Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középkategóriájú családban...

Középkategóriájú családban átlagos zsebpénz gyermeknek?

Figyelt kérdés

12 éves, 15 éves, 19 éves

Kaja lakhatás az van amúgy is.


Tehát ruhákra, magáncikkekre, félretenni stb.


Nem, nem fogjuk kiboszni a 19 évest bányába mint ahogy más proletár magyar családoknál szokás, vagy elküldeni gyárba..


köszönöm


2020. júl. 20. 12:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/163 A kérdező kommentje:

"Ha ezen felül szüksége van pénzre, menjen el diákmunkára. A legnagyobb prolik meg azok szoktak lenni, akik pejoratív jelzőként használják, úgyhogy kérdező, köszönj magadnak:)

- te pedig a szüleidnek, akik így neveltek!


"Nekem akartak adni, de nem volt pofám elfogadni. Valahogy ott volt az a tudat hogy eleve eltartottak, akkor pénzt nehogy elfogadjak. Betöltöttem a 16-ot, és diákmunkával megkerestem a saját pénzem."

- egyelek meg! Angyali gyermek!


"19 évesnek 20.000 Ft


15 évesnek és 12 évesnek 10.000 Ft.


Ilyen egy-két ezer forintokból egy moziba vagy egy mekibe nem tudnak elmenni, ne vicceljünk már. Ha tudnék, én ennél többet is adnék, mert a mai világban ezek is semmi pénzek. De ez van.


(Nem proliznék úgy másokat, hogy a szavak jelentését sem ismerem. Középkategóriás lehet egy autó vagy egy szálloda. Egy család az max. középosztálybeli.)"

Középkategóriás: normál fizetés (ketten együtt 600) ,kisautó (2014-es) egy ház Budapesttől nem messze (Gödön).

2020. júl. 20. 13:19
 12/163 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező, arra szerették volna felhívni a figyelmed, hogy nincs olyan szociológiai fogalom, hogy középkategória. Középosztály van, mint ahogy felhívták rá a figyelmed.


Én pedig igenis hasznos választ adtam a 10-es hszemben, te pedig csak ráerősítettél arra, hogy úgy prolizol le másokat, hogy te sem vagy különb.

2020. júl. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/163 anonim ***** válasza:
79%
A kérdező szégyellhetné magát itt tanúsított modora miatt. Tahó.
2020. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/163 anonim ***** válasza:
58%
Huh, érdekes egy jelenség vagy, hogy finoman fogalmazzak.... Eddig amúgy nem kaptak a gyerekek zsebpénzt? Adj annyit, amit eddig adtál, vagy amit te megfelelőnek érzel.
2020. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/163 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk nem volt szokás, ha kellett valami, vagy mentek, mennek valahová,mozi stb. akkor kapnak.Egyedül a nagyobbnak adtunk amikor elvégezte a gimit, és egyetem előtt állt. Akkor két megoldás volt, mikor mit igényelt a gyerek: ruhatár feltöltés, akkor kérte mindig, hogy menjek vele, és akkor azt teljes egészébe álltam, és még egy Meki is rájött:D a család havi bevételétől függően havonta +5+10 ezer, a bérletét mi álltuk.

Most a második jön.. a kicsi meg lázad-de az a dolga:DD

2020. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/163 anonim válasza:
91%

Én 18 éves koromban iskola alatt hetente kaptam 2-5 ezret (vagy néha egyben 10-20 ezret egy hónapra), ami tényleg jó arra, hogy elmenj valahova ismerősökkel, barátokkal, lehet utazni is vele valamennyit. Persze, ott a diákmunka, én is csináltam, de főleg csak nyári szünetben. Az se rossz, ha megtehetitek, hogy amennyit a gyerek megkeres diákmunkával, annyit adtok mellé ti is zsebpénznek. Ha nyáron keres valamelyikük pl 100.000 Ft-ot (2-3 hónap alatt persze), akkor a végén ti is adtok neki ennyit, ez elég jó motiváció a munkához és ő is érzi, hogy csinált valamit.


Ami 15 évest illeti, ott tényleg elég kevesebb is, ha nagyon vásárolni kell (ruhát, cipőt), gondolom még veletek megy el, havi 10e tényleg reális a mai viszonyokhoz képest.


12 évesnél heti 1-2 ezer bőven elég (néha bemenni a büfébe, venni egy melegszendvicset stb), a dolgok túlnyomó többségét gondolom még úgyis ti veszitek neki, ruha, étel, stb.

2020. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/163 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező!

Az én családomban ez úgy működik, hogy:

Ha elsős vagy, 100 Ft.

Másodikos, 200 Ft.

Ez így megy 12-ig, hetente. Nővérem 12-es volt és megbeszélték, hogy a nyáron vállal diákmunkát, de ha valamire nem elég a pénze utalnak neki szüleink. Én most voltam 10-es, ezer forintot kaptam hetente. A nyári szünetben csak a felét kapjuk, mert nálunk ez olyan, mint egy jutalom az iskolai teljesítmény miatt. Nyáron meg ugye nem dolgozunk. Vagyis én igen, diákmunkát vállalok, de az öcsém (12) még nem.

Szülinapra, névnapra néha ha nincs ajándék ötletem pénzt kérek. Azt félre teszem, gyűjtögetem. A bizonyítványért pedig ha kitűnő vagy 10000 Ft értékben vásárolhatsz magadnak vagy elrakhatod. Ha nem vagy kitűnő, de magadhoz képest jó lett a bizid 8000 Ft értékben vásárolhatsz.

Szerintem egy kis zsebpénzt nyugodtan adhatsz a gyerekeidnek.

És nem vagyunk valami hűűű de gazdag család. Normál anyagi körülményeink vannak.

Remélem segítettem! :)

16/l

2020. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/163 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk egy kicsit kevesebb a fizu és egy gyerek van. ő hamarosan 18 lesz és havi 20.000Ft-ot kap. Ez szerintem elég venni egy pár ruhát, elmenni kávézóba a barátnőkkel, piperecikkekre és még félrerakni is. Lakhatás, kaja van itthon. Pár ruhát is veszek neki, de ha többet akar azt már a zsebpénzéből kell kigazdálkodni. Telefon is hasonló, megmondom, hogy kb. 50-60 ezret adok érte, ha drágább kell gyűjtse össze a különbözetet. Valahol azért is kapja, hogy megtanuljon bánni vele.

Egyetértek azzal aki azt írja, hogy ma már 5 ezer Ft kb. semmire sem elég. Sajnos amilyen infláció van ez így igaz. Mivel megtehetjük ennyit kap a gyerek, de azért szerintem se kellene prolizni azt aki ezt nem engedheti meg magának.

2020. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/163 A kérdező kommentje:

De kaptak eddig is, de Írországban éltünk és ott más fizetések voltak, természetesen többe is került minden


Most hazaköltöztünk a vírus után és ezért kérdeztem

Amúgy gyerekek is írhatnak ,hogy mennyit kaptak stb.

2020. júl. 20. 13:32
 20/163 anonim ***** válasza:
23%

15 *ruhatár feltöltés


A ruhatárfeltöltés meg ésszerű keretek között-ezt tegyük hozzá, mert ugye ennek is van egy másik oldala.. de mondjuk nálunk hála Istennek már kinevelődőtt belőle a sznob hozzáállás, hogy csak márka. A belvárosban is tök jó dolgokat lehet találni, ha sasszemű vagy:D De nem vagyok hajlandó több tízezret egy gagyi márkára kidobni.

21 volt a nagy mikor előszőr volt pl. Nike-ja-szégyen nem szégyen, ez már csak akkor amikor mindene meg volt, dolgozott, és mi akartuk meglepni. De kamaszként nem voltam hajlandó neki megvenni.

2020. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!