Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelessége-e a férjnek a...

Kötelessége-e a férjnek a feleségét eltartani, ha pld. Gyesen van, vagy Gyes után még sokéig nem talál munkát? Milyen költségeket kell kifizetnie: rezsi, kaja vagy egyéb is mint mobilteló havidíj, net, benzin, hitelrészlet, fodrász stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 23:12
 61/113 anonim ***** válasza:
100%
Ha épp akkor válnak amikor otthon van a gyerekkel a közös vagyon akkor is feleződik, a kereset az úgy feleződik, hogy anyuka is eszik abból amit apuka megkeres,a ház vagy vagyon pedig a törvény szerint. Ha házasság alatt lett ház véve, annak fele fele az elosztási aránya, ha házasság előtt valakinek van valami saját vagyona az nem feleződik. Szóval nem értem miért különbözik attól hogy épp gyereket nevel vagy nem, mert a fizetéssel a bíróság nem foglalkozik.
2010. jún. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/113 anonim ***** válasza:
100%

a lényeg:amit kell fizessen,mert a nö is fizetne ha többet kapna!ő a gyerekneveléssel,a szép,rendezett,tiszta lakással,a finom kajával,tiszta ruhával- ágynemüvel,stb... fizeti a másik felét!

a kényelmi dolgok,mint:fodrász,kozmetikus,mobilszámla(ha ő nem beszél róla többet)AKKOR AZT DÖNTSE EL,H AKARJA-E,VAN-E RÁ PÉNZe!

2010. jún. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/113 anonim ***** válasza:
100%
En jonak ertekelem, oromet okoz, de szerintem sok ferfinek (nem mindnek, de soknak) nincs meg a turelme egy picihez, egy babahoz nem tudjak, hogy hogy kell hozzaallni es sokszor teher nekik...foleg, hogy ok nem tudnak ugy segitkezni elso idokben (mert pl. az anya szoptat), ami lehet, hogy rossz erzest is okoz bennuk.
2010. jún. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/113 anonim ***** válasza:
79%
Az nem a férfiak hibája, hogy a nők anatómiai okokból szoptatják a gyereket, attól még ugyanúgy foglalkoznak vele, hogy épp nem ők szoptatják. Ugyanúgy ott vannak ők is ha sír a gyerek, ő is felébred rá, az meg azt hiszem elviselhető, ha a nő pelenkázza meg öltözteti a gyereket, ezért van ő GYES-en, nem a férj.
2010. jún. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/113 anonim ***** válasza:
16%

"Csak fekete és fehér van"


Ebben az esetben igen.

Vagy karrierista vagy, és akkor a szakmai előrejutás tölti ki a napjaid (napi 2-3 túlóra, hétvégén rendszeres továbbképzések és konferenciák), vagy család


Két dolgot nem tudsz előtérbe helyezni, mert akkor egyikre sem koncentrálsz úgy hogy a lehető legtöbbet hozd ki belőle.

2010. jún. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/113 anonim ***** válasza:
80%

"de szerintem sok ferfinek (nem mindnek, de soknak) nincs meg a turelme egy picihez, egy babahoz nem tudjak, hogy hogy kell hozzaallni es sokszor teher nekik..."


Ez sztereotípia.

MIből szűrted ezt le ilyen biztosan?

hány esetet láttál a saját szemeddel hogy ezt így kijelented?

2010. jún. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/113 anonim ***** válasza:
100%
Keresztszüleimnél is, az anya otthon volt a gyerekkel, a kicsivel, ő pelenkázta, öltöztette fürdette a férj meg dolgozott, és ez így volt, ugyanúgy lett volna türelme neki is, hétvégén mindig strandra viszi a gyerekeket, meg ott segíti őket ahol tudja, de mindketten nem mehetnek GYES-re, valakinek dolgozna is kell, de tényleg elfelejtik ezt egyesek és azt hiszik hogy attól hogy az apuka dolgozik már biztos nem ért a gyerekhez és nem tudná nevelni.
2010. jún. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/113 anonim ***** válasza:
100%

01:03:


Ha külön szobában van a gyerek, akkor a pasi nem feltétlenül ébred rá. Ő megteheti - és a legtöbb meg is teszi - hogy másik szobába vonul át aludni, ha már túl fáradt az éjszakázásokhoz. Persze vannak kivételek is, de azok a kivételek nagy valószínűséggel nem jönnek ide aggódni, hogy mi jár a GYES-en lévő anyának, és mi nem...


