Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek önző dolog a...

Szerintetek önző dolog a párommal a részünkről, hogy a kapcsolatunk fontosabb mint az előző kapcsolatból származó gyereke?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják, hogy a gyereknek kell lenni az elsőnek, viszont nálunk ez nem így van. Foglalkozunk vele is, szeretjük, tartjuk vele a kapcsolatot, de nem hozzá alakítjuk életünk minden pillanatát. Pl nyaralni kettesben megyünk, ha éppen más program van amikor láthatás lenne, akkor nem mondjuk le amiatt, majd elmegyünk máskor a gyerekért. Tudom, ezért sokan nekem fognak esni, viszont ha mások is hasonlóan állnának a dolgokhoz lehet az új pár nem viselné olyan nehezen a helyzetet. Elvégre vele akarod leélni az életed, nem a gyerekeddel
2020. jan. 4. 15:23
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/158 anonim ***** válasza:
62%
Ha lemond a párod egy hétvégét, akkor pótolja be. Legközelebb két egymást követő hétvégén legyen nála a gyerek.
2020. jan. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/158 anonim ***** válasza:
84%

Nem olvastam el a válaszokat, de az én apám pont ilyen volt.


Lelépett az új puncival mikor 7 éves voltam, majd úgy tessék lássék eljött értem, ha épp olyanjuk volt, közölte is velem, amikor 12 voltam, hogy neki már az új csaj a családja, nem mi (testvéreimmel), így rendben valónak tűnt, hogy a láthatási időkre inkább nagymamákhoz lettünk lepasszolva, mert lényegében kva mindegy volt, hogy én vagyok ott vagy egy totál random másik gyerek, csak "muszáj" volt nála lenni.


Szóval igen, így is lehet. Más kérdés, hogy már 15 éves korom óta nem láttam és azt se tudom mi van vele, és már nem is érdekel, és sok jelzővel tudnám illetni, amiből az önző lenne a legkevésbé sértő, de igen, vannak emberek, akiknek ez rohadtul belefér az értékrendjébe.


De ezt úgyse érti az, aki nem ebben nőtt fel, szóval gondolom hiába írom... Én biztos, hogy ilyen embernek többé a közelébe se mennék, nemhogy randizzak vele. Amennyire nem számíthat rá a saját tulajdon vér szerinti gyereke, pont annyira nem jelentesz majd neki te se semmit, amikor kicsit is nehezebb szituációba kerültök. Ez gyakorlatilag garantált.

2020. jan. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/158 anonim ***** válasza:
24%

"Amennyire nem számíthat rá a saját tulajdon vér szerinti gyereke, pont annyira nem jelentesz majd neki te se semmit, amikor kicsit is nehezebb szituációba kerültök. Ez gyakorlatilag garantált." - dehogy, már bocs, de ez totál baromság.

Már a kérdés elején is rugózott egy rakat ember ezen a "vérség"-dolgon, de az az, ami szerintem semmit sem jelent. Gondolkozz el, ha ez a "vérség, vér szava" jelentene valamit, nem léteznének pl. spermabankok, mert az apáknak - szerintetek - ragaszkodnia kellene a "vér szerinti"... aztán valójában eszükbe se jut...

A másik, hogy én írtam, hogy nekem az első a párom, ahogy én is neki. Olyan nincs, hogy bármiféle bajban magára hagyjuk egymást...

Az emberi kapcsolatokat valójában pont a közösen átélt dolgok stabilizálják. Mivel mi közösen építettük fel az életünket és az egzisztenciánkat, sokszor kiállva egymásért, ez egy erős kötelék. Szemben azzal, ahol két önálló egzisztencia összejön, és az egyetlen közös céljuk a babaproject... ezt a ma divatos formációt az első kósza szél szétfújja.

2020. jan. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/158 anonim ***** válasza:
63%
Azzal azért tisztában vagy hogy egy gyerek egészséges fejlődéséhez szüksége van egy apara? Igen nem együtt élnek de attól még foglalkozhat úgy a gyerekkel hogy ne érje lelki sérülés. És ez nem a mai társadalom hisztije, ez fejlődés lélektani tény hogy szükség van egy apa figurara. Nekem nem volt jó kapcsolatom anno az apámmal pedig együtt éltünk, de mintha nem is lett volna.. Hagy ne reszletezzem mit vont ez maga után, mert még mindig fáj. Azzal a legröhejesebb vedekezned hogy de az ex így meg úgy. Kit érdekel mit csinál az ex? A párodnak nem az exel kéne foglalkoznia csak a gyerekkel. Arról hogy az anyja bunkó az apjával nem a gyerek tehet és csak a szánalmas primitív emberek büntetik őt a szülei hibája miatt. Vagyis mint a mellékelt ábra mutatja ti.
2020. jan. 5. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/158 anonim ***** válasza:
80%
Okkal vették el a párodtól a szülői felügyeleti jogot. Általában az anyánál.helyezik el a gyereket de az apa szülő felügyeleti jogát nem veszik el.
2020. jan. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/158 anonim ***** válasza:
66%
Ne áltasd magad, ez a gyereke se érdekli, nincs kedve vele foglalkozni, egyébként küzdene érte. Hülye lenne mèg egy gyereket összehozni veled.
2020. jan. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/158 anonim ***** válasza:
59%

71, bajod? Valami hülye leírta, hogy persze, hogy jobban szeretjük a parunkat, mert őt mi választottuk, a gyereket meg dobta a gép.


Ez indok??? Társat találsz másikat, de a gyereked helyett nem kapsz masikat. Bonyi, mi?

2020. jan. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/158 anonim ***** válasza:
72%

a gyerek teljesen más nevelést kapott, az Apa egyáltalán nem ismerte, csak a láthatáson találkoztak szóval csak olyanok egymásnak mint valami ismerős? Ha most bárkinek odadobnának valakit hogy az elveszett rokonod, kötelező szeretni mit szólnátok?


Hát ezen úgy lehet segíteni, hogy teszel a láthatásra, akkor mész, mikor éppen ráérsz, ha közbejön valami, lemondod. Ja, nem.

A második fele meg döbbenet. Tehát aki elvált, az csak ismerőse a gyereknek, és nem érted, miért kelle szeretni...

2020. jan. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/158 anonim ***** válasza:
77%

#85

Többek között én is leírtam

ld #73.

2020. jan. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/158 A kérdező kommentje:
Amúgy ez is hülyeség, mért nem lehet gyerek helyett másik? Annyi gyereket csinálsz, főleg pasi létedre amennyit akarsz, lehet sokan nem is tudják hány van nekik össze vissza. Amúgy meg én ismerek olyat akinek van 3 gyereke, 2t szeret, imád, mindent megad nekik, a 3.al meg kölcsönösen utálják egymást
2020. jan. 5. 08:32
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!