Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van annyi egyedülálló...

Miért van annyi egyedülálló fiatal anya manapság?

Figyelt kérdés
A nővérem óvónő, és meséli, hogy a gyerekek közel felének az apja nem él együtt a gyerekkel, és ez a tendencia évről évre növekszik. Néha van mostohaapa, de jellemzően a nő egyedül, vagy az anyai nagymamával együtt neveli a gyereket. Miért jó ez? Bár én nem vagyok nő, de szerintem elég macerás lehet mindent egyedül csinálni. Nincs kire bízni a gyereket, pedig egy felnőtt nőnek van ám sok teendője mikor gyesen van. Nem lehet mindent plusz munkát a nagyszülők nyakába varrni.

2019. dec. 8. 22:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/141 anonim ***** válasza:
17%
34. Valóban így van, de Ugyan ez igaz a nőre is.
2019. dec. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/141 anonim ***** válasza:
88%
Ti most komolyan azt akarjátok eladni, hogy a normális pasi az, akire nem nedvesedik a nő, és vagy szexbábu lesz, akit egy ronda, de kedvesrendes használgat, vagy egyedül marad?
2019. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/141 anonim ***** válasza:
96%

"Férfiaknál az még simán belefér, még 50-60 éves korban is nemzőképesek lehetünk."


Jah, hát akinek csak az a cél, hogy csináljon egy gyereket azt jóvan annak mindenképp. Aki részt is akar venni annak az életében, felnevelni, látni felnőni az rohadtul nem akar 50+ apa lenni.

Azért mert biológiailag ti még tudtok később is gyereket csinálni, az élet nem ad puszira nektek plusz 10-20 évet az életben.

Rendkívül ostoba EQ nuku lény lehetsz, akinek a családalapaítás valamiféle projekt, amit letudunk majd verjük a mellünket, hogy sikerült.

2019. dec. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/141 anonim ***** válasza:
86%

Ha a hozzászólásaidat egybegyúrnánk egy társkeresős szöveggé, akkor sikítva menekülnék onnan. Én igénylem az utazásokat, a programokat, az ülésfűtést, hogy Budán éljek, hogy a férjem magabiztos, intelligens és jó humorú legyen. Úgy írod, mintha ezek, és a szeretetteljes, hűséges élethosszig tartó párkapcsolat kizáró tényezők lennének. Nyilván az anyagi részébe jócskán beszállok én is, nem várom el, hogy eltartsanak.

Régen egyrészt az egykeresős családmodell (=a nők anyagi kiszolgáltatottsága), másrészt a társadalmi megbélyegződés miatt volt kevesebb válás, azaz kevesebb egyedülálló anya. Nem azért, mert akkor még "a mai nőkkel ellentétben ismerték az igazi értékeket az emberek", meg "tisztelték egymást és megbecsülték amilyük van" blablabla. Egy fenét, csak tűrtek, mert nem volt választásuk. Szerintem az a világ sem volt jobb.

2019. dec. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/141 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, neked rohadt bicskanyitogató stílusod lehet.
2019. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/141 anonim ***** válasza:
98%
Megismerni a másikat? Nem felszínesen választottam. Az ex férjem alcsony, csóró pasi volt, de csupaszív, értelmes, humoros. Szerettük egymást. 4 év után esküvő, 7 év után gyerek. Akit ő is akart. Mégis besokallt az apaságtól, nem én vontam meg tőle a szexet, hanem ő nem kívánt már utána, pedig visszafogytam szülés után. 11 év után váltunk el, de a problémák csak a gyerekszülés után jöttek elő. Más irányba változtunk, más lett a fontos. Ezt senki nem tudhatja előre.
2019. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/141 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező vannak benned egyáltalán érzelmek, érzések? Full szociopatának tűnsz. Szerinted ki az a nő, aki 10 évet várna Rád? 30 évesen olyan rigolyáid vannak, amit egy NŐ, akiről tudjuk, hogy érzelemvezérelt sosem viselne el. Gondolom a gyerekneveléssel kapcsolatban is megvannak a saját kis szabályaid. Az ilyen ember ijesztő.

Ha azt hiszed, hogy minden nőt érdekel a TE házad, kocsid, egzisztenciád akkor tévedsz. Inkább nevelném egyedül a gyereket, mint veled.

2019. dec. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/141 anonim ***** válasza:
88%

Szóval te megint a nőket akarod hibáztatni? A kva anyját, hogy elhagyta az a szerencsétlen férfi! Hát mit kellett átélni, hogy bírta azt a sok szenvedést a nő rèszèről?! Szegény, szegény férfiak... :,(


Ja igen, tudjuk: aki ocsmány külsőleg, az csakis a világ legjobblegkedvesebblegöbzetlenebb alakja lehet- meg persze marha tudatos! DE, aki ad magára, a környezetére, az meg egy utolsómocskosrohadtgci... hagyjuk már. Azt mondod, 30 éves vagy? És mikor tervezel FELNŐNI?

2019. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/141 anonim ***** válasza:
89%
Egyébkén nagyon sok pasas pont a gyerekvállalással hozza a nőt kiszolgáltatott helyzetbe. Ok gyed meg minden. Annyi olyan esetről hallani, hogy a nő menne a gyerekkel, de nincs hova. Most nem a romákról beszélek. Sajnos albérletet nagyon nehezen adnak ki kisgyerekes anyának. Én is hasonló helyzetben vagyok, van bevételem de pluszban szeretnék egészségügyben félállásban dolgozni, mert hiába itt vagyunk egy tehermentes házban, hiába azt szajkózza a párom a gyereknek nem jó apa nélkül felnőni, akkor sem jó így. 43 évesen lett apa, én mondhatni jó időben 28 évesen szültem. Puffog, durrog, rugalmatlan. Tegnap is duzzogott amikor a kislánnyal kimentünk a karácsonyi térre. Mi a helyzet itt is? Szinte ugyanaz , amit a kérdező felvázolt, hogy hű de szupi minden. Hát nem és igen , el fogok menni a gyerekkel, mert 30 éves nő létemre nem fogom hagyni, hogy a gyerek ebben nőljön fel és szeretnék boldog lenni még. Az élet nagyon rövid. Ha újracsinálnám az egészet, akkor sose állnék szóba a gyerekem apjával. Senkit nem akarok bántani, nem vagyok feminista, viszont a kérdező féle emberektől menekülni kell . Én is azt mondon, hogy nem az Adoniszt kell vadászni, de semmi sem garantálja azt, hogy egy kis csendes visszahúzódó pasi az tuti fönyeremény. A gyerekem apja sem üt , ver. Csupán langyos f..ban vagyunk és neki így jó. És úgy is jó, hogy engem eddig kiszolgáltatott hekyzetbe hozott , föleg anyagi értelemben.
2019. dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/141 A kérdező kommentje:
33-as, azt gondolod hogy én mondjuk 60 évesen már meghalnék? Hát mondok valamit: egészségesen élek, minden nap sportolok valamit, tartok egy étrendet, mert tudom hogy nem lehet elég korán kezdeni. 90 év a MINIMUM amit tervezek leélni, de ha a genetikám meg az életmódom besegít, akkor lesz az 95-100 is. Tudom, nem én döntöm el meddig élek, de amíg a lélek forral-körömmel élni akar, addig fog is. Legalábbis szerintem.
2019. dec. 9. 13:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!