Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelessége-e a férjnek a...

Kötelessége-e a férjnek a feleségét eltartani, ha pld. Gyesen van, vagy Gyes után még sokéig nem talál munkát? Milyen költségeket kell kifizetnie: rezsi, kaja vagy egyéb is mint mobilteló havidíj, net, benzin, hitelrészlet, fodrász stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 23:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/113 anonim ***** válasza:
15%

Rám dada vigyázott már bocs.

Lusta népség vagytok ti anyák az tuti:D

Inkább nyomorogtok gyesből....Nem az én dolgom...

Jóéjt.

2010. jún. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/113 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kerdes nagyon zavaros es nem kellene olyanon veszekedni, amit nem ertunk. Ugyanis ebbol a kerdesbol kutya legyen, aki felfogja, hogy a kerdo milyen helyzetben van. Nem kell kombinalni, nem lehet ertelmezni ezt a kerdest ennyi infobol.


Egyebkent annyit, hogy a GYES jar mindenkinek, tehat lehet, hogy olyan helyzetben van, hogy nem volt munkahelye eleg ideig, nem tud hova visszamenni dolgozni VAGY meg GYES-en van, mert ugye a kerdesben ez a ket alternativa van...nem tudom, hogy aki azt irta, hogy lejart a GYES biztosan, honnan veszi. Ez mind csak fantazialas. A kerdezonek kellene tisztaznia ezt, mert ebbol a kerdesbol semmit sem lehet igy erteni!

2010. jún. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/113 anonim ***** válasza:
86%
65-ös teljesen igazad van, eléggé ki van akadva az a nő a férfiakra és érthetetlen. Nyugi azért nem minden nő ilyen :) Látod itt vagyok én is, nálam jobban szinte senki nem bírálja az itteni nőket, pedig némelyik megérdemelne mástól is egy két szép szót. Én a leginkább a gyerekelhelyezésen borulok ki, meg hogy váláskor akkor is követelik a ház felét, ha ők egy fillért sem adtak bele. A kérdező is kiakadt, hogy a pasié a ház, akkor a gyerekkel fedél nélkül maradnak...ja hogyne, el kellene venni biztos a jogos tulajdonát a pasinak, amihez a nőnek semmi köze. Marha igazságos lenne...akkor inkább olyan mellett maradjon a gyerek, aki tud neki lakhatást biztosítani, nem egy olyan mellett, aki nem.
2010. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/113 anonim ***** válasza:
95%
00:08: abban igazad van, hogy senkit sem kellene megkarositani, de ezt hogy lehet kivitelezni? Ha valaki szerzett vagyont, akkor az az ove, DE mi van ha a no ferjhez ment, szult 2 gyereket, utana meg valnak es persze, hogy nincs sajat vagyona? Akkor o most mit csinaljon? Mert dolgozni nem dolgozott es nem azert, mert nem akart, hanem azert, mert a KOZOS gyerekeket szulte, nevelte? Szoval neki ezt ki nezi? O hogy tudja a megkarositast kikerulni? O mit kap kompenzacionak azert, mert otthon mindent megcsinalt, gyereket nevelt? Mert ezek sem kis dolgok es nem kellene elbagatelizalni csak azert, mert ezek penzben nem merhetoek.
2010. jún. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/113 anonim ***** válasza:
39%

Ha a házasság alatt neki nincs jövedelme az ne haragudj ki felelőssége? Ha te kapnál egy házat mennyire örülnél hogy a jogos tulajdonodat oda kellene adnod, holott neki semmi köze hozzá? Ha úgy költözött oda, hogy már alapból GYES-en volt mégis mi járna? Kapta a GYEST.

Ha valami pénzben nem mérhető, akkor ne is akarja senki pénzben megkapni.

2010. jún. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/113 anonim ***** válasza:
95%
Persze ez most nem kollektíven a női nemre vonatkozik, fordított esetben azt mondanám a férfinek nincs semmi vagyona akkor ő ne kapjon semmit, de sokan elfelejtik, hogy attól hogy saját vagyona nincs, attól még a férje dolgozott ez idő alatt és a GYES nem futná ki azt az életszínvonalat, amit a férj adott, ezek után azt hiszem ha nem közös házról van szó nem illő olyat megpróbálni elszedni ami nem az övé.
2010. jún. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/113 anonim ***** válasza:
91%

"Rám dada vigyázott már bocs.

Lusta népség vagytok ti anyák az tuti:D " Meg is látszik, hogy anyád nem tanított semmire. Majd ha neked is lesz egy ilyen bunkó kölköd, asszem rájössz, hogy nem ártott voltna 1-2 évet otthon maradni vele, esetleg akkor amikor téged fog a saját gyereked leszólni.

2010. jún. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/113 anonim ***** válasza:
76%

00:07-es,neked sincs gyereked,látszik!az,h rád dada vigyázott,sajnálatos,megis van az eredménye....

egésznap pörgünk,gyerekkel foglalkozunk,mosunk,fözünk külön a gyereknek,takarítunk,teregetünk,vasalunk

az,h nem megyünk egyböl vissza dolgozni az a gyereke érdekeit szolgálja,mert máskülömben olyan lenne mind ,mint TE!jó hogy nem már a szülöszobából kéne visszamennünk dolgozni!talán ha nem lenne annyi fekete melós akkor nem itt tartanánk!

jó éjt

2010. jún. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/113 anonim ***** válasza:
81%

Mondok egy peldat, az en helyzetemet. Egyetemre jartam, mikor meghazasodtam. Miutan osszehazasodtunk, terhes lettem, de a ferjem munkajaert mindent fel kellett adnom, allandoan koltozunk 3 eve, eselyem sincs, hogy arra az 1-2 honapra, amig 1 helyen vagyunk munkat kapjak. Semmilyen juttatast nem kapok, mert kulfoldon elunk.


Igy jelenleg nincs sajat jovedelmem, bevetelem onhibamon kivul, mert en 3 diplomas nokent felaldoztam a karrieremet a csaladert. Gyereket nevelek, mindent elintezek. Szinte egy szabad pillanatom nincs, mert mindent en csinalok itthon. Nem valuk meg semmi ilyesmi, de tetelezzuk fel, hogy most beadnank a valopert. Olyan hulye lenne a ferjem, hogy a sajat gyerekenek rosszat akar azzal, hogy semmit a vilagon nem ad es akkor menjunk a hid ala talan? Te biztos ferfi vagy es fogalmad sincs, hogy mekkora nagy dolog gyereket nevelni es minden egyebet elintezni... probald ki, lehet, hogy megertened, hogy mirol beszelek.

2010. jún. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/113 anonim ***** válasza:
20%

"A kérdező is kiakadt, hogy a pasié a ház, akkor a gyerekkel fedél nélkül maradnak...ja hogyne, el kellene venni biztos a jogos tulajdonát a pasinak, amihez a nőnek semmi köze. Marha igazságos lenne...akkor inkább olyan mellett maradjon a gyerek, aki tud neki lakhatást biztosítani, nem egy olyan mellett, aki nem."


Pasiként azt mondom hogy:

ha a ház már az övé volt mielőtt egybekeletek akkor a nőnek semmi joga. De ha utána, akkor figyelembe kell venni hogy a nő mennyi jövedelemtől esett el amiatt hogy nem dolgozott és olyan arányban adni neki részesedést.


Mondjuk (hasamra csapva) nő keres szülés előtt 100e/hó, pasi 300e/hó és vesznek 10.000-ért házat akkor milyen jogon járna neki a fele? max a harmada.

2010. jún. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!