Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiborult (nagyon). Mit...

Anyám kiborult (nagyon). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám megsértődött rám, csúnyán viselkedtem, elég hosszú sztori, szóval ebbe most nem mennék bele, de már nagyon megbántam. Eddig főzött, mosott rám, most viszont azt mondta (inkább üvöltötte), hogy mostantól csináljak meg mindent magamtól, mert ő nem hajlandó bármit is tenni értem ezentúl, és levette a kezét rólam. Én viszont olyan életképtelen vagyok, de ez azért van mert soha nem tanított meg minket semmire az öcsémmel, mindig alánk rakott mindent, megcsinálta még a legkönnyebb dolgokat is. Szóval nem tudok semmit főzni (csoda, hogy egy szendvicset megtudok csinálni, mert az sem az ő érdeme, ha rajta múlt volna azt se tudnék most.) Mosni meg elképzelésem sincs hogy kell, meg akartam tanulni mostanában, de közbejött ez a balhé, és azt mondja ő nem tanít nekem semmit. Aztán a másik dolog amitől nagyon kiborultam, hogy nekem nagyon pattanásos a bőröm, és rendelt krémeket, amikkel mindig ő kente be az arcomat, nem hagyta, hogy én csináljam mondván, hogy méregdrága krémek, és ő nem azért rendelte, hogy sz*rul kenjem fel magamra, meg túl sokat kenjek. Sosem bízik bennem, hogy vmit jól csinálnék. Most már arra sem hajlandó, hogy bekenje az arcom, így ma magamtól kellett és amikor megtudta őrjöngve üvöltötte, hogy ne merészeljek mégegyszer a krémekhez +az arctisztítóhoz érni (amik nekem lettek rendelve), meg úgyis eldugta, szóval azokat én többé nem találom. Most mit tegyek? Naponta 2x kellett velük kenni az arcomat, és használtak is, viszont így most, hogy nem kenhetem többé, meg el is dugta, így újra nagyon csúnya lesz a bőröm és ez kiborít, hogy nem tehetek semmit ez ellen, és napról-napra csúnyább lesz, csak mert nem tisztíthatom rendesen az arcom.

Apám is velünk él, viszont vele sosem volt jó a viszonyom, és anyám olyan ovis módjára viselkedik, hogy apámmal üzen, ha menjek enni vagy fürdeni (mert nálunk az is megvan szabva ki mikor fürdik). Anyám nem hajlandó szólni hozzám, ha én próbálok mondani valamit akkor csúnyákat mond, meg undorító, trágár módra beszél velem. Viszont apámmal mindig rossz volt a viszonyom, és ezt anyám tudja jól, és utálom, hogy ő szól nekem ha kaja van pl, akkor úgy vagyok vele, hogy már csak azért se megyek, tegnap nem ettem egésznap semmit, este is éhesen feküdtem le, úgy, hogy csak reggelit ettem aznap. Másnap meg du 4kor ettem először. Mert anyámtól csak azt kértem, hogy legyen szíves ő szóljon, de levegőnek néz, szóval hiába kértem erre. Ő úgyvan vele, hogy akkor haljak éhen, neki jobb is lesz ha meghalok, sőt, elmondása szerint ez minden vágya. Az anyák napi ajándékaimat megfogta, és kidobálta az összeset, volt amit a szemem előtt tépett szét, csak azért mert megbántottam valamivel, amiért azóta már többször is bocsánatot kértem és megbántam.


Mit tehetnék ez esetben? Nem tudok ilyen feszültségbe élni, ha felkelek reggelizni se merek lemenni, mert félek, hogy beszól valamit, meg olyan feszült a légkör mint még soha, szóval inkább éhezem egésznap a szobámba bezárkózva. Én ezt már nem bírom tovább. 2 napja ez van, ennyi ideig még sosem haragudott rám. Hogy tudnék változtatni a helyzeten? Esküszöm, legközelebb jobban meggondolom hogy viselkedek, csak lenne már vége ennek a balhénak így napok után. 16L



2021. febr. 8. 00:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/120 anonim ***** válasza:
77%

Engem megdöbbentenek az olyan válaszok, amik a lányt hibáztatják. Nem az a lényeg, tud-e főzni meg mosni, majd belejön. Az durva, hogy egy felnőtt ember ennyire képes kiakadni egy tini beszólásán, hogy átlendül érzelmi bántalmazóba. Masszívan túlreagálja a helyzetet, és meg merem kockáztatni, hogy bőven kiérdemelte, amit a gyereke mondott neki.

(Eleve ez a "csak én kenhetem fel a krémed, mert te nem tudod", meg a "be van osztva, ki mikor fürdik", egy kényszeresen irányításmániás, mikromenedzselő emberre utal, egy edzett felnőtt is valószínűleg kiborulna tőle.)

2021. febr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/120 anonim ***** válasza:
61%

Lepontozhattok, de ténlyeg kemény nő lehet, és tényleg brutál paraszt lehet ez a lány, ha így akarja megnevelni az anyja.

