Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek önző dolog a...

Szerintetek önző dolog a párommal a részünkről, hogy a kapcsolatunk fontosabb mint az előző kapcsolatból származó gyereke?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják, hogy a gyereknek kell lenni az elsőnek, viszont nálunk ez nem így van. Foglalkozunk vele is, szeretjük, tartjuk vele a kapcsolatot, de nem hozzá alakítjuk életünk minden pillanatát. Pl nyaralni kettesben megyünk, ha éppen más program van amikor láthatás lenne, akkor nem mondjuk le amiatt, majd elmegyünk máskor a gyerekért. Tudom, ezért sokan nekem fognak esni, viszont ha mások is hasonlóan állnának a dolgokhoz lehet az új pár nem viselné olyan nehezen a helyzetet. Elvégre vele akarod leélni az életed, nem a gyerekeddel
2020. jan. 4. 15:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/158 anonim ***** válasza:
86%
Én csak annyit mondok, hogy ezt a hozzáállást egyszer visszafogod kapni az élettől, és nagyon fájni fog majd a felismerés.
2020. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/158 anonim ***** válasza:
85%
Jaj, drága kérdező. Szülsz a párodnak egy gyereket, ő majd elhagy téged, összeáll egy másik nővel, te meg majd magyarázod a gyereketeknek, hogy apa most miért nem jött érted, miért nem látogat meg, te meg végre szerveznél egy programot, de az exed új csaja majd jól keresztbeteszi. Ez vár rád is, megnyugtatlak! :)
2020. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/158 anonim ***** válasza:
19%

Pocsék érvelés a vérkötelék már bocs. Erről regényeket tudnék írni, konkrét tapasztalatok felsorakoztatásával.

Az ember életében saját maga a legfontosabb nem a szülő, házastárs vagy akár a gyerek. Nem tudsz adni, ha nem vagy saját magad rendben és pont.

Annak a gyereknek ott van az anyja, akitől a gyereket nem kell(lehet) elvenni, ha a szülők nem tudnak már tovább együtt lenni. A férj háttérbe szorul az esetek döntő többségében, ergo a férjnek ne is legyen igazi családja? Éljen egyedül? Csak, mert egyébként a feleség odaszervezi a következő apát és együtt élnek.

Ez egyébként ma már egy általános eset, hogy az exférj más gyerekét (is) neveli, nem pedig (csak) a sajátját.

Ezen nem kiakadni kell, hanem elfogadni, mert változtatni nem lehet rajta.

Nincs azzal semmi probléma az ég világon, hogy a párodnak nem a gyerek az első az életében. Persze szeresse törődjön vele, de azért nem kell görcsösen minden szabadidejét telepakolni vele.

2020. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/158 anonim ***** válasza:
95%
Kedves 37-es. Nem érted a lényeget. Itt nem arról van szó, hogy a volt férjnek új kapcsolata van, nem tölti minden idejét a gyerekével, hanem hogy az új nőt mindenben a gyereke elé helyezi és szerinte ez így van jól. Hogy az új nő legyen sokkal fontosabb, mint a saját gyereke, mondván, hogy úgysem ő neveli, akkor minek foglalkozzon vele annyit? Nem mindegy ám!
2020. jan. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/158 anonim ***** válasza:
82%
Hárpia bizony. A legrosszabb fajtából.
2020. jan. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/158 A kérdező kommentje:
Na pont erről beszélek én is mint az utolsó, hogy az anyja szinte ki akarja teljesen zárni az apát a gyerek életèből, akit mellesleg 2 éves kora óta alig lát pár órára, szinte nem is ismerik egymást, de nem baj, mert “a vér kötelez”. Remélem akik ilyeneket írnak azok minden esetben a rokonaikat helyezik maguk elé, testvért, szülőt mindenkit. Mert a vér akkor is kötelez!
2020. jan. 4. 18:57
 37/158 A kérdező kommentje:
38as pedig rendesen kiforgatta a szavaimat, nem azt mondtam hogy szarja le a gyereket meg ne foglalkozzon vele, hanem hogy sztem nem az a normális hogy a gyerek van minden esetben előtérbe helyezve azzal szemben akivel együtt élsz és melletted van mindenben. Lásd pl: mikor az úk feleség otthon fekszik betegen, de a férj akkor is elmegy a láthatásra
2020. jan. 4. 19:00
 38/158 anonim ***** válasza:
84%

Én önző dolognak tartom.Erre majd te is rájössz, ha esetleg idővel szétmentek és a közös gyereketekkel egyedül maradsz. Jó lecke lesz majd számodra.

Az ex félrekeféléséhez viszont a közös gyereknek nincs köze. Attól még a gyereke marad a párodnak egész életében,ha szívatja az ex, ha nem.

2020. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/158 anonim ***** válasza:
86%
Azért annyira szánalmas, hogy egy kislánnyal akarsz rivalizálni a párod figyelméért. Vannak gondok a fejedben, nem is kevés.
2020. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/158 anonim ***** válasza:
86%
Mert mi van akkor ha otthon fekszel betegen? Ne játszd már a hattyú halálát hogy téged felnőtt lettedre ápolni kell egy kis takony miatt. Inkább arra válaszolj mi lesz akkor ha nektek lesz közös gyereketek és szetmentek. Mert ez valahogy mindig elkeruli a figyelmed.
2020. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!