
100%
Amit beleöltek közösen a házba, tehát a házasság alatt történő felújítás és egyebek költségét felezik a váláskor. Ti ezt nem tudtátok? Az nem feleződik ami a házasság előtt megvolt, vagy ha a házasság alatt az egyik fél kapott vagy örökölt valamit. Amit pedig a megélhetésbe ölt bele, abból nyilván ő is élt, evett ivott, azon nincs mit felezni, már megvan felezve, felújítással kapcsolatban pedig 50%, ha házasság alatt történt.
2010. jún. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/113 anonim ***** válasza:
83%
Es meg egy valamit, ami nagyon fontos. Ember eleteket, sorsokat nem lehet penzben merni. Amikor emberek elete (foleg a szeretteid elete) az, amirol szo van, nem lehet kicentizni, hogy te 20 ezer Ft-ot kaptal havonta GYES-kent, igy neked csak ennyi jar. Szerencsere a ferfiak tobbsege sem gondolkodik igy, ugyanis ennek igy semmi ertelme sincs. Majd ha lesz gyereked, megerted. Es nem azt mondom, hogy a no vegye el a ferfi vagyonat, mert undorito, de vegye el, ami jar neki es ebbe beletartozik az is, amit o csinalt, amit o emberkent letett az asztalra hazassag alatt, de penzben nem lehet merni. En az eletben mar nagyon sok mindent kiprobaltam es mondhatom neked, hogy a gyerekneveles a vilagon a legnagyobb kihivas. Mert gyereket mindenki tud nevelni egyesek szerint, csak jo vege nem lesz, ha nem jol csinalja az illeto...
2010. jún. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/113 anonim ***** válasza:
18%

"Igy jelenleg nincs sajat jovedelmem, bevetelem onhibamon kivul, mert en 3 diplomas nokent felaldoztam a karrieremet a csaladert. "


A te döntésed, vagyis a te hibád (már ha hibaként éled meg hogy gondoskodó családanya vagy nem pedig karrierista férfigyűlölő szingli). Ne akard másra kenni.


Viszont így sok értelme nincs a diplomának, minek 3 ha egyet se használsz, nem értem.

2010. jún. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/113 anonim ***** válasza:
71%

87-es én is ezt mondom nem lehet pénzben mérni, de akkor ne is akarja senki pénzben megkapni és mint mondtam én a családi állapotomról és a gyerekeim számáról nem nyilatkoztam.

Én azt mondom jó hogy ti így éltek, mivel ti boldogok vagytok és boldog a családotok nem fenyeget a válás veszélye, téged nem is érint. Feltételezem nem is akarnád azt, ami nem a tiéd.

2010. jún. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/113 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem lehetetlenítették volna el a vállalkozókat. Nem, nem a multikat! A vállalkozókat!


a kérdést nem értem. Ha elváltak akkor természetesen csak a megállapított összeget kell fizetnie az apukának. ha házasok akkor meg: ez milyen kérdés?!

2010. jún. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/113 anonim ***** válasza:
81%
Szeretnek munkat talalni, azert. Szoval nem orokke fogunk igy elni remelhetoleg. Es a diplomaim osszekapcsolodnak. Azert van annyi. En csak elmondtam, hogy minden helyzet mas, nem tudhatod, hogy kinek mi van az eleteben, mert latod, ilyen helyzet is van, hogy egy ember akar dolgozni, de nincs ra eppen lehetoseg. A masik meg az, hogy te is elismered, hogy anyanak lenni nem konnyu, nem ugy van, hogy a gyerek odaterem meg ra a ruha meg a szajaba az ennivalo.
2010. jún. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/113 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 18 éves L,

Októberre várom az első kisbabánkat. 2 hónapot leszek otthon vele és aztán megyek vissza dolgozni, mert Édesanyám tud a picire vigyázni. Szeretnék a kicsivel maradni? IGEN!!!!!!!! Mert nem az Édesanyámnak szülöm, hanem magunknak. De ahol én élek hírből sem ismerik a gyes-t igaz, a dokit sem kell lefizetni, hogy rendesen ellásson...A férfiak nagy része eltartja feleségét aki otthon van jó pár gyerekkel. Nem azért mert lusta, hanem mert feleség és ANYA.

Számodra azonban ezek ismeretlen szavak hiszen túl fiatal vagy és nagyon kveset tapasztaltál az életből.

Ismeretlen szavak, mert veled Édesanyád sem foglalkozott, csak lepasszolt a dadának...

2010. jún. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/113 anonim ***** válasza:
80%
Senki sem mondta, hogy gyereket nevelni egyszerű, de pénzben nem mérhető és ezt a férj honorálja azzal, hogy ilyenkor eltartja a családot. Tehát ez már alapból el van felezve, akkor mégis mi járna még? Ez azért nem így működik.
2010. jún. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!