Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiborult (nagyon). Mit...

Anyám kiborult (nagyon). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám megsértődött rám, csúnyán viselkedtem, elég hosszú sztori, szóval ebbe most nem mennék bele, de már nagyon megbántam. Eddig főzött, mosott rám, most viszont azt mondta (inkább üvöltötte), hogy mostantól csináljak meg mindent magamtól, mert ő nem hajlandó bármit is tenni értem ezentúl, és levette a kezét rólam. Én viszont olyan életképtelen vagyok, de ez azért van mert soha nem tanított meg minket semmire az öcsémmel, mindig alánk rakott mindent, megcsinálta még a legkönnyebb dolgokat is. Szóval nem tudok semmit főzni (csoda, hogy egy szendvicset megtudok csinálni, mert az sem az ő érdeme, ha rajta múlt volna azt se tudnék most.) Mosni meg elképzelésem sincs hogy kell, meg akartam tanulni mostanában, de közbejött ez a balhé, és azt mondja ő nem tanít nekem semmit. Aztán a másik dolog amitől nagyon kiborultam, hogy nekem nagyon pattanásos a bőröm, és rendelt krémeket, amikkel mindig ő kente be az arcomat, nem hagyta, hogy én csináljam mondván, hogy méregdrága krémek, és ő nem azért rendelte, hogy sz*rul kenjem fel magamra, meg túl sokat kenjek. Sosem bízik bennem, hogy vmit jól csinálnék. Most már arra sem hajlandó, hogy bekenje az arcom, így ma magamtól kellett és amikor megtudta őrjöngve üvöltötte, hogy ne merészeljek mégegyszer a krémekhez +az arctisztítóhoz érni (amik nekem lettek rendelve), meg úgyis eldugta, szóval azokat én többé nem találom. Most mit tegyek? Naponta 2x kellett velük kenni az arcomat, és használtak is, viszont így most, hogy nem kenhetem többé, meg el is dugta, így újra nagyon csúnya lesz a bőröm és ez kiborít, hogy nem tehetek semmit ez ellen, és napról-napra csúnyább lesz, csak mert nem tisztíthatom rendesen az arcom.

Apám is velünk él, viszont vele sosem volt jó a viszonyom, és anyám olyan ovis módjára viselkedik, hogy apámmal üzen, ha menjek enni vagy fürdeni (mert nálunk az is megvan szabva ki mikor fürdik). Anyám nem hajlandó szólni hozzám, ha én próbálok mondani valamit akkor csúnyákat mond, meg undorító, trágár módra beszél velem. Viszont apámmal mindig rossz volt a viszonyom, és ezt anyám tudja jól, és utálom, hogy ő szól nekem ha kaja van pl, akkor úgy vagyok vele, hogy már csak azért se megyek, tegnap nem ettem egésznap semmit, este is éhesen feküdtem le, úgy, hogy csak reggelit ettem aznap. Másnap meg du 4kor ettem először. Mert anyámtól csak azt kértem, hogy legyen szíves ő szóljon, de levegőnek néz, szóval hiába kértem erre. Ő úgyvan vele, hogy akkor haljak éhen, neki jobb is lesz ha meghalok, sőt, elmondása szerint ez minden vágya. Az anyák napi ajándékaimat megfogta, és kidobálta az összeset, volt amit a szemem előtt tépett szét, csak azért mert megbántottam valamivel, amiért azóta már többször is bocsánatot kértem és megbántam.


Mit tehetnék ez esetben? Nem tudok ilyen feszültségbe élni, ha felkelek reggelizni se merek lemenni, mert félek, hogy beszól valamit, meg olyan feszült a légkör mint még soha, szóval inkább éhezem egésznap a szobámba bezárkózva. Én ezt már nem bírom tovább. 2 napja ez van, ennyi ideig még sosem haragudott rám. Hogy tudnék változtatni a helyzeten? Esküszöm, legközelebb jobban meggondolom hogy viselkedek, csak lenne már vége ennek a balhénak így napok után. 16L



2021. febr. 8. 00:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/120 anonim ***** válasza:
76%

Én se arra tettem megjegyzést, hogy mit nem tud a kérdező, azoknak kívántam elmagyarázni, akik támadták őt.

