Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám ki akar dobni otthonról,...

Anyám ki akar dobni otthonról, hogy akadályozzam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a 20 éves Martin vagyok. Úgy tűnik a történetem végére értem, köszönöm szépen az eddigi támogatásokat, de ennyi volt. Azért kiírom, hátha tudtok segíteni evvel.

Nagy stressz van itthon a karantén eleje óta, főleg az online oktatás kicsinál minket. Napok óta azt hallgatom, hogy ki leszek tagadva, mehetek világgá. A lényeg, amíg én kint levegőztem addig húgom akkorát vert anyám kezére, hogy valószínűleg megrepedt vagy eltörhetett. Anyám a padlón feküdt kezében a fájdalomcsillapítókrémmel, ami ilyen ázsiai szuperkenőcs. Majd amikor bejöttem a lakásba, láttam a tragédiát. Szaladtam megverni húgomat, de ő egy ceruzát állított az alkaromba, azóta is brutálisan fáj és anyám keze is fáj. A lényeg hogy anyám megtagadta hogy mentőt hívjak vagy hívjam apámat, és ő erre üvöltve kiabált velem, hogy kiteszi a szűrömet ha elveszik a gyereket tőlem. Lelki terrort kaptam ma is, hogy csomagolhatok, ha bárhova kimerem tenni a történteket vagy bárki megtudja mi történt, elég hogy a szomszédok végighallgatták ezt az 1 órás cirkuszt és nem hívnak rendőrt (amúgy soha nem hívnak, pedig rendesen áthallatszik panelban). Közelít a 10 éves húgom súlya anyáméhoz (már rég 80 kiló körül mozog húgom) és mostmár egyre gyakrabb hoy fizikálisan megtámadja anyámat egyre brutálisabban. A pulzusom 300-on ver minden nap, mert a hangja is fülsüketítő már húgomnak, minden ellen tiltakozik és üt. Mivel vállalom a kockázatot, hogy kitesznek, így kiírtam a kérdést, össz vagyonom 20 ezer forint, azzal hátha elélek az utcán pár napig, ha kitesznek ezután. Dolgozni nem dolgzom, egyetemista vagyok. De mit tegyek, hogy ne dobjon ki anyám és a helyzetet tudjam javítani?



2020. ápr. 29. 18:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/159 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a minecraftos kiscsaj volt, vagy de? Laura volt a neve, és nem akart tanulni, fölöltözni, és üvöltött, csapkodott... vagy a kettő ugyanaz?
2020. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/159 A kérdező kommentje:
Igen, én vagyok az.
2020. ápr. 29. 21:47
 43/159 anonim ***** válasza:
100%
33-as tökéletesen leírta mit csinálj, kérlek fogadd meg azt és rendezd az életed!
2020. ápr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/159 anonim ***** válasza:
91%

Ezt nem értem:


"A lényeg hogy anyám megtagadta hogy mentőt hívjak vagy hívjam apámat, és ő erre üvöltve kiabált velem, hogy kiteszi a szűrömet ha elveszik a gyereket tőlem. Lelki terrort kaptam ma is, hogy csomagolhatok, ha bárhova kimerem tenni a történteket vagy bárki megtudja mi történt..."


Addig Ok (vagyis nem Ok, de értem), hogy míg nem voltál otthon, addig a húgod bántalmazta anyád, majd mikor ezt megtudtad, megverted, de téged is bántalmazott. Az viszont nem világos, hogy anyád miért nem engedi hogy valaki ezt megtudja. Ezt meg főleg nem értem: "ő erre üvöltve kiabált velem, hogy kiteszi a szűrömet ha elveszik a gyereket tőlem". Mi az hogy elveszik tőled? Te valami gyámja vagy? Nem. Az elvileg anyád, aki meg sz@rt gyereket nevelni, így van egy idegbeted lánya, meg egy fia, aki nem mer végre lépni... A húgod élete már el van cseszve, csak úgy mint anyádé, így megkérlek szépen, magadra legalább vigyáz. Benned van legalább egy kis remény, mert te (anyáddal ellentétben) tudod, hogy ez a helyzet nem normális.

2020. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/159 anonim ***** válasza:
98%

Megfejtettem!

"kiteszi a szűrömet ha elveszik a gyereket tőle". Nem "tőlem".


Viszont még mindig nem értem anyád logikáját, mert ha a húgod nem nálatok lakna, nektek csak jobb lenne... Neki hogy nem tűnt fel, hogy ez nem jó családmodell? Meg egyáltalán mi baja veled, mikor te őt védet a húgodtól?

2020. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/159 anonim ***** válasza:
98%

1. Tennivaló:

Felhívod apádat, elmondod neki hogy mi történt és hogy egy időre hozzá költözöl. Vagy keresel munkát és halasztasz vagy veszel fel diákhitelt. Vagy átjelentkezel szeptembertől levelezőre/távoktatásra.


2. Kihívod a rendőrséget + a gyámügyet anyádra. Tesódat végre elviszik és kezelik, mert minimum borderline-os vagy pszichopata vagy bármilyen súlyos elmebeteg. ADHD biztos nem, mert már annyira agresszív, hogy ezt nem lehet egy 'sima'ADHD-nak leírni.


