Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek önző dolog a...

Szerintetek önző dolog a párommal a részünkről, hogy a kapcsolatunk fontosabb mint az előző kapcsolatból származó gyereke?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják, hogy a gyereknek kell lenni az elsőnek, viszont nálunk ez nem így van. Foglalkozunk vele is, szeretjük, tartjuk vele a kapcsolatot, de nem hozzá alakítjuk életünk minden pillanatát. Pl nyaralni kettesben megyünk, ha éppen más program van amikor láthatás lenne, akkor nem mondjuk le amiatt, majd elmegyünk máskor a gyerekért. Tudom, ezért sokan nekem fognak esni, viszont ha mások is hasonlóan állnának a dolgokhoz lehet az új pár nem viselné olyan nehezen a helyzetet. Elvégre vele akarod leélni az életed, nem a gyerekeddel
2020. jan. 4. 15:23
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/158 anonim ***** válasza:
23%

#63 abban mi lenne gonoszság és aljasság, ha az embernek a PÁRJA az első, mert vele akarja leélni az életét, például... nem a gyereket akarja megnyomorítani azzal, hogy elvárásokat és kötelességeket lőcsöl a nyakába....

Tudod, ez a "gyerek az első" csak a nyugati társadalmak elmúl 30-40 évi agybaja. Előtte tök nyilvánvaló volt, hogy van a PÁR - mint érzelmi-gazdasági közösség, ha úgy tetszik, nukleáris család - és nekik vannak gyerekeik. A "gyerek az első" azóta dívik, amióta az "öngondoskodás, önálló egzisztencia" fétise.

2020. jan. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/158 A kérdező kommentje:
A párom szintén úgy gondolja hogy fontos a gyerek is, de nyilván én vagyok vele ott, rám számíthat mindenben és velem akarja leélni az életét. Amúgy gyereked is annyi lehet pasiként elárulom amennyit csak akarsz, kb 5 perc elég hozzá ha már itt tartunk :) És nem mellesleg akik úgy vannak vele hogy majd a gyerekükre számíthatnak meg velük lesz életük végéig sztem nagyobbat fognak koppanni mint a kommentelők szerint én :D
2020. jan. 4. 21:06
 63/158 anonim ***** válasza:
88%
Én aztán vérmaminak végképp nem vagyok nevezhető, főleg úgy, hogy gyerekem sincs és általában én vagyok az, aki megpróbál arra rávilágítani, hogyha bekerül egy 3. a képbe, és az apuka új életet kezd, akkor ott bizony mind a hárman hibásak voltak, DE ez, amit a kérdező produkál, gusztustalan :D
2020. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/158 anonim ***** válasza:
82%
Én is elvalt vagyok. Nekem is van uj parom es a volt ferjemnek is. De eszebe se jutna a parjaval valo kozos szorakozasert lemondani a lathatast hanem viszik magukkal. Es kapaszkodj meg mert akkor is ha nincs lathatatas hanem elmennek pl a Balatonra. Mi termeszetesen ugzan igy. Az pedig hogz divat hogy a gyerek az elso es mindez divatbol....hat erre nem is tudok mit valaszolni.minden valamirevalo szulonek a gyereke az elso. Akinek egz uj ferfi vagy no azt nem is jellemeznem.
2020. jan. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/158 anonim ***** válasza:
35%
"Annak a félnótásnak, aki szerint a gyereket azért kell kevésbé szeretni, mert a társat mi választjuk, a gyereket meg dobta a gép: társat kerehetsz másikat, de gyereket nem fog dobni." - SOS... ennek a mondatnak van értelme? Fordítsa le már valaki...
2020. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/158 anonim ***** válasza:
81%

A válaszok között nem láttam kérdésként, így megkérdezem én.

Ha a nő párja akar programot, akkor mi lesz a gyerekkel? Vagy ő ne akarjon? Ugyanaz, mint te. A gyerek egyik szülőjének az új párja.

Csak az apuka és az új párja szervezhet programot, amikor csak akar?

Az írásod alapján, hogy ti hárman lesztek egy család, ha megszületik a közös gyerek, akkor a párod gyerekének ki a családja? Ő a válás után nem mondhatja, hogy van családja?

Sok sebből vérzik a gondolkodásod.


"Tudom, ezért sokan nekem fognak esni, viszont ha mások is hasonlóan állnának a dolgokhoz lehet az új pár nem viselné olyan nehezen a helyzetet. "


Ha sokan máshogy állnának a dolgokhoz, akkor nem lenne ennyi sérült gyerek és nem viselné olyan nehezen a helyzetet.

2020. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/158 anonim ***** válasza:
81%
Egyre jobban értem azt a gyereket. Én is belázasodnék minden második alkalommal ha veled kéne találkoznom🙄
2020. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/158 anonim ***** válasza:
27%

Na lássuk, úgy látszik pirosat nyomkodni egyszerűbb, mint egy mondatot értelmezni:

""Annak a félnótásnak, aki szerint a gyereket azért kell kevésbé szeretni, mert a társat mi választjuk, a gyereket meg dobta a gép: társat kerehetsz másikat, de gyereket nem fog dobni.""

- a "kell szeretni" nem értelmes szókapcsolat, a szeretet érzelem, nem parancsra működik.

- a "társat mi választjuk" az ugye arról szól, hogy többnyire hasonló értékrendű, gondolkodású személy, akivel közös életet tervezünk jóban és rosszban, tehát rá számítunk, vele függünk egymástól kölcsönösen, vele építjük a közös életünket és egzisztenciánkat. Ez a TÁRS. Megtalálni a számunkra ideálisat általában nem egyszerű, pláne manapság, pláne férfinak:)

Na ehhez képest ketyegő biológiai órájú, babaprojektbe bekattant nőt találni az ebben érintett 30-as, 40-es korosztálynak valójában sokkal egyszerűbb. Tehát a sors sokkal hamarabb dob valójában gyereket - ha nem ugrunk félre ügyesen:) - mint társat. De lehetőleg addig ne is dobjon, amíg nincs meg a közel ideális társ.


A másik, amit nem fogok, hogy azok, akik a párjuktól elvárnák, hogy a gyereküket "a sajátjaként" szeresse, miközben ő csak az x-edik lehet, azok nem érzik magukat kissé becstelennek?

2020. jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/158 A kérdező kommentje:
Amúgy amikor valaki egy lapon említi az Anyát meg az Apát az ilyenkor felfogja hogy az Anyuka kapta a kizárólagos felügyeleti jogot, ergó az Apának semmibe nincs beleszólása gyakorlatilag csak fizesse a gyerektartást amúgy meg kuss? Jah és ha elmész a gyámügyre hogy nem adja oda az Anyuka a láthatásra a gyereket konkrétan azt vágják a fejedhez, hogy kuss a neved?
2020. jan. 4. 23:21
 70/158 A kérdező kommentje:
Jah és arra reagálva aki szerint a gyereket szeretni kell meg az ő vére az felfogja hogy a gyerek teljesen más nevelést kapott, az Apa egyáltalán nem ismerte, csak a láthatáson találkoztak szóval csak olyanok egymásnak mint valami ismerős? Ha most bárkinek odadobnának valakit hogy az elveszett rokonod, kötelező szeretni mit szólnátok?
2020. jan. 4. 23:24
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!