Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelessége-e a férjnek a...

Kötelessége-e a férjnek a feleségét eltartani, ha pld. Gyesen van, vagy Gyes után még sokéig nem talál munkát? Milyen költségeket kell kifizetnie: rezsi, kaja vagy egyéb is mint mobilteló havidíj, net, benzin, hitelrészlet, fodrász stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 23:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/113 anonim ***** válasza:
68%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16: 54 Vagyok


Mért szóljátok így le a 18 éves lányt?

Szerintem semmi sértőt nem mondott. Mindenki a saját belátása szerint neveli a gyermekét. Ő csak annyit mondott, hogy így is boldog volt. Ebbe szerintem semmi nincsen. Nekem is volt dadám 8igaz már csak nagyobb (4) kormomban. De senki sem pótolhatta anyát-apát. És igen. Sajnos a legtöbb országban rögtön vissza kell menni, dolgozni. De ez így nincsen jól.

2010. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/113 anonim ***** válasza:
100%

17:00-nak:


Senki nem szólná le azt a lányt, ha nem közölte volna már az egyik első hozzászólásában, hogy milyen lusta, élősködő idiótáknak tartja a GYES-en lévő anyukákat.


Tudod, amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

2010. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/113 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 48%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16: 58


Még kicsit finomítok: agyunk plusz pénzt, ha diplomát is szerez mellé.

De ha anya leszel, akkor megtudod 8bár én sem vok az): a gyereket nem csak meg kell szülni. Nevelni kell. És igen: ez egyen értékű az irodai munkával. Tudod az anyaság nem 8-tól 4-ig, van. Ha a gyerek hajnalban felkel és „vinnyog”, hogy fáj a pocikája akkor egész, este ott kell mellette maradni. Főzni kell. Tanulni kell vele. Az a nő, aki ezt bevállalja 5 egészséges gyermeket ad a társadalomnak. De ha anya leszel, ne hogy panaszkodni merészelj!


Ezáltal nem a te munkádat szeretném leértékelni.

2010. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/113 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:07


ja. azt nem olvastam.

2010. jún. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/113 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem sem mondott annyira rosszat az a lány, hogy így le kelljen hurrogni. Néhány anyuka, akik azért szülnek gyereket, hogy ne kelljen dolgozni, nyugodtan magára veheti. Természetesen a többiek nem, de annyira nem volt sértő amit írt,hogy ennyi ősanyának be kelljen támadnia. (Tudom, hogy ugyanaz a százalékunk, de nem én vagyok).
2010. jún. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/113 anonim ***** válasza:
17%
tudod nem csak irodai munka létezik a világon, ha felelősségteljes pozícióban lennél tudnád, hogy a munka nincs befejezve 8 óra után. igenis hazaviszed, otthon is dolgozol rajta, folyamatosan továbbképzed magad. nem hasonlítható a babakocsitologatáshoz és gügyögéshez.
2010. jún. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/113 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a végletes felfogást sose értettem. Nem az a normális, hogy az ember dolgozik x ideig, aztán szül egy gyereket, otthon van valameddig, aztán újra dolgozik? Miért kéne valakinek otthon lennie azért 10-20 évet, mert szült? Vagy a másik, miért kell leszólni azt, aki otthon van 2-3 évet a gyerekével, olyanokkal, hogy az semmit sem csinál, amikor utána úgyis visszamegy dolgozni?
2010. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/113 anonim ***** válasza:
100%

16:58:


Hány gyereked van, hogy ilyen okos vagy?


Nem azokról beszélünk, akik megélhetésként szülik a gyerekeket, aztán elisszák a családit, meg egyedül hagyják otthon a gyereket, amíg a szomszédnál pálinkáznak, hanem azokról, akik rendesen nevelik őket otthon, iskoláztatják, szakkörökre járatják, taníttatják, stb. őket!


Egyébként miből gondolod, hogy aki otthon van a gyerekével, az mind tanulatlan bunkó? Van, aki a gyereknevelés mellett végzi az egyetemet! Megint más több szakmával rendelkezik, és csak "szünetelteti" a munkáját a gyereknevelés idejére. Olyan is van, akinek a munkája megengedi, hogy otthonról dolgozzon...


Az a baj az ilyen véleményekkel, mint a tiéd, hogy ezzel a saját anyádat is semmibe veszed.

2010. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/113 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a végletes felfogást sose értettem. Nem az a normális, hogy az ember dolgozik x ideig, aztán szül egy gyereket, otthon van valameddig, aztán újra dolgozik? Miért kéne valakinek otthon lennie azért 10-20 évet, mert szült? Vagy a másik, miért kell leszólni azt, aki otthon van 2-3 évet a gyerekével, olyanokkal, hogy az semmit sem csinál, amikor utána úgyis visszamegy dolgozni?


nem. nem feltétlenül az a normál.

De írtam is: le kell mondani az ilyen sztereotipiákról!

Olyan nincsen, hogy ez jó, a másik meg rossz. mindenki a saját vágyainak, elveinek megfelelően dönti el, hogy mit is szeretne csinálni.

2010. jún. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/113 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 48%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:14


tudod nem csak irodai munka létezik a világon, ha felelősségteljes pozícióban lennél tudnád, hogy a munka nincs befejezve 8 óra után. igenis hazaviszed, otthon is dolgozol rajta, folyamatosan továbbképzed magad. nem hasonlítható a babakocsitologatáshoz és gügyögéshez."


Szerintem te egy idióta hímsoviniszta fas*z vagy, aki életében nem dolgozott egy percet sem, csak a sok pénzt szerzi be és uralkodik és nyomorítja az embereket.


Igen? Egy nőnek alapdolga a munka mellett a háztartás?

Akkor a pasinak mi az alapdolga? A fas*zrázás?

Vagy munka után még csinálsz is valamit? Pl. megvágsz 1 m3 fát?


Menj el útburkolónak 60 ezerért! Akkor legyen nagy pofád! És ha nincs munka és hazamégy a feleséged kirúgna azért, mert nem tudod eltartani? Tudod a férjnek meg a kenyérkeresés a dolga... mit szólnál ehhez?


De tőlem munka után megfőzhetsz és pelenkázhatsz is...elvégre a pasik is képesek erre.

2010. jún. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!