Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelessége-e a férjnek a...

Kötelessége-e a férjnek a feleségét eltartani, ha pld. Gyesen van, vagy Gyes után még sokéig nem talál munkát? Milyen költségeket kell kifizetnie: rezsi, kaja vagy egyéb is mint mobilteló havidíj, net, benzin, hitelrészlet, fodrász stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 23:12
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/113 anonim ***** válasza:
22%

"de pénzben nem mérhető és ezt a férj honorálja azzal, hogy ilyenkor eltartja a családot. Tehát ez már alapból el van felezve, akkor mégis mi járna még? Ez azért nem így működik."


Ennél jobban ezt nem lehet kifejteni.Tökéletesen egyetértek.

2010. jún. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/113 anonim ***** válasza:
100%
Na örülök hogy azért nem csak én látom így. A közöset meg mindig felezik, de ami közös azt felezzék is. Ez csak annak a felhördülőnek szólt, aki írta a házba beleölt pénzt, az ugyanúgy feleződik.
2010. jún. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/113 anonim ***** válasza:
27%
És a nők általában mit adnak válás után azért cserébe hogy a férfi lemondott a szabadidejével a gyerekkel? Ogy nem volt otton hanem dolgozott? Mert ugye ezt sem lehet pénzben kifejezni de az apák semmi kárpótlást nem kapnak érte (remélem átjött amit mondani akartam)
2010. jún. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/113 anonim ***** válasza:
78%

Hihetetlen ez a 69%-os, nagyon okos tizenéves kislány...


Majd akkor írj te arról, mennyire lusták az anyák, HA szültél gyereket, HA vezettél háztartást (úgy, hogy közben még a gyerekedet is elláttad tisztességgel), HA mellette gondoskodtál egy pasiról is, hogy legyen tiszta ruhája, ennivalója, stb. és HA te mindezek mellett képes voltál még sok pénzt is keresni... Aztán kérlek, adj ki egy könyvet erről, hogy hogyan csináltad.


A legtöbbünk dolgozni járt, mielőtt GYES-re ment a gyerekével. Ha megkérdeznél bármelyikünket, melyik volt a fárasztóbb, gyereket nevelni, vagy dolgozni, lefogadom, mindenhol ugyanazt a választ kapnád: a gyereknevelés ezerszer fárasztóbb.


Nincsen hétvége. Nincsen éjszaka. Ha beteg, ha éhes, ha nyűgös, ha jön a foga, ha fáj a hasa, mindig ott kell, hogy legyél. Nincs olyan éjjel az első fél évben, amit átalhatnál. Próbáld ki, csak egy hétig! Csörgesd fel magad óránként! Szuper érzés, két nap után már zokogni tudnál a fáradtságtól! Ha elmúlik fél éves, és túlesel az első éjszakán, amikor nem kelt fel, hirtelen szárnyakat kapsz. De mielőtt hozzászoknál a jóhoz, közlöm, hogy nemsokára nőnek majd a metsző-, és a rágófogai, és kezdődik minden elölről...


De sebaj! Igazad lehet, be kell dugni azt a büdös kölköt a bölcsödébe, ott aztán hú, de fog ám fejlődni! Kb., mint a zsák krumpli a spájzban! És azért ne aggódj, éjszakára ezután is hazajön, de ez nem okoz gondot egy ilyen sztárcsajnak, mint te, hiszen te alvás nélkül is tudsz dolgozni...


De ugyan már! Mi lusta, élősködő tehenek vagyunk, akik csak azért szülünk, hogy a pasink addig is eltartson minket... Különben is, minek szültünk egyáltalán? Tartottunk volna inkább kiskutyát, az ma úgyis sokkal divatosabb!