Persze, a pasi is otthon maradhat GYES-en. De a GYES nem csak a gyerekről szól, nem csak neki jó. GYES alatt van meleg ebéd, tiszta lakás, és a normális nő segíti a párját abban, hogy kipihenhesse a munka fáradalmait.


Amit egyesek nem fognak fel, az az, hogy a gyereknevelés, amíg a gyerek pici, SOKKAL nehezebb munka, mint bármi más. A nehézsége pedig abból fakad, hogy nincs benne pihenő. Az ember ezt addig nem is sejti, míg benne nem él.


Nem azt akarom ezzel mondani, hogy nem éri meg. Dehogyisnem! Minden nap ezer apró örömet kapsz a gyerkőctől, hiszen erről szól az anyaság. De piszok sok lemondással jár. Kétéves a fiam, és szó szerint semmi időm magamra. A reggelit is az utcán eszem, miközben ő motorozik. Örülök, ha fésülködni van időm. Amíg alszik, főzök, takarítok. Este fürdetek, altatok, mint a hulla esem az ágyba. Ilyenkor éjjel netezek, ha még van erőm. Ma volt...


Nincs hová lepasszolni, ha pihenni akarsz. Minden nap fel kell kelni korán, mert ő is kel. Hétvégén is, mindig. Míg a párom megteheti, hogy délután, ha fáradt, ledől a pici mellé, míg én ebédet készítek... Este filmet néz, míg én fürdetek. Stb...


Mindegy, aki nem érti, az ezután sem fogja. Van, amit nem lehet, és nem is szabad pénzben mérni, és a család éppen ilyen. Ha már valaki azt számolgatja, ki keresi a több pénzt, akkor lehet, hogy eleve kár volt belekezdenie az egészbe...

2010. jún. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/113 anonim ***** válasza:
81%
Ebben nem értünk egyet, nem tartom nehezebbnek, sőt ezerszer könnyebbnek. A környezetemben lévő GYES-es anyukák mind ezt mondták mikor visszamentek melózni, unokanővérem is visszasírja a GYES időszakát. Az a gyerek is alszik valamikor meg nem minden esetben ott van melletted, néha ő is játszik egy plüssel, mellette nyugodtan ehetsz, fésülködhetsz. Amikor én kicsi voltam ültem a szoba közepén és játszottam, anyu meg mindig oda vitt ahol épp takarított,hogy tudjon rám figyelni, mert iszonyú rossz gyerek voltam. Mire befejeztem a játékot ő is végzett a főzéssel és a takarítással így amikor én lepihentem ő is tudott pihenni. Ráadásul van egy 3 évvel fiatalabb testvérem is, így 2 kisgyerekre vigyázott és soha nem ért semmi baj minket, mindig ott volt, ahol mi voltunk.
2010. jún. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/113 anonim ***** válasza:
70%

"Amit egyesek nem fognak fel, az az, hogy a gyereknevelés, amíg a gyerek pici, SOKKAL nehezebb munka, mint bármi más. A nehézsége pedig abból fakad, hogy nincs benne pihenő. Az ember ezt addig nem is sejti, míg benne nem él"


Csak annyit kérdezek: Szivesebben dolgoznál holnaptól?

Mert nekem a kommentedből nem jön át hogy mit is szeretnél? Ha szeretsz otton lenni a gyerekkel akkor meg ne bizonygasd hogy jaj ez milyen nehéz mert blablabla..., mert ezzel csak azt éred el hogy önsajnáltatónak fogsz tünni mások szemében, nem pedig olyan nőnek aki szeret anya és feleség lenni.

2010. jún. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!