3. Ha elvitték a hugodat, anyád élhet egyedül nyugalomban, te meg az apádnál, aki vélhetőleg normális. Bár gondolom az, ha még időben lelépett, mert elege lett.


Írtam most kb 4 opciót, ha egyik sem tetszik, akkor várd meg, amíg a hírekben lesztek.

Garantálom, hogy kezelés nélkül nagyjából 18 éves kora előtt meg fogja ölni anyádat. De lehet téged is. Gondolj bele, még csak 10 éves és mar ilyeneket csinál. Erre még rájön majd a kamaszkor is + több ereje is lesz és kész a baj. Te meg picsogsz itt az egyetem miatt. Úgy látszik még nem készítettek ki eléggé ahhoz, hogy kilépj ebből a pokolból. Már csak elolvasva a kérdéseidet egy rossz horrorfilmben érzem magam és stresszelek. Képzelem milyen szövődményeket okoz hosszútávon, ha valaki ebben él minden nap. Nekem már rég gyomorfekélyem lenne a helyedben a stressztől.


U.i. 24 évesen kezdtem el az egyetemet levelezőn, köszönöm szépen jól kerestem az azt megelőző 6 évben diploma nélkül is. Nem voltam hajléktalan, mint ahogy te azt képzeled, hogy ilyen a diploma nélküli élet... Jó ha van, de nem mindenáron! Főleg nem az életed árán!

2020. ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/159 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
13%

Nekem lenne egy off kérdésem


Hol lehet ilyen erős LSD-t kapni?


Privátban


Köszi

2020. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/159 anonim ***** válasza:
3%

Ma megnéztem.


Először is szégyelld magad, hogy levideózol egy beteg kislányt, hát mi a fenét képzelsz te magadról?? Fú, ha az én még nem felnőtt gyerekem lennél korlátozott felügyelt nethasználat, semmi okostelefon, sérted a kisgyerek jogait, lesz belőle felnőtt is, te mit tettél ha a munkáltatód(amid nincs), látná mondjuk hogy bepisilsz este vagy kiabálsz, mert elfogyott a csoki? Vagy hogy kiabálsz hogy “nem tudok kakilni, szorulásom van miattatok”


Nagyon a szégyen, mint érzés ellen vagyok, de ha felnőttként nem érzed ennek a súlyát, akkor valami nagyon félrement nálad.


Ha felnőttként csináltad volna a szociális megszégyenítést egy kisgyereken, akkor megmondanád, hogy az első szóra megszűnik az anyagi támogatásom. A lakásomban a kisgyerekemmel csak azt teheted, amit mondok.


Egyáltalán nem nagy ez a kisgyerek, látszik rajta, hogy kis alsós.


Szerintem el kell vinni vizsgálatra, mert vagy függő, amit anyuka nem tud kezelni, vagy adhds(ők hajlamosabbak függőségre és impulzívak), vagy furcsa, hogy az zavarja, hogy nem fejezheti be, ez meg auti vonás. Nem lehet elsőre megmondani, a gyerekeket figyelmeztetni kell, hogy utolsó játék, még öt perc(ha ismeri az óràt), még 2 sor falat leraksz, aztán holnap folytatod.


Nagyon felkavart a videó anyukáként, az én gyerekem is ezt csinálja(ha pl veszít unoban), de a múltkor elcsúszott, és azért csinálta, de minden 5-6 éves úgy üvölt néha, mint a sakál, ha olyanja van. Nagyobb gyerekem nincs, így nincs tapasztalatom, csak közvetve. Ti is kommentelők, pont ilyenek voltatok néha, csak nem a minecraft miatt, hanem mert leckét kellett írni, vagy nem akartatok hazamenni focizásból, vagy a dani csúnyán viselkedett és elvette a játékotokat, és még titeket szidtak le, mert visszaütöttetek! Csak anyukátok nem videózta le, hanem segített és megvígasztalt.


Ha a suliban nincs gond, akkor nincs baja a gyereknek, hanem az otthoni légkör, a retardált testvére és a hirtelenharagú, következetlen anyja váltja ki ezt.


Majdnem megőltek ötször, nem jelented fel mert macera, inkább hazaköltözöl, nem veszel zuhanyfüggönyt, vagy kéred anyád, hogy vegyen, és azt hiszed normális, ha a családban az egyik gyerek tudja csak zárni a wct!!?


Viccen kívül a kisgyerek érdekét szolgálná, ha te normálisan viselkednél vele, vagy ha nem megy átköltöznél(apádhoz) vagy koliba. Vagy a kisgyerek menjen át, csak ne viselkedj vele ilyen lekezelően és képmutatóan, engem is frusztrál, pedig felnőtt vagyok. Szerencsétlen gyereken annyira látszik, hogy úgy érzi senki sem szereti, egy rohadt nagy ölelés, minden rendben lesz, tudom hogy nehéz kellene neki, meg egy jó beszélgetés, ahol meghallgatják! Nem csoda, ha a suliban szeretik, ott biztos kap szeretet is és fixek a szabályok, tud kihez kapcsolódni.


