Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelessége-e a férjnek a...

Kötelessége-e a férjnek a feleségét eltartani, ha pld. Gyesen van, vagy Gyes után még sokéig nem talál munkát? Milyen költségeket kell kifizetnie: rezsi, kaja vagy egyéb is mint mobilteló havidíj, net, benzin, hitelrészlet, fodrász stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 23:12
 71/113 anonim ***** válasza:
100%

En 5 eve vagyok itthon a gyermekeimmel es bar imadok veluk lenni ha tehetnem szivesen vissza mennek dolgozni mert a ferjem eleg gyakran az orrom ala dorzsoli hogy egyedul kell rolunk gondoskodnia.Mi kulfoldon elunk es itt annyiba kerulne az ovi a 2 gyereknek hogy nem erne meg elmennem dolgozni.Hozza teszem itthon az egvilagon semmit nem csinal meg annyit sem hogy egy fel orat jatszon a sajat gyerekeivel akiket o is akart.Itt minden magyar apuka akit ismerek kb ilyen szinten van.Ha ossze jovunk tobb csalad az ugy nez ki hogy a ferfiak sorozgetnek beszelgetnek a nok pedig rohangalnak a gyerekek utan.Persze vannak kivetelek kb 100-bol 1.

Amikor latom az kulfoldi apukakat a jatszoteren hogy milyen elvezettel jatszanak a gyerekeikkel mindig megbamulom oket mert szamomra ez szokatlan.

2010. jún. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/113 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező,csak valakinek érdemes a számlákat fizetnie,egy családban,mert különben jön a behajtó!

Leülni a házas feleknek,és megbeszélni ezt (még akkor is,ha válófélben vannak),na az a kötelező!

2010. jún. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/113 anonim ***** válasza:
12%
azért tényleg furcsa, hogy az ősanyák felvágnak a "munkájukra" mosás főzés takarítás. hát ezt főállás mellett is kellene csinálnotok, nem csak babázás közben, szóval ez nem munka csak természetes feladata nőnek.
2010. jún. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/113 anonim ***** válasza:
71%
Már a kérdés eleve beteg. Hallottam hogy vannak olyan pasik akik a GYED-ből levonják pl a banán árát amit kap a gyerek ha ők mennek boltba. Az ilyen férfit kirúgnám mint macskát sz--ni.
2010. jún. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/113 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem kötelessége.

Én mielőtt szültem 2szer annyit kerestem mint a férjem, de KÖZÖS volt, Ugyanúgy ment az ő hobbijára, mint az enyémre, stbstb.

Sőt, volt mikor munkanélküli volt, kérdem én: kötelességem volt eltartani?

nem, de nem is éreztem eltartásnak, hisz a férjem. Vagyonközösségben élünk. Ami az enyém, az az övé is és fordítva...

Soha nem mondtam neki ilyet, hogy hát de erre én kerestem meg a pénzt.


Most, hogy GYED-en vagyok, kevesebbet kapok, mint ő.

Ha fodrászhoz szeretnék menni elmegyek.

nem hiszem , hogy ő tartana el.

És igen , szerencsére megtehetem hogy 3 évig maradok itthon és itthon is fogok. És inkább "nyomorgok" gyesből itthon, mint hogy bölcsibe adjam a gyerekem.

Erre a férjem annyit mondott, hogy akkor majd visszább veszünk a kiadásokból.


Igazából nem tudjuk hogy miért tette fel a kérdést a kérdező, de ha netán elveszti az állását, vagy beteg lesz, a felesége pedig dolgozni fog, akkor azt is kérdezze meg hogy kötelessége a nőnek eltartani a férjét?

2010. jún. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/113 A kérdező kommentje:

Hú igen parázs vita lett az én kérdésemből, válaszokat köszönöm mindnekinek.

Hogy tisztán lássatok, a kérdező én a feleség vagyok, együtt lakunk, főzök mosok takarítok a férjemre aki havonta 250000Ft-ot keres, és nekem a Gyes alatt is max a kajámat és a víz, villany használatomat fizette. Fodrászhoz 2-3 havonta járok, és telefonom is csak 7000 Ft havonta kb. Semmi extra nincs, se kozmetkus, se étterem, se masszőr se ruházkodás.Kínaiban vásárolok néhanapján. Most hogy 4. hónapja nem találok munkát, azt mondta tovább nem fizeti már ezeket sem, találjak munkát végre és ezzel elintézte. Na ezért a kérdés.......

2010. jún. 17. 08:49
 77/113 anonim ***** válasza:
93%

Az agyam elszáll...hogyhogy nem fizati tovább Neked? Kissé idióta ember lehet: a vízszámla nem olyan, hogy betelefonálsz, hogy hát most csak ennyit fizetnék be, mert a többit nem én használtam hanem a feleségem, és azt majd ő rendezi illetve rajta hajtsák be:D Ha nem fizet, neki is kikapcsolják a vizet, nem csak Neked...

