Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám a legaljasabb dolgot...

Az anyám a legaljasabb dolgot tette velem! Mi a véleményetek? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon elszaródott a házasságom amikor közös megegyezéssel vártuk a második gyerekünket.

Úgy 8 hetes lehetett a magzat amikor eldöntöttem hogy a házasságom érdekében elvetetem titokban. Viszont pénz kellett volna hozzá, mert Ausztriában kérdés nélkül megcsinálták volna azonnal. Hirtelen nem volt más segítségem, így elmentem anyámékhoz, hogy kölcsön kérjek. Ők nem hogy nem adtak, hanem mindenképpen rábeszéltek hogy tartsam meg. De azért azt éreztették hogy "így jártál, viseld következményeit"...

Tehát hazamentem, és még aznap kétségbeesésemben felkerestem egy pszichológust, aki késöbb eléggé helyrerázott. (párterápiát alkalmazott stb. Jó irányba terelte a házasságomat)

Megtartottam a babát.

Viszont megtudtam késöbb, hogy amikor elmentem anyámékhoz, másnap azt a pénzt - amiért könyörögtem - odadták az öcsémnek hogy megvegye a második hobbyautóját, ami egyébként nem volt létszükséglet. Nem csináltam balhét, de ez jobban fájt, mint az, hogy nem adták nekem a pénzt.

Most pár évvel később a anyám akivek egyébként nem vagyok jó viszonyban, gondolván - hogy marha unalmas az élet- gondolta jól felhergeli a tesómat! Elmondta neki a "majdnem abortuszt" és hogy biztos ezért haragszom anyámra. Erre az álszent tesom, (aki a neje mellett kúrogatott másokat, és a saját feleségét meg a gyerekét ki akarta dobni) bepöccent, és most rohadtul haragszik rám...

Ja a férjemmel nincs gond, megbeszéltük.


Szerintem ez rohadt aljas húzás volt!



#álszentség #gonosz #majdnem abortusz #házzasság krízis
2020. jan. 17. 01:46
 51/104 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nem mindenkinek világos... Azt tartom aljasnak hogy kibeszélte a jó édes anyám, és az álszent tesóm meg fossa az észt...


Az hogy melyik gyerekének fontosabbak a gondjai, kiderült számomra...

De akár segíthetett volna keresni szakembert az éppen idegileg összeomló öngyilkossághoz közelítő lányának, a papolás helyett...

2020. jan. 17. 17:28
 52/104 anonim ***** válasza:
23%

De értjük, hogy anyád kétszínű, azt is, hogy tesód meg jobban tenné, ha hallgatna, ebben igazad is van.

Abban viszont nincs, hogy számonkérnéd rajta, hogy nem segített megöletni a gyerekedet. Nem ebből az önző szögből kellene közelíteni, hogy leszarta a gondodat, hanem mondjuk onnan, hogy nem köteles támogatni azt, amivel nem ért egyet. Magad is mondod, hogy szeretitek a gyereket. Lehet, hogy te nem voltál épp belátóképességed csúcsán akkoriban.

2020. jan. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/104 A kérdező kommentje:

# 26/55 Időpont ma 10:03


Abban az időpontban igen, de akkor azt éreztem helyesnek a házasságom megmentése érdekében...


Tudod, gyerek nélkül könnyebb elválni...

2020. jan. 17. 20:43
 54/104 anonim ***** válasza:
31%
Át akartad verni a férjed, és neked áll feljebb?
2020. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/104 anonim ***** válasza:
25%
8, de, pont megadta az anyja. Elment szakemberhez és rendbe hozta a dolgait. Ha falazott volna a titkos abortuszoz, akkpr jó eséllyel tönkretette volna a házasságát.
2020. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/104 anonim ***** válasza:
22%

Szakembert te is tudtál keríteni magadnak, ehhez nem kellett volna anyutól segítség. Ha látod, hogy gondod van, te látod, hogy tenni kell valamit és cselekszel. Más ezt nem feltétlen látja, nem érzi, amit te.

Összességében nagyon nehéz a kérdést megérteni, mert teljesen máshogy gondolkodsz dolgokról, mint mások.

Nem támogatják a szüleid az abortuszt, és ebben nem segítettek neked. Joguk van hozzá. Miért baj az, hogy nem segítettek neked olyanban, amivel nem értenek egyet, és amúgy is nagyon megosztja az embereket a téma?

Az autóvásárlást kevesebben gondolják amúgy is negatív dolognak, mint az abortuszt, így ebben segítettek a tesódnak.

Tehát nem értem. Kicsit úgy érzem, elvárnád, hogy mindenki úgy gondolkozzon az abortuszról, mint te. Én például a te esetedben nagyon, de nagyon nem érzem indokoltnak az abortuszt. A szüleid ugyanígy vannak ezzel bizonyára. Ezt el kellene fogadnod. Ettől még szerethetnek, csak nem értenek veled egyet mindenben.

Tehát én már eddig se tudok mit kezdeni a kérdéseddel, megérteni, hogy ezzel mi a problémád...


És utána elmondta a tesódnak az egészet. És ez miért baj? Ezt nem értem.Oké, hogy nem egy észlény a tesód. De kinek és miért lett gond, hogy elmondta a tesódnak? Hogy ezt megértsem, az egész családot jobban kéne ismernem. Miért lett neked rosszabb, hogy a tesód ezt megtudta?


Tehát teljesen más világ, amiben élsz, mint amiben én és sok más ember, ezért nehéz megérteni.

2020. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/104 anonim ***** válasza:
58%

#59, én azt hiszem, hogy értem.

A feltétlen szeretet azt jelenti, hogy az illető ABBAN támogat, amiben támogatást kérek, feltétel nélkül, és nem abban, amiben ő is jónak látja. Egyfelől.

Másfelől más egészségügyi problémájáról nem beszélek egy harmadik embernek, se családon belül, se azon kívül.

(tudod, én pár napja leírtam, hogy biztosan nem támogatnám a lányom abban, hogy a párja akarata ellenére tartsa meg a terhességét (már, ha terhes lenne, és a támogatásomat várná)

Fogadunk, hogy kb azok pontoztak le ezerrel, akik itt az anyucit mentegetik a szabad akaratát emlegetve?:)

2020. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/104 anonim ***** válasza:
65%
Hát én nem vagyok abortusz ellenes, de megértem hogy anyuka nem adott pénzt az unokája megölésére. És te ezt összehasonlítod az autóval? Anyád nem azért nem adott neked az ocsednek meg igen mert gonosz és utal hanem mert nem akart ebben támogatni. Igen a te nézőpontodbol cserben hagyta a lányát, de egy másik szemszögből meg neki köszönhető hogy az a gyerek most el.
2020. jan. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/104 anonim ***** válasza:
21%
Khmmm.... aki szerint az első trimeszteres művi abortusz = "unokája megölésére.", nos az magzatvédő...
2020. jan. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/104 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok magzatvedo. Vannak olyan helyzetek amiben azt mondom rendben van az abortusz. Mondjuk ha egy 17 éves p. csat a buliban felcsinal valaki, arra én is azt mondom ne tartsa meg mert úgysem tudna rendesen felnevelni. De a kérdező esetében nem látom olyan indokoltnak a dolgot. Nem beszélve arról hogy apukanak nem is szólt róla. Ez senkit nem zavar?
2020. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!