A felnőtt gyerekemnek biztosítanék külön lakhatást, koli vagy az apja, a problémáit kezelje ő felnött módjára, max leülnék vele a rendőrségi váróban(max 40 perc az egész, nem tudom mit vagy oda). A kicsi kárára megy a nagy viselkedése. Ha anyuka akalmatlan erre, segítséget kell kapni, mert rámegy a gyerek!


Ha valamennyire szereted őket, menj le a családsegítőbe, ott tudnak tanácsot adni, de a viselkedésed kiakasztó, ahogy játszod a màrtírt. Egyetemen, könyvtárban van egy rakás wc, utcán nyilvános wc, ha szorulásod van, mert néha benyitnak véletlen(!), ami minden családban előfordul, oldd meg máshol.


A szívem szakad meg szerencsétlen gyerekért, az is dühít, hogy tudja, hogy videózod, érzi, tudja c hogy megalázod, persze hogy dühös, becsapná az ajtót, de mivel csak éppen 10 éves lett, nem tudja felfogni, hogy ki fog törni az üvege, és az nagyon veszélyes.. Mindenki meg úgy csinál, mintha direkt megvágta volna a karod őrjöngés közben.


Te vagy a gerjesztő elem, veszélyezteted a kisgyereket(ami miatt ha idegen lennél, simán feljelentenélek), anyukád meg eszköztelen, ezért ideges, segítséget kérni meg gyáva, mert nem ismeri a rendszert, vagy mert pontosan tudja, hogy nála nagy a gáz, de inkább beáldozza a kislányát..


Ide segítség kell, nem fogják elvenni a gyereket, amíg nem ütitek meg, mert minden szerv célja, hogy otthon maradjon. Biztosít a családvédelmis ingyen pszichológiai tanácsadást, dühkezelési módszereket, leszoktatási módszereket, a gyerekkel is ingyen beszélgetnek, ha pedig úgy látják, hogy a függőségen kívül adhd, vagy más betegség áll fent, javasolnak vizsgálatot, mert az a gyerek érdeke is.


Egyébként érdemes megnézned a veszélyes a fiam című filmet, lányokkal is van ilyen.


Komolyan én szégyellem magam helyetted, mikor írtad, hogy nem nagy dolog, hogy ott élhetsz, azt hittem teljes családról, jobb módúról van szó, erre kiderül, hogy anyukád egyedül neveli a problémás gyerekét egy panelban.. Neked hogy nem ég a képed, mikor egy egyedülálló panelos anyukánál veszed természetesnek, hogy eltart, mert te nem jössz ki a kolistársaiddal és nem tudsz felnöttként konfliktust kezelni?? És még te röhögöd ki a 9-10 éves kishúgodat ugyanezért, csak ő nem tud hova menekülni, mint te.


Egyébként innen is látszik, hogy jó szülők, mert a felnőtt kretén gyereke azt hiszi természetes a szülői pénzelés, támogatás. Biztosan nem vennék el a kicsit, hanem viselkedésterápiát javasolnának nagyon nagyon maximum, azt is csak adhd esetén.


Érdemes átnézned a gyereknevelés csoportba, hány kisgyerek kiabál és csapkod, amelyik meg nem, az magábaforduló depressziós típus. Érdekes, az utóbbit megértik elsőre, mert nem zavar sok vizet a szorongásuk, sajnálatot vált ki, amíg azok, akik kimutatják a heves érzelmeiket, akik ugyanúgy kétségbeesettek és szoronganak, azok dühöt váltanak ki.


Menj napi 4 órát biciklis futárnak esténként, hacsak nem mérnökinfón, nemzetközin vagy jogon tanulsz, simán tudnád csinálni, hisz úgyse alszol otthon se. Füldugó kb 300 ft 6 darab a flyingtigerben, de fülhallgatóba esténként fehérzaj, úgy aludni és tanulni is lehet.

2020. ápr. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/159 anonim ***** válasza:
81%
A kollégiumban is meg akarnak ölni, otthon is, na az ilyen ember menthetetlen
2020. ápr. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/159 anonim ***** válasza:
0%

A függés miatt agresszív, vagy a basztatás miatt vagy amikor épp tiltják neki a játékot, a suliban egy halál kedves, nyugodt gyerek, hisz írta, vannak barátai, elfogadják.


A gond otthon van, otthon éri valamilyen rossz inger, amire hevesebben reagál. Ahogy a nagyobb viselkedik, meg is van a rossz inger, de ott a minecraft is, ami kiválthatja, vagy a következetlenség(pl egyből szólnak neki, hogy hagyd abba, ahelyett, hogy azt mondanák mindjárt be kell fejezni valamihez kötve), de szerintem a szóbeli alázás, megszégyenítás, lekezelés, lenézés, meg nem értés, amit a nagy csinál a videóban, az veri ki leginkább a biztosítékot nála. Bennem is rendesen felment a pumpa, leginkább ott, ahol úgy beszél róla(még fél óra a projektja legalább), mintha ott se lenne, anyával egy kirekesztő, megszégyenítő kört alkotva.

2020. ápr. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!