Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelessége-e a férjnek a...

Kötelessége-e a férjnek a feleségét eltartani, ha pld. Gyesen van, vagy Gyes után még sokéig nem talál munkát? Milyen költségeket kell kifizetnie: rezsi, kaja vagy egyéb is mint mobilteló havidíj, net, benzin, hitelrészlet, fodrász stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 23:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/113 anonim ***** válasza:
22%
Nos a szellemi szinted bizonyítottad, csúnya dolog ám az irigység és megsúgnám nő vagyok :)
2010. jún. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/113 anonim ***** válasza:
28%
A 48-asnak igaza van.
2010. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/113 anonim ***** válasza:
95%

"Nos a szellemi szinted bizonyítottad, csúnya dolog ám az irigység és megsúgnám nő vagyok :)"


Akkor nem vagy százas!

2010. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/113 anonim ***** válasza:
30%
Ja amelyik nő nem tartja olyan "kemény" munkának a gyereknevelést, mint a normális munkát, akkor az már nem normális? Az eszetekbe sem jut, hogy egy kicsit ti vagytok elszállva? Meséltem, keresztszüleim dolgoznak, mindketten és 4 gyereket nevelnek közösen. Érdekes, a meló is meg van csinálva, a háztartás is és a gyerekekkel is van foglalkozva és nem sajnálkozik, hogy neki milyen rossz.
2010. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/113 anonim ***** válasza:
87%

Főleg ezért nem vagy százas:


"Ez a válasz 17%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 48%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:52


azért tényleg furcsa, hogy az ősanyák felvágnak a "munkájukra" mosás főzés takarítás. hát ezt főállás mellett is kellene csinálnotok, nem csak babázás közben, szóval ez nem munka csak természetes feladata nőnek."



Ha neked ez semmi, akkor csináld! A pasi vagy akkor meg főleg!

Én nem akarok egyszerre főállású anya lenni+ melózó családfenntartó, azért hogy a férjem a munka után a tökeit vakargassa.

2010. jún. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/113 anonim ***** válasza:
100%

20:25


"Ja amelyik nő nem tartja olyan "kemény" munkának a gyereknevelést, mint a normális munkát, akkor az már nem normális? Az eszetekbe sem jut, hogy egy kicsit ti vagytok elszállva? Meséltem, keresztszüleim dolgoznak, mindketten és 4 gyereket nevelnek közösen. Érdekes, a meló is meg van csinálva, a háztartás is és a gyerekekkel is van foglalkozva és nem sajnálkozik, hogy neki milyen rossz."


Tévedsz. a mai pasik vannak elszállva maguktól. Elücsörögnek a kis irodájukban, aztán hazamennek lefeküdni vagy sörözni a TV elé.

Azt ennyi. És akkor mg ők vannak elszállva maguktól hogy mennyire megterhelték magukat.

2010. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/113 anonim ***** válasza:
21%
Ja hogy el vannak szállva a pasik, hogyne...én épp úgy látom hogy egyre inkább női munkákat végeztetnek velük, aztán ha szerencsétlenek összemosnak valamit már ők a hibásak. Pont hogy a nők ájulnak el attól milyen nehéz háztartásbelinek lenni, hogyne, baromi nehéz, tényleg, én is majd megszakadok :)
2010. jún. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/113 anonim ***** válasza:
100%

És honnan ered ez az összes gond?

Még az emancipációs időszakból.

Igen, igen!

Mert honnan indult ki ez az egész dolog? Hogy a nők is megkaphassák azokat a munkákat, melókat, amiket a férfik. De műára ez már teljesen eltorzul. Előre kikötöm. Se a nőket, se a férfiakat nem szeretném a mennybe emelni (dicsérni).

Mért nem csinálhatja mindenki, azt a mit szeret? Ahány ember annyi elképzelés. Én pl.: nem tudnám elképzelni, hogy babás mama legyek. Nem szeretem a pici gyerekeket. DE (és ez fontos) én ez elismerem! A nőkre ráerőltetnek egy olyan szerepet, amely senkinek sem jó. Se a nőnek, se a férfinak, se a gyereknek. A nő megszakad a sok melóban. A férfi stresszesebb lesz (mert milyen dolog már, hogy versengenie kell a saját asszonykájával?). A gyermek pedig egy igen torz lelkivilágú felnőtt lesz. Minden ember más!

Ismertem olyan családot ahol az anyuka volt a férfi és az apuka a nő. Apuci ki nem hagyta volna, hogy ő vigyázhasson a gyerekekre. Neki az volt a mindene. És nem, nem csak a jó pillanatokban. Este is felkel és meghánytatta a piciket, ha gond volt. Ott voltam, amikor a feleség vigyázott a Csöpikre és este elkezdtek sírni, hogy hiányzik apu.  Nagyon aranyos jelenet volt. Viszont a nő egy kifejezetten karrierista alkat volt. Hajnalig dolgozott, mert ha van egy probléma, akkor neki az igenis meg kell oldania. És soha semmi affér nem volt ebből.

De ismertem olyan márt is, ahol apa eltartotta anyát, anyának pedig „csak” a háztartás kellet vezetnie.

A gond ott van, hogy a mai tökéletes pár így néz ki:

A nő magas (de nem a legmagasabb9 beosztásban dolgozik. A férfi még magasabban. 30-40 Évesen vállalnak 1, max 2 gyereket. És ennyi.

De nem mindenki szeretné ezt!

El kell fogadni, ha valaki mást akar. És nem lehülyézni, amiért nem olyan, mint én vagy te.

Azt nem tudnám megmondani, hogy a tönkre ment házasságokért ki a felelős. Esete válogatja.

De ez a helyzet sem, a férfiaknak sem a nőknek nem jó! Hogy mért azt meg már leírtam.

2010. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/113 anonim ***** válasza:
18%

Na szép vagy 16:49-es válaszoló honnan veszed te azt,hogy anyum a karriert választotta és nem engem? Azért,mert dolgozott mellettem? Éjszakánkánt teljesen természetes,hogy ő kelt fel hozzám és amíg nem indult a munkába csak velem foglalkozott. Sokat beszélgettem már vele erről,és képzeld munka után nem csak velem,de a házi munkával is foglalkozott. A válaszod kicsit felhúzott,na mindegy. Egyébként nem értem miért olyan hú de nagy dolog gyereket nevelni és akkor nem lehet dolgozni,mert így úgy a baba elveszi az ember idejét.Szerinted ma hány kis babás anyuka ment el dolgozni? És utána mennyi kezdett neki 8 óra meló után a házimunkának? Nem kevés....

Jól le lettem húrrogva,de nem érdekel igen erősen fogalmaztam,de ettől még nagyon messze állok a celeb lánytól és plázacicától.

2010. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/113 anonim ***** válasza:
100%

18 éves lány-nak

Eggyet értek veled.

Gyereket nevelni nem nehéz. nem kihívás. Akkor minek tennénk? Kár, hogy anyukád nem alkalmazta ezt az elvet rád...


De azért megkérdezném azokat az embereket akik lehurrogtak. Mért kell lemenni az Ő szintjére? Sőt: van akinél még értelmesebben fogalmazolt/érvelt. Én se értek vele eggyet. ugyan már! De ha valami nem tetszik akkor tesség szépen megfogalmazni. az nem értv, hogy: hát te egy jó nagy b@rom vagy!

2010. jún. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!