De a legrosszabb nem ez az egészben...hanem az, hogy hogyan viszonyulhat így egy férfi a feleségéhez, akit elméletileg a világon mindennél jobban szeret. Bár én még nem tudom megtenni, de ezer örömmel dolgoznék azért, hogy eltarthassam a feleségemet. Még anélkül is, hogy gyerekünk lenne, de akkor meg aztán pláne, ha a gyermekünket neveli és ellátja, miközben én dolgozom. Akarta a férjed egyáltalán a gyereket? Szeret egyáltalán Téged? Normális embernek szerintem eszébe nem jutna számolgatni, meg ilyenekkel fenyegetőzni, hogy nem fizetem a Te részedet a rezsiből...basszus...

Ne haragudj, hogy lehülyézem meg szidom a férjedet, de még mint férfi is felháborítónak tartom az ilyen hozzáállást. Akkor mi a szarért kezdett bele az egészbe?(házasság, gyerek) Nem beszéltél még vele, hogy miért csinálja ezt?

2010. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/113 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem a kérdésre válaszolok, hanem a 18 évesnek, mert nem egészen látja tisztán a dolgokat. Persze nem kötelessége, még fiatal.

Szóval: az anyák 3 féle juttatást kapnak szülés után, ha addig rendesen dolgoztak. 6 hónapig kapják a tgyás nevű ellátást, ez alig valamivel kevesebb, mint a fizujuk. Nekem kb. 10 ezer forinttal, és mivel a gyerek születése óta nem vettem bérletet, ugyanott tartunk, ahol előtte. Utána jön 2 éves koráig a gyed, ami már valamivel kevesebb, de azért azért nem elhanyagolható összeg. Majd 2 és 3 éves kora között jár a gyes, ami tényleg nagyon kevés, azt hiszem 26 ezer Ft egységesen. Az valóban nem érdemi hozzájárulás a családi kasszához.

Szóval engem a legkevésbé sem a férjem tart el, és eszem ágában sincs 6 hetes kora után visszamenni dolgozni.

Ja, még valami. Kolleganőm a kisfia 1 éves korában visszajött, mert rosszul álltak anyagilag. Igen ám, de a gyereket ettől még nem vették fel az önkormányzati bölcsibe, csak a magánba, ezért az a pénz, amivel többet kapott, el is ment a bölcsire.

2010. jún. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/113 anonim ***** válasza:
100%

De mi az, hogy nem fizeti a víz- villany használatot? Akkor te nem fürödhetsz, nem ihatsz egy pohár vizet, nem kapcsolhatsz villanyt? Ja, és akkor már nem is eheted meg azt az ételt, amit te magad főztél?

(mondjuk az a "csak" 7000 telefonra nekem kicsit sok, én két hónap alatt sem telefonálok el ennyit, pedig azért szoktam használni)


Érdekes figura a férjed. Ha tényleg keresel munkát, csak nem találsz, akkor ezt fel kéne fognia. Én is munkát keresek, gyakorlatilag bármit elvállalnék, de semmit nem találok. Nem egyszerű. Fura egy hozzáállása van a férjednek. Abba nem gondolt bele, hogy mi lenne, ha fordított lenne a helyzet? Meg amúgy is, hát hiszen ti egy család vagytok, akkor számára nem egyértelmű, hogy minden pénz, ami bejön, abból a családnak EGYÜTT kell megélnie?

2010. jún. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/113 anonim ***** válasza:
100%

Nagyából végig olvastam mindent és hatalmas vita lett belőle. Szerintem több fajta ember létezik. Vannak férfi és női szerepek ezek kinél hogy maradtak fent. Van olyan ismerősöm aki azt mondta h imádja a gyerekét de dolgozni is imád igy napi négy órára hamar vissza ment dolgozni. Én úgy gondolom hogy igaz klassz a munkám (óvónő vagyok)nagyon imádom de anyagilag megtehetjük hogy itthon maradjak a férjem úgy gondolja hogy a piciknek is jó ha én vagyok velük és igy itthon fogok maradni még nem jöhetnek oviba. Nálunk ez működik nincs vita a pénzen és nincs az hogy ezt én kapom azt te kapod nálunk MI kapunk mindent. Ahol ez az enyém ez a tied felfogás van az szerintem már régen rossz. Az viszont más kérdés hogy ha az anya vissza akar menni dolgozni mennyen. Mindenkinek úgy kell élni az életét ahogy neki és a családjának jó nem itt kel vitázni. S ismerek oylan szülőt aki még öt évesen is otthon van a gyerekkel és nem örödik vele és oylat is aki pár hét után visszament és példás családanya.

26/L 8hónapos hármasikrek mamija:)

2010. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!