19 voltam

2021. febr. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/120 anonim ***** válasza:
73%

- anyádhoz ne szólj - az őrületbe fogod kergetni vele de akkor se beszélj vele bármit csinál

- nézz youtubevideókat a szobádban a háztartási dolgokról, én kezdésnek a rizst ajánlom mert azt meg egy tapasztalatlan személy is megcsinálja jól a 3. próbálkozásra (vehetsz egy instant kínai tésztát vagy levest, de a tasakos rizst csak akkor vedd ha csinálnod kell valamit főzés közben, mert nem finom és mert tovább főzöd mint a sima rizst)

- a mosás nem vészes ha nincsenek kényes ruháid (meg minden holmi cimkéjén rajta van a kezelési útmutató, ha kétségeid vannak akkor ezt ne vágd ki amíg nem megy a mosás-vasalás- teregetés) felcsapod a neten a mosógéped használati útmutatóját, az alapján bedobod 30 fokra, teszel bele mosószert (en a 6 kg kapacitású dobba ha beleteszem majdnem teli akkor 4ed kupak megy, ha fullra teszem akkor 3ad kupak megy), az öblítőt kihagyhatod akkor is ha anyád beugat érte, de ha lágy meg öblítőszagú ruha kell akkor a kupakban be tudod higítani a dobozon lévő utasítások szerint (szerencse hogy az oldatokat tanítják kémián is, így használhatod a józan paraszti eszedet) ha a ruha büdös vagy foltos akkor áztasd mosás előtt kézmeleg vízben a foltot óvatosan dörzsöld folttisztító szappannal, majd önmagával, aztán öblíts és ismételd amíg latod a foltot

- a mosógépet 3 havonta érdemes kipucolni a ti mosógépetek típusának megfelelően, de ha nem értesz hozzá akkor mosd ki a mosószeres tartályt és indíts egy üres 90 fokos mosást

- érdemes szín szerint valogatnod a ruhákat amíg nem tudod melyik milyen, de ha egy ruha fél órás 30 fokos mosószeres vízben ázás után nem ereszti a színét, azt talasztalatom szerint moshatod a többivel, színétől függetlenül - ha meg paranoid vagy akkor vegyél színfogó kendőt

- ne a méregdrága, vagy kötött, vagy kasmír, vagy selyem, vagy gyapjú vagy hidrophobe holmijaidon tanuld meg a mosás művészetét, azokat majd a 3. sikeres mosásod után gyakorold 1-2 videó nézése meg egy kis olvasgatas után

- vasalni nehezebb abban a tekintetben hogy ha nem látod hogy egy ruhában szilikon van vagy műszalas anyag akkor nagyobb baj lesz mint pl. egy összement ruha esetén... ingeken gyakorold, de ha tartasz tőle akkor mosás előtt fordítsd ki a ruhát teljesen (a zsebekkel együtt) teregetésnél meg erősen rázd meg és ne gyűrötten cseszd a rácsra

- legyen napi rutinod amíg még ott élsz (kelj anyad előtt akkor rakd be a mosást, csinálj reggelit es az ebédet is felrakhatod, kiteregetsz, mész a dolgodra)

- sose kérj anyadtól semmit, ha ő kínál valamit akkor azert cserébe akkor is fog várni valamit ha nem mondja

- menj dolgozni amint teheted

- a penzeden tudsz venni kencét, addig amíg nincs addig kamillával gőzöld az arcod és utána zuhanyozz

- az első adandó alkalommal költözz el

- menj el pszichológushoz

- ne tartsd a kapcsolatod a szüleiddel akkor sem ha anyad idővel megbékél, az örökséget se várd mert lehet hogy nem lesz

Anyád egy igazi hisztérikus vadállat, szinte biztos vagyok benne, hogy a veszekedésnek az a tárgya hogy nem ő a góré. Játsza a mártírt, miközben az ő otthonvegzett munkája nem az önzetlen szeretetből születik, hanem a kontrollmániájából fakadó manipuláciáos eszközök egyike: mint a kiabálás meg a sértegetés.


Ha megerted hogy a szüleid barmok és van beleszólásod az életedbe akkor hamar javulnak a dolgok, de ha az "anyam miatt életképtelen vagyok" mantrát fújod akkor ez így is fog maradni - csak akkor a te felelősseged ha nem élsz a változás jogával (nem, nem azt mondom hogy jók a szüleid, hanem hogy muszáj kézbevenned a dolgokat).

