Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám ki akar dobni otthonról,...

Anyám ki akar dobni otthonról, hogy akadályozzam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a 20 éves Martin vagyok. Úgy tűnik a történetem végére értem, köszönöm szépen az eddigi támogatásokat, de ennyi volt. Azért kiírom, hátha tudtok segíteni evvel.

Nagy stressz van itthon a karantén eleje óta, főleg az online oktatás kicsinál minket. Napok óta azt hallgatom, hogy ki leszek tagadva, mehetek világgá. A lényeg, amíg én kint levegőztem addig húgom akkorát vert anyám kezére, hogy valószínűleg megrepedt vagy eltörhetett. Anyám a padlón feküdt kezében a fájdalomcsillapítókrémmel, ami ilyen ázsiai szuperkenőcs. Majd amikor bejöttem a lakásba, láttam a tragédiát. Szaladtam megverni húgomat, de ő egy ceruzát állított az alkaromba, azóta is brutálisan fáj és anyám keze is fáj. A lényeg hogy anyám megtagadta hogy mentőt hívjak vagy hívjam apámat, és ő erre üvöltve kiabált velem, hogy kiteszi a szűrömet ha elveszik a gyereket tőlem. Lelki terrort kaptam ma is, hogy csomagolhatok, ha bárhova kimerem tenni a történteket vagy bárki megtudja mi történt, elég hogy a szomszédok végighallgatták ezt az 1 órás cirkuszt és nem hívnak rendőrt (amúgy soha nem hívnak, pedig rendesen áthallatszik panelban). Közelít a 10 éves húgom súlya anyáméhoz (már rég 80 kiló körül mozog húgom) és mostmár egyre gyakrabb hoy fizikálisan megtámadja anyámat egyre brutálisabban. A pulzusom 300-on ver minden nap, mert a hangja is fülsüketítő már húgomnak, minden ellen tiltakozik és üt. Mivel vállalom a kockázatot, hogy kitesznek, így kiírtam a kérdést, össz vagyonom 20 ezer forint, azzal hátha elélek az utcán pár napig, ha kitesznek ezután. Dolgozni nem dolgzom, egyetemista vagyok. De mit tegyek, hogy ne dobjon ki anyám és a helyzetet tudjam javítani?



2020. ápr. 29. 18:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/159 A kérdező kommentje:

Sajnos anyám keze is közben egyre rosszabb állapotban van, fáj neki nagyon, lidokainnal csillapítja, de megtagadja az orvosi segítséget, mert hogy elvennék a gyereket...


Igen menekülök sajnos a problémák elől, ezt tudom magamról. Igazából azért nem megyek el dolgozni és azért nem halasztok az egyetemen, mert a barátaim nélkül már nem lennék az egyetem tagja, ők hordanak a hátukon, róluk másolom a dolgozataimat és más ilyen társaságot nem fogok találni. Viszont dolgozni és az egyetem nem megy együtt, mert nem lehet az egyetemi órák mellé igazítani a munkát.Szóval ha hajléktalan is leszek, de az egyetem el szeretném végezni.

2020. ápr. 29. 19:55
 32/159 A kérdező kommentje:
#30 az vagyok.
2020. ápr. 29. 19:57
 33/159 anonim ***** válasza:
99%

"Szóval ha hajléktalan is leszek, de az egyetem el szeretném végezni."


Nem hajléktalan, hanem ha ott maradsz kis idő múlva halott leszel. De aki hülye, az így járt. Most erre mit lehet mondani.


A te helyzetedben, nem az egyetem az első, hanem hogy a lelki állapotodat, a lakhatásodat megoldjad. Szarra se mész a diplomáddal, ha egy lelki roncs, idióta leszel, aki nem fog tudni dolgozni.


Szóval, ha ez az ára, akkor igenis ott kell hagyni az egyetemet, keresni munkát, megoldani az életkörülményeidet, és ha ez megoldódott, vutána folytatni az egyetemet. Valószínűleg, utána már arra se lesz szükség, hogy mások segítsége által végezd el.


Ha bekerültél államilag támogatottan az egyetemre, akkor nem vagy hülye gyerek, csak a családod lelkileg tönkretett. Ezt még kell oldani, mert hiába lesz diplomás, nem fogsz tudni vele mit kezdeni.


Szóval:


1. Lépés: keress munkát. Akár gyárban, akár mekiben, akárhol, csak tudj fizetni belőle egy szobát, megválogatott lakótársakkal.

2. Lépés: keress lakhatást. Munkásszálló is jó, a tesóm most ment Munkásszállóra, 60ezer Ft mindennel együtt egy zárható szoba, és rendesek az ottlakók, nem foglalkoznak másokkal.

3. Lépés: keress egy jó pszichológust, aki rendbe rakja az önbecsülés, és azt amit a családod elrontott. Beszélgess el vele őszintén.

4. Lépés. Folytasd az egyetemet, és végezd el.

2020. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/159 anonim ***** válasza:
100%

Anyukáddal kéne pedig megértetni, hogy tesód nem normális, zártosztályra való, ls pszichológus kell neki! Sőt, mindannyiótoknak. Egy szép nap benne lesztek a hírekben mert ki fog nyírni benneteket ez az elmeháborodott.

Nem értem anyukádat... Fél, hogy elviszik tesódat. És akkor mi van?!?! Lenne pár nyugodt napotok.

A te kezed hogy van? Azt ugye tudod hogy kéne egy tetanusz, ha tényleg belédb*ta a ceruzát?

2020. ápr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/159 A kérdező kommentje:
Azóta már semmi sem látszik, a kezemmel semmi baj, anyámé fáj még mindig mint az állat. Nyilván senkinek nem jó ha elveszik a gyereket. 33-as ez lesz szerintem a megoldás sajnos :(
2020. ápr. 29. 20:37
 36/159 anonim ***** válasza:
100%

Basszus te vagy a youtubeos Martin?

Egyértelműen nem kamu a dolog.

Ha anyád nem tesz semmit, akkor te se tudsz nagyon.

De menekülj!!

Halassz egy évet az egyetemen, kezdj el dolgozni, menj albérletbe és ha visszamész az egyetemre akkor is dolgozz részmunkaidőben. Esetleg diákhitelt is felvehetsz

De minden kontaktot offolj a családdal!

2020. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/159 anonim ***** válasza:
16%
Milyen youtube video?
2020. ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/159 anonim ***** válasza:
10%
Yt csatiddal mi lett? Újabb vidi nincs?
2020. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/159 anonim ***** válasza:
100%
37: azóta letiltotta a youtube, mert "sérti az irányelveket", nagyjából egy éve foglalkozott ezzel mindenki, annyi a lényeg, hogy a kislány durván minecraft függő volt és ha valaki el akarta venni tőle a számítógépet akkor nagyon idegbeteg módon megtámadta. A tesója próbálta valamennyire nevelni, de az anyjuk még ezért a srácot bántotta, nem a nemnormális kislányra szólt rá. Már ha ez az, amiről szó van
2020. ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/159 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak most láttam a videókat. Most ez komoly? Te tényleg ebben élsz? És még mindig ott vagy velük? Biztosan szereted őket, meg minden, de qrva gyorsan keress munkát és húzz el onnan. Anyád a helyzetèt magának köszönheti,mentsd az irhád, ők már menthetetlenek. Neked talán még van esélyed normálisabb életre.
2020. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!