Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiborult (nagyon). Mit...

Anyám kiborult (nagyon). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám megsértődött rám, csúnyán viselkedtem, elég hosszú sztori, szóval ebbe most nem mennék bele, de már nagyon megbántam. Eddig főzött, mosott rám, most viszont azt mondta (inkább üvöltötte), hogy mostantól csináljak meg mindent magamtól, mert ő nem hajlandó bármit is tenni értem ezentúl, és levette a kezét rólam. Én viszont olyan életképtelen vagyok, de ez azért van mert soha nem tanított meg minket semmire az öcsémmel, mindig alánk rakott mindent, megcsinálta még a legkönnyebb dolgokat is. Szóval nem tudok semmit főzni (csoda, hogy egy szendvicset megtudok csinálni, mert az sem az ő érdeme, ha rajta múlt volna azt se tudnék most.) Mosni meg elképzelésem sincs hogy kell, meg akartam tanulni mostanában, de közbejött ez a balhé, és azt mondja ő nem tanít nekem semmit. Aztán a másik dolog amitől nagyon kiborultam, hogy nekem nagyon pattanásos a bőröm, és rendelt krémeket, amikkel mindig ő kente be az arcomat, nem hagyta, hogy én csináljam mondván, hogy méregdrága krémek, és ő nem azért rendelte, hogy sz*rul kenjem fel magamra, meg túl sokat kenjek. Sosem bízik bennem, hogy vmit jól csinálnék. Most már arra sem hajlandó, hogy bekenje az arcom, így ma magamtól kellett és amikor megtudta őrjöngve üvöltötte, hogy ne merészeljek mégegyszer a krémekhez +az arctisztítóhoz érni (amik nekem lettek rendelve), meg úgyis eldugta, szóval azokat én többé nem találom. Most mit tegyek? Naponta 2x kellett velük kenni az arcomat, és használtak is, viszont így most, hogy nem kenhetem többé, meg el is dugta, így újra nagyon csúnya lesz a bőröm és ez kiborít, hogy nem tehetek semmit ez ellen, és napról-napra csúnyább lesz, csak mert nem tisztíthatom rendesen az arcom.

Apám is velünk él, viszont vele sosem volt jó a viszonyom, és anyám olyan ovis módjára viselkedik, hogy apámmal üzen, ha menjek enni vagy fürdeni (mert nálunk az is megvan szabva ki mikor fürdik). Anyám nem hajlandó szólni hozzám, ha én próbálok mondani valamit akkor csúnyákat mond, meg undorító, trágár módra beszél velem. Viszont apámmal mindig rossz volt a viszonyom, és ezt anyám tudja jól, és utálom, hogy ő szól nekem ha kaja van pl, akkor úgy vagyok vele, hogy már csak azért se megyek, tegnap nem ettem egésznap semmit, este is éhesen feküdtem le, úgy, hogy csak reggelit ettem aznap. Másnap meg du 4kor ettem először. Mert anyámtól csak azt kértem, hogy legyen szíves ő szóljon, de levegőnek néz, szóval hiába kértem erre. Ő úgyvan vele, hogy akkor haljak éhen, neki jobb is lesz ha meghalok, sőt, elmondása szerint ez minden vágya. Az anyák napi ajándékaimat megfogta, és