Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek önző dolog a...

Szerintetek önző dolog a párommal a részünkről, hogy a kapcsolatunk fontosabb mint az előző kapcsolatból származó gyereke?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják, hogy a gyereknek kell lenni az elsőnek, viszont nálunk ez nem így van. Foglalkozunk vele is, szeretjük, tartjuk vele a kapcsolatot, de nem hozzá alakítjuk életünk minden pillanatát. Pl nyaralni kettesben megyünk, ha éppen más program van amikor láthatás lenne, akkor nem mondjuk le amiatt, majd elmegyünk máskor a gyerekért. Tudom, ezért sokan nekem fognak esni, viszont ha mások is hasonlóan állnának a dolgokhoz lehet az új pár nem viselné olyan nehezen a helyzetet. Elvégre vele akarod leélni az életed, nem a gyerekeddel
2020. jan. 4. 15:23
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 151/158 anonim ***** válasza:
66%
Itt egyedül te dühöngsz, hogy miért kell osztozkodnod a párod idején.
2020. jan. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/158 anonim ***** válasza:
23%

#149 "Majd ha több apát látok a bíróságon tülekedni a gyerekért, jobban megértem őket." - miért, te tudod hány van?

Pont az a baj, hogy ennek nincs indikátora, pedig monitorozni kéne folyamatosan, hogy azokban az esetekben, ha mindkét szülő kéri a gyerekelhelyezést, és a szakértők szerint alkalmasak is mindketten, hány százalékban dönt az anya és az apa mellett... és akinél bebizonyosodik, hogy tudatosan sérti a legalapvetőbb jogelvet, a törvény előtti egyenlőég elvét, azt egy életre eltiltani a bíráskodástól, mert alkalmatlan rá.

(egyszer találkoztam egy ilyen korcsítóval.... tök ártalmatlan körülmények között, egy vonat-kupéban összekerülve... hosszasan és lelkesen magyarázta, hogy ő miért dönt elvből mindig mindenben az anya mellett... mi meg a párommal egyre elhültebben néztük, hogy ez normális-e... ez meg a jogrendszer felelőssége, hogy miért tűri meg a fanatikus egybites feminyomikat bírói poszton.

Persze fejtől bűzlik a hal, tegnap hallottam, hogy ez az új igazságügyminiszter hölgy már megint a szokásos demagóg módon óhajtja kezelni az utóbbi idők családi erőszak eseteit: szigorítsunk a büntetéseken és társai... nem veszi észre ő sem, hogy az elharapózó erőszak mögött sok esetben az van, hogy a férfiak nem találnak megoldást arra, hogy az őket sújtó igazságtalanságokat a jogrendszer kezelje, többnyire pontosan így lesznek az előzőleg mindenki által jó apaként ismert férfiakból családirtó gyilkosok. Ezt mmegelőzni meg baromira nem azzal lehet, hogy a büntetési tételeket emelgetjük, hanem olyan bíráskodással, ahol nem az van aközvélekedésben, hogy "nyugi anyuka, hacsak nem vagy drogos vagy prosti, úgyis neked itélik a gyereket, az apa meg fizethet..."

Mondjuk.

2020. jan. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/158 anonim ***** válasza:
69%

17:33 #115-ös vagyok megint

Nem jó a gyàmügy, szörnyű az ex, rosszul van nevelve a gyerek, a làthatással is kavarnak.

Mellèkes de van egy baràtom akinek a szülei vàltak, és nem volt a legjobb az anyuka, mert kisírta a gyereket majd mikor jött az új faszi, apuka nyakába sózta a kölyköt és kisírta, hogy ne kelljen gyerektartást fizetni... Felhàborító! Te mit csinàlnál ha anyuka elkövetné ezt? És nevelnétek közösen a kamaszlànyt akivel alig tartotta a férjed a kapcsolatot? De ez, nem is fontos, hiszen ugyanolyan csúsztatás mint amit te teszel, csak arra akarok ràvilágítani, hogy adódhat olyan helyzet mikor kénytelenek lesztek foglalkozni a lànnyal.

