Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan érzem bűnösnek magam,...

Jogosan érzem bűnösnek magam, hogy nagypapámat idősek otthonába adtuk?

Figyelt kérdés
Nagypapám kicsit demenciás, hamar elfelejt dolgokat, hogy mit mondtunk neki. Eddig mamámmal éltek, de mamám kórházba került. Bár nem mamám gondoskodott papámról, és szerintem egész jól megvoltak, de elvileg történtek olyanok, hogy elfelejtették bevenni időben a gyógyszereiket, vagy nem ettek. Most, hogy mamám kórházba került szüleim beadták papámat egy idősek otthonába, mert szerintük nem lehet egyedül hagyni, és ott rendesen ellátják, és lesz kivel beszélgetnie. Szegény papám nem szereti a helyet, nagyon szomorú és szeretne hazamenni. Én már az elejétől kezdve elleneztem, hogy betegyék, szerintem ki lehetne próbálni, hogy egyedül legyen a lakásában és járjon hozzá naponta segítség, hogy emlékeztessék, hogy vegye be a gyógyszerét. Rettenetesen bűnösnek érzem magam, hogy nem tudtam rávenni erre a szüleim, mert szerintem csak ártanak az idősek otthonával papámnak, és kipróbálás nélkül leírták, hogy nem tudna egyedül élni. Nincs valami ötletetek, hogy hogyan lehetne esetleg megoldani, hogy haza mehessen és ezt belássák a szüleim is? Sajnos nincs arra pénzünk hogy 0-24-es bentlakásos ápolót fogadjunk fel mellé, és úgy érzem, hogy ha már a szüleim nem képesek belátni, hogy nem jó nemi az a hely, nekem kéne megmentenem valahogy, de egyszerűen senki sem hallgat rám, én viszont nem bírom elviselni hogy szegény papám szomorú, és erről én is tehetek.

2022. jan. 7. 16:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/145 A kérdező kommentje:

Persze, azt nyilván tudom, hogy aki kóborol, és olyan demens, hogy 20 évesnek hiszi magát azt nem lehet egyedül hagyni. De papám nem ilyen, ahogy már mondtam, csak elfelejti, hogy erről vagy arról beszélgettünk már, vagy néha azt, hogy evett-e már. Még azt szokta néha elfelejteni, hogy hányadik félévben vagyok az egyetemen, de nem csodálom, hisz nem sokat beszéltem róla.

9-es bocs ha nagyon belenyúltam a lelki világodba de azért ne idiótázz már le légyszíves egyből.

2022. jan. 7. 17:21
 12/145 anonim ***** válasza:
14%
Vegyétek magatokhoz a nagyapát a lakásotokba vagy valaki költözzön hozzá.
2022. jan. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/145 anonim ***** válasza:
97%
A demenciával az a baj, hogy idővel egyre rosszabb is lesz.
2022. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/145 anonim ***** válasza:
94%

Mit nem értesz azon , hogy nem szabad egyedül hagyni? A demencia egy idő után súlyosbodik. Gyógyíthatatlan, ugyan stagnálhat de a vége fele elfogja felejteni te ki vagy, sőt azt is, hogy ő ki. Innen már nincs visszaút! Egyetemre jársz? Akkor tudnod kellene azért pár dolgot. Vagy ha nem akkor olvass utána.


Nagyanyám demens volt. Nem elég, hogy szökött és a már elhunyt szüleit kereste. Anyámtól kérdezte, hogy hol van Erika? ( Anyámra célzott) Hol van az ő pici lánya? Megy érte az oviba. Aztán kereste a nagyapámat. Ő is már rég elhunyt. Anyum nem tudta tovább ápolni, hihetetlenül megviselte. Majd egy év múlva elhunyt. Mondta, hogy borzasztó volt mert az utolsó emléke az anyjáról, hogy nem ismeri meg és idegenként kezelte. Mondta, hogy bánja azt, hogy nem előbb adta be. Mert végig nézte ahogy leépül, és nem tudott tőle elköszönni, hiszen az anyja már “ nem volt ott” csak a teste, a tudata már régen más szinteken volt. Hidd el, borzasztó.

2022. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/145 anonim ***** válasza:
97%

"...szerintem ki lehetne próbálni, hogy egyedül legyen a lakásában és járjon hozzá naponta segítség, hogy emlékeztessék, hogy vegye be a gyógyszerét. "


Szeritnem meg akkor lenne lelkifurdalasod, ha magára gyujtana a házat etelmelegites közben, vagy duplán venné be mondjuk a szivgyogyszwrt....

2022. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/145 anonim ***** válasza:
93%

Hát kerdező, nem vagy valami okos, higy nincs belátásod a következményeket illetően.

Te is csak ismételgeted a saját hülyeségedet, mint a demens nagyapád.

Ha baja esne, kit hibáztatnál?

Borzalmas a szerettünket így látni, de sajnos ez egy egyre romló állapot.

2022. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/145 anonim ***** válasza:
95%
Csak idő kérdése lenne otthon,hogy nagy baj történjen.Porig ég a ház, a papa elkóborol,megfagy, ki tudja mi történik vele. Valószínűleg a szüleid nem kegyetlenkedésből döntöttek így,hanem a papád saját érdekében .
2022. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/145 anonim ***** válasza:
98%

Abszolút egyetértek az előttem szólókkal!


Sokkal nagyobb veszélyben lenne a nagypapa a saját otthonában! És igen! Létezik az a helyzet, hogy az idősotthon a legjobb megoldás.

Hosszú távon egyébként sem lehet otthon ápolni egy 24órás felügyeletet igénylő embert. Ki adná fel a munkáját, és a teljes életét??? Úgy, hogy nem lehet tudni, vajon csak pár hónap, vagy 10-12 év lesz belőle??? EGy középkorú nő (feltételezve pl. a kérdező anyukája)


Mi lesz vele aztán? Kimarad ennyi év a nyugdíjéveiből, és lelkileg-pszichésen is rámegy az egészséége. Plusz: mi lenne a férjével, a saját családjával?

2022. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/145 anonim ***** válasza:
93%
"...nekem kéne megmentenem valahogy..." Itt a megoldás, 24 órában legyél vele.
2022. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/145 anonim ***** válasza:
16%
Csak annyi a gond hogy elfelejti a gyógyszert? Az fiatalabb emberrel is megesik... Gondolom más is van ott ha nem merik egyedül hagyni.
2022. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!