Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek önző dolog a...

Szerintetek önző dolog a párommal a részünkről, hogy a kapcsolatunk fontosabb mint az előző kapcsolatból származó gyereke?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják, hogy a gyereknek kell lenni az elsőnek, viszont nálunk ez nem így van. Foglalkozunk vele is, szeretjük, tartjuk vele a kapcsolatot, de nem hozzá alakítjuk életünk minden pillanatát. Pl nyaralni kettesben megyünk, ha éppen más program van amikor láthatás lenne, akkor nem mondjuk le amiatt, majd elmegyünk máskor a gyerekért. Tudom, ezért sokan nekem fognak esni, viszont ha mások is hasonlóan állnának a dolgokhoz lehet az új pár nem viselné olyan nehezen a helyzetet. Elvégre vele akarod leélni az életed, nem a gyerekeddel
2020. jan. 4. 15:23
 101/158 anonim ***** válasza:
70%
Ezzel a logikával hogy a gyerek úgy is dobbantani fog te minek szülsz akkor gyereket? Hisz az is biztos dobbantani fog egyszer. Akkor te miért akarsz? Ja hogy az más mert a te gyereked nem másé? Az a baj itt hogy te a párod exet utalod. Lehet hogy jogosan lehet hogy nem, nem tudjuk de a történet szempontjából nem is érdekes. Az érdekes az az hogy emiatt a vélt vagy valós sérelem miatt kivetited az utalatod a gyerekre és rajta vezeted le. Ami nem jó mert az a szerencsétlen semmiről nem tehet. Ő arról sem tehet hogy a kedves párod megcsinálta. Az a párod és az exe közös döntése volt, amiért egyszer vállaltuk a felelosseget arról a későbbiekben is kutya kötelességunk gondoskodni függetlenül attól hogy nem velünk él. Ha a parodnal lett volna elhelyezve akkor rendben lenne hogy az ex asszony sz@rjon rá? Ugye nem. Nem tud kétfelé szakadni a gyerek, az egyiknél kell laknia, a másik látogatja. De attól még annak is a gyereke és a felelőssége.
2020. jan. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/158 anonim ***** válasza:
72%

107.

Látom nem érted. A kérdező logikája mentén, amit pár kommentjében felvázolt, a párjának nem kell úgy szeretnie màr a gyerekét, mert nem ő neveli. Én erre reagáltam, hogy esetleg a kérdező szülei is, megszűntek őt szeretni, mikor elköltözött?

2020. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/158 anonim ***** válasza:
61%

#108 Nem bántás, de beszélgethetnél a gyermekkorodról egy pszichológussal. Ha lesz vagy van gyereked, ne add tovább neki a saját frusztráltságod.

Nem minden szülő kéri számon. És ha "lelép" a gyerek, ott már gondok vannak családon belül.

2020. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/158 anonim ***** válasza:
71%
Azért kíváncsi lennék hogy a kérdező milyen családban nőtt fel.Súlyos problémák lehettek ott.
2020. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/158 anonim ***** válasza:
37%
#111, Bocsi, de nem én kértem itt tanácsot. És nem, semmiféle gond nincs abban, ha az ember nem tekintélyelvű viszonyok közt akar élni, ahogy abban sincs, ha a saját életében főszereplő akar lenni, nem statiszta. Sőt abban se, ha férfiként sem óhajt vesztes lenni, még ha minden nő arrafele is nyomná, "mert a babaaaaa":)
2020. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/158 anonim ***** válasza:
82%

110es, ha neked olyan csodás, szerető, veled azonos értékrendet képviseő párod van akkor miért vagy itt gyakorin a nap 24 órájából legalább 15öt? Állandóan itt élteted az abortuszt meg a meglévő gyerek letojását.


Az én nemzőm is olyan volt mint a kérdező faszija, lelépett az új luk miatt, az lett neki a fontosabb aztán meg mikor szakítottak, jött volna és nem értette miért nem foglalkozom most már én vele, meg öreg korában miért kell elfekvőben lennie mikor kifizethetnék neki egy jó ellátó intézményt is.

2020. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/158 anonim ***** válasza:
36%
"ha neked olyan csodás, szerető, veled azonos értékrendet képviseő párod van akkor miért vagy itt gyakorin a nap 24 órájából legalább 15öt? " mert IT-s vállalkozó vagyok, úgyhogy a net a munkahelyem - de psssszt, ez hadititok:)
2020. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/158 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként, ha már szóbahoztátok a pszichológusokat, friss olvasnivaló:

[link]

2020. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/158 anonim ***** válasza:
94%

#108 igen, a gyerekvállalás lemondással is jár. Mi ebben az újdonság?


Pont azért önző a kérdező, mert apuka a saját kényelméről(és a kérdezőjéről) nem akar lemondani.

Én is szívesen aludnék hétvégén 9-ig, de a gyerekeim ébresztenek. De ezt vállaltam, amikor a gyerekeket terveztük.

Ha a saját kényelmem és a páromé mindennél fontosabb, akkor nem vállalok gyereket.

Ettől függetlenül, számomra megérte. Mert nekünk így is kényelmes, hogy vannak gyerekeink. És ugyanolyan fontos számomra a férjem, mint a gyerekeim. Férjemért is hozok áldozatokat, ha a helyzet azt kívánja. És ez fordítva is igaz. És a gyerekeinket is arra próbáljuk tanítani, hogy nekünk, a szüleiknek is vannak igényei.

2020. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/158 anonim ***** válasza:
93%

Igen .És mondom ezt úgy,hogy nálam jobban kevés ember ellenzi,hogy "rágyógyulj" a gyerekedre ,kishercegnek szólítsd,és lesd minden óhaját-sóhaját ezzel életképtelen önző ,nárcisztikus döggé nevelve. Soha nem is neveltem így a sajátom . A te hozzállásod még meg tudom érteni ha nagyon akarom , itt a párod a problémásabb eset . Rosszindulat nélkül mondom,hogy nagyon gondold át,akarsz -e vele közös gyereket,mert az emberek nem változnak ,és ez könnyen megismétlődhet azzal a gyerekkel is .

A láthatás elmaradásával egyrészt az a baj,hogy csalódást okoz a saját apja neki, kelletlennek érezheti magát egy idő után ,ha elég idős már hozzá ,akkor szépen össze is rakja fejben a dolgokat .Ezáltal veled sem lesz jó kapcsolata ,úgy érzi te fontosabb vagy az apjának ,ő pedig egy púp a hátatokon.És valljuk be,ennek van is valóságalapja a kérdésed alapján .Másrészről a másik szülő is számít a láthatásra,lehet neki is programja a gyerek nélkül ,ez nem csak nektek jár ,elvégre két szülője van .

Amúgy ez mind csak szervezés kérdése,ha akrjátok meg lehet mindent oldani,úgy,hogy senki ne érezze rosszul magát,se te,se a gyerek .Ti viszont nem is akarjátok.

2020. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!