Gondolom a kis drága nem fogja leírni, hogy milyen galádságot csinált, mennyire paraszt azzal a nővel aki kiszolgálja, milyen önző és semmirekellő lehet, hogy az anyja ilyen radikálisan akarja a változást. Láttam én már tönkretett anyát mert nem volt ereje rávágni az asztalra és a követelőző gyereke majdnem sírba tette.

Itt az idő változni, komolyodni, érni picit.

Anyád nem a cseléded, anyád nem a szolgád. Nem azért van, hogy a kényelmedbe belerokkanjon.

Na nyomjátok gyors a pirosat.

2021. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/120 anonim ***** válasza:
68%

Rohadtul felhúztatok. Amikor én 16 éves voltam nem azért sírtam, mert anyám nem csinálta meg az ebédet, de még azért sem hanem mert kilettem dobva, éheztem, fáztam, megatöbbi.

Bocs igazán, de az én szemszögemből ez egyáltalán nem rossz anya.

MÉG MINDIG nem tudjuk mit tett a kérdező. Lehet hogy a halálát kívánta, lehet hogy drogozik, nem lehet tudni, az hogy nem akar beszélni róla, azt jelenti hogy még ő is szégyelli.

De legyen azonnal a szülő a rossz és vetítsük ki a mi tapasztalatinkat egyből.

(Hozzáteszem KIHANGSÚLYOZVA ezzel a szülőnek sem adok igazat, mert lehet tényleg ő a ludas. De fél információval ne essünk már neki valakinek, legyen annyi intelligencia bennünk.)

2021. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/120 anonim ***** válasza:
61%
43-as. Én zöldet nyomtam ha ez számít. Épp eszű, normális gondolkodású ember. Elismerésem.
2021. febr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/120 anonim ***** válasza:
78%

22/23-as vagyok megint, tényleg gáz az anyja, ezert sürgős levalnia róla a kérdezőnek amennyire tud sajnos. Vannak emberek akiknek rohadtul nem kellett volna szülni, de ezt az 1-2 eves időszakot akkor is atveszelni tudja csak ha az anyjával marad, meg akkor is ha a gyámügy kiveszi a családból.

Az a baj hogy tapasztalatból mondom hogy ez akkor sem fog megvaltozni ha a szervek a körmére néznek, maximum megjatsza magát... és meg van győződve róla az anyuka, hogy ő a hős és mindenki ellene van... Azt hiszem az ilyenek leizzasztanak egy jó pszichiatert is, de a kérdező összetudja szedni magát annyira, hogy 3 év alatt el tudja tartani magát, de aut kétlem hogy anyuka helyrejön évek terapiája alatt.

2021. febr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/120 anonim ***** válasza:
81%

Addig nincs értelme állast foglalni, amíg nem tudjuk, hogy mi az ok. Mindenesetre gyanús, hogy név és arc nélkül sem meri vállalni a kérdező.

Annyit tudok javasolni, hogy ideje lenne az apáddal rendezni a helyzetet. Nem mond butaságot, ismeri anyádat, nem egyszer vesztek ők se, tudja, hogy kell megenyhiteni. Hallgass rá, nem akar neked rosszat!

Az meg megint csak árulkodó, hogy apáddal is rossz a viszony, és most már anyáddal is. Ideje lenne leülni gondolkodni.

2021. febr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/120 anonim ***** válasza:
79%
22/23, na kerdező kaptál hideget-meleget: mit fogadtál meg azóta a tanácsokból és mi volt az alapveszeledés tárgya?
2021. febr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/120 anonim ***** válasza:
76%

Uccsó! A kérdező soraiból én úgy vettem ki, hogy 16 éven keresztül maximálisan gondját viselte. Aztán ki tudja mit tett a kérdező, hogy nem meri felvállalni. (Nem őt akarom szidni, persze nem tehet róla)

De elképzelni nem tudom, elnézést, de tényleg... Hogyha nem szól anya, hogy kész a kaja, akkor nem eszek és éhen fekszem le. Ez számomra elképzelhetetlen.

Egy rántottát mennyire nehéz megcsinálni?

Zacskós leves?

Ráadásul én 15 évesen tárcsás mosógéppel mostam, aztán csavargattam a ruhákat. Volt elég testvérem, akire anyámnak gondja volt, lám, mind felnőttek, diplomás, kereső emberek lettek velem együtt.

2021. febr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/120 anonim ***** válasza:
38%
Komolyan. Titeket válaszolók mennyire bántott anyátok, hogy mindenkit lepontoztok aki akár csak a sorok közé akar látni? :D
2021. febr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/120 anonim ***** válasza:
49%

Kimeríti a gyermekbántalmazást, mert pár napig nem mosok/ szólok a gyerekemnek ha kész az ebéd, mert valami nagyon csúnyát tett 😂

Teljes szívemből kívánom, hogy ennyiben merüljön ki a gyermekbántalmazás fogalma...

2021. febr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!