Ennek ellnére akkor vegyük át ismèt mi a gond: senki sem szent, nem baj hogy nyaraltok, nem baj hogy a pàrod szeret téged, nem baj ha nèha elmarad a láthatás, nem baj ha az apuka nem akar több làthatàst a bíróságon ha tud élni azzal amit kapott. A baj, hogy titeket látszólag nem érdekel, hogy "hàrpia" neveli a kislànyt, a pàrod "belefàradt" a küzdelembe szóval nem èrdekli hogyha a 2 hetes nyaralása alá esik az egyik láthatàs. A leíràsodból az jön le, hogy ritkàn látja a gyerek az apjàt úgy èves szinten, és baromira nem èrdekli már a pàrodat ha csúszik ez a pàr alkalom.

És hogy mi baj még? Mièrt vagy önző? Leírta màr előttem màs: a te kèrdésed nem az, hogy "Hogyan segíthetnék: gyötri magát a pàrom mert az exe kavar a láthatàssal", hanem az, hogy "Önző vagyok-e ha bűntudat nèlkül elnapoljuk a làthatàst egy nyaralàs miatt?" az önigazolast keresed, nem a megoldàst, pedig az, hogy anyuka betegsègre hivatkozva megtagadja a làthatást az jogilag tàmadható és egy jó ügyvèd kamatoztathatja ezt az apa javàra. Főleg ha az apa küzd a làthatàsèrt és ritka hogy miatta napoljàk el a làthatàst. Ja anntira nem ritka? Mert màr annyira nem èrdekli meg volt bírósàgon?

Ebben az esetben folytasd az önàmítàst, ès írd le nekünk mennyire fontos nektek a gyermek jólète, mennyire "foglalkoztok vele és szeretitek" (ha nem làtogatjstok, és állítod hogy az anyja rossz nevelése hatàssal van rà), és mennyire nem vagy önző ha elvárnàd a pàrodtól hogy veled meg a ti esetleges közös gyereketekkel JÓVAL többet foglalkozzon mint a másik gyerekèvel (főleg úgy, hogy csak bizonyos időközönkènt láthatja). Úgyis nehezen hisszük el mert màr egy kicsit sokat kanyarítottàl a sztorin, és újfent terelsz is. Ha meg azt írjàtok nincs pénze ügyvèdre mar a pàrodnak azon derülünk majd, mert persze nyaralásra van.🤣

2020. jan. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/158 A kérdező kommentje:
De van pénz ügyvédre, de ki akarja úgy leélni az egész életét hogy bíróságra futkozik àllandóan? Azért ez már kicsit nonszensz. Könnyű ám okoskodni úgy hogy valaki nincs ilyen helyzetben, de elárulom nektek sok elvált apa ha már szivatják meg harcolni kell inkább hagyja a francba az egészet meg gyerektartást se fizetnek. Az jobb lenne? Képzeljétek, a párom tisztességes gyerektartást fizet, ezen felül bármit kér a gyerek megkapja, mikor velünk van visszük mindenfelé, több helyen járt már velünk abban a pár alkalommal mint az Anyjával egész életében. De amúgy igen, mi vagyunk a leggonoszabb emberek a földön mert nem mártírként éljük az életünket, hanem néha magunkra is gondolunk
2020. jan. 7. 09:06
 155/158 anonim ***** válasza:
26%
Látom, a valódi, tényleges egyenjogúság már 0%-ra tetszene az anyuciknak... ők úgy képzelik az egyenjogúságot, hogy minden másban legyen, de az ő gyerekkel kapcsolatos "előjogaik" ne sérüljenek, mert ugye "anyuci csak egy van".... (erre szoktam én hozzátenni, hogy az időnként pont eggyel több az optimálisnál - és erre egyből jön a sárkánytekintet és a tűzokádás mind a 7 fejből:))
2020. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/158 anonim ***** válasza:
100%
154# az nem lenne baj, ha NÉHA magatokra gondolnátok, de ti mást sem tesztek...
2020. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/158 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, az a baj hogy te csak azt hangoztatod hogy az ex így az ex úgy. Kit érdekel az ex? Nem ő a párod gyereke, nem vele kell foglalkozni. Senki nem mondta hogy az ex szent, de a történet szempontjabol semmi jelentősége nincs. Mert nem őt kell szeretnie a párodnak csak a gyereket, nem vele kell foglalkozni hanem a gyerekkel. Ha az ex pattog akkor le kell állítani és kiallni ellene, ez a gyerek érdeke is. Nem rá hagyni hogy jól van én megpróbáltam. Elhiszuk hogy az ex gonosz. De nem hozza van köze a párodnak hanem a gyerekehez.
2020. jan. 10. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/158 anonim ***** válasza:
77%
Undorító vagy, a bikáddal együtt.
2020. aug. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!