Tudod, kedves 69%-os, szánalmas vagy. Ha ettől hiszed, hogy nagylány lettél, hogy idejössz, és előadod a lesajnáló szövegedet az anyukákról, csak magadról állítod ki a bizonyítványt. Olyasmibe szólsz bele, amiről fogalmad sincs. Látszik, hogy csak fényképen volt anyád... Sebaj, legalább bemutatod nekünk hitelesen, miért is jobb, ha az ember maga neveli a gyerekét.


Utóirat: Semmi problémám a párommal, boldog családban élek, és kikérem magamnak, hogy bárkin is élősködnék azért, mert közösen tarjuk el és neveljük a közös gyerekünket.

2010. jún. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/113 anonim ***** válasza:
93%
Na már megijedtem, hogy ez nekem szólt. Olyan rossz hogy egyforma a százalékom azzal a lánnyal, a végén még nekem szólnak be helyette is.
2010. jún. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/113 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az mar eleg jutalom, hogy nem kell a gyereksirast hallgatniuk es nem oket veri el a gyerek, hanem az anyat. Remelem atjott, hogy mit akartam mondani. :)


Egyebkent azzal egyet ertek, hogy amig kicsi a gyerek, es az anya otthon van, felezodik a penz, utana anya menjen dolgozni, de meg kozos a kassza, csak ugye o is ad bele, de mi van, ha akkor valnak, mikor anya nem dolgozik, mert kisbabaval van otthon? Akkor o menjen az utcara nulla forinttal azert, mert mereszelt gyereket vallani egy ferfitol, aki mar nem tart ra igenyt pl.? Erted, mire gondolok...o vmilyen szinten aldozatot hozott es akkor vele szurnak ki. Ez a masik veglet, nem?

2010. jún. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/113 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az mar eleg jutalom, hogy nem kell a gyereksirast hallgatniuk es nem oket veri el a gyerek, hanem az anyat. Remelem atjott, hogy mit akartam mondani. :)"


Nekem ebből az jött át hogy nem is olyan jó a gyerekkel foglalkozni.

Eddig akárhány apukával és anyukával beszéltem, mind azt modta hogy a sírás és verekedés ellenére sokkal több örömöt szerez nekik a gyerek mint bánatot.

És a papák szivesen lennének otton mert a feleség sokkal többet boldog mint bánatos a gyereke miatt.


Remélem te is így fogod értékelni, még akkor is ha most nehéznek tűnik:D

2010. jún. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/113 anonim ***** válasza:
88%
A 18 eves lanyon ne akasszatok ki magatokat...tokeletes elrettento pelda arra, hogy ha bedobjuk az ujszulottet a bolcsibe es dada neveli egesz eleteben, akkor mi lesz az eredmeny.
2010. jún. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/113 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor o menjen az utcara nulla forinttal azert, mert mereszelt gyereket vallani egy ferfitol, aki mar nem tart ra igenyt pl.? Erted, mire gondolok...o vmilyen szinten aldozatot hozott es akkor vele szurnak ki. Ez a masik veglet, nem?"


Igen ez egy véglet.

Pasiként az ilyeneket én is lenézem és elítélem, az ilyen nem érdemli meg az hogy egy nő hozzámenjen.

De hangsúlyozom, ez egy véglet

2010. jún. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/113 anonim ***** válasza:
75%

Muszáj beleszólnom. Aki nem "gondoskodó családanya" az már rögtön "karrierista férfigyűlölő szingli"? Csak fekete és fehér van???


Az itt lévő édesanyáknak: gyereket nevelni nehéz, ezt mindenki tudja, de hát Ti ezt VÁLASZTOTTÁTOK, nem? Mielőtt jöttek a gyerkőcök, megfontoltátok, hogy mennyire más lesz az élet ezután. Csak ezért nem értem a fennakadást.


Ezen a 18 éves leányzón meg nem éri meg kiakadni. Valószínűleg ha olyan anyja lett volna, mint akármelyikőtök, most felfogná, hogy nem csak kipottyantani kell egy gyereket, de felnevelni is.

2010. jún. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!