2021. febr. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/120 anonim ***** válasza:
42%
Ja és + 1: ne hagyd hogy anyád mosson rád, ha megteheted akkor ne edd a főztjét, es a sajtos tejfölös tészta vagy a túrós csusza is piszok könnyű kaják, megvannak 30 perc alatt azok is
2021. febr. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/120 anonim ***** válasza:
77%

Uggyan már! Nem látjátok hogy az anyja egy pszichopata, és direkt életképtelen embert csinál a lányából. Neki ez az érdeke, nem az hogy a lánya önálló felnőtt legyen.

Az ilyen szituból csak az elköltözés vesz ki, mert bármit csinál a lány otthon, abba is beleköt az anyja.

Kérdező, el kell mielőbb költöznöd amint lesz munkád, kereseted.

2021. febr. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/120 anonim ***** válasza:
32%

17-es vagyok, le lehet pontozni nyugodtan, nyilván nektek is alátok raktak mindent, vagy nagyon jó dolgotok van, de szerintem akkor sem normális, hogy egy 16 éves fiatal egy szendvicset is alig tud elkészíteni.

Bocs, de nálunk ennyi idősen már az anyjuknak főztek a rokonok, nem ám, hogy mindent a majdnem felnőtt gyerekem alá teszek.

Hozzá teszem, nem is tudjuk, mi az oka, hogy az anyja igy döntött, de már is ő az elmebajos. :DDD

2021. febr. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/120 anonim ***** válasza:
52%

18-as, drága, a kislány a hisztérika, nem az anyja.

Éhesen feküdt le, mert nem szólt az anyja a 16 éves lányának, hogy kész a kaja. 🤦‍♀️

Jó istenem, remélem minél hamarabb kihalunk, mert az emberi hülyeség már jobban terjed mint a covid.

2021. febr. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/120 anonim ***** válasza:
35%

Mosni meg elképzelésem sincs hogy kell, meg akartam tanulni mostanában



Ez vicc. Egy tíz éves megoldja, pláne a mai világban, mikor a neten fent van minden verzió használatija. Nem tanított főzni? Direktben engem sem tanított soha senki, érdekes módon mégis ment kamaszkoromra, mert láttam eleget anyut főzni.

Rinyagép.

2021. febr. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/120 anonim válasza:
73%
Ha van barátod vagy barátnőd suli után kérd meg hogy tanítson meg főzni mosni. Lehet hogy pár napig aludhatnál is nála míg lecsitulnak a kedélyek. Ha anyud kérdi mondd meg az igazat hogy xy-nál leszel aki megtanítja ezeket. Anyudnak mondd azt is hogy meg akarsz változni. Segíteni is akarsz neki. Nincs az az anya akit ez ne hatna meg. Ha mégsem akkor is csak jól jársz. Ha nincs barát/barátnő akkor ott a net. Beírod a keresőbe a mosógép tipusát és hogy hogy kell mosni. Vagy kézzel szappannal vízzel kimosol kiteregeted kész.
2021. febr. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/120 anonim ***** válasza:
58%

Bár nem tudom, hogy mit mondtál édesanyádnak, valahol átérzem a helyzetedet. Az én édesanyám sem tanított meg a ház körüli dolgokra.


Szégyenszemre a nagyanyám tanított meg még arra is, hogy hogyan használjam rendesen a baltát például...


R.hadt gáz az egész helyzet, bár ő legalább megígérte, hogy betanít egy-két dologra (főzás, mosás stb.), mielőtt elköltözöm.


20F

2021. febr. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/120 anonim ***** válasza:
61%

Elég ellentmondásos a kérdező. Először nem kap enni. Utána az a baj, hogy nem anyu szól, hogy kész a kaja, hanem apu...

Anyuka úgy tűnik, tényleg kicsit túlzásba vitte a dolgot, de azért valószínűleg a kérdező túloz, nem kicsit.

Az sem lehet véletlen, hogy ennyire titkolja, mivel is bántotta meg az anyját. Az viszont kiderült a kommentjeiből, hogy sokadszor, csak eddig nem volt komoly szankció.

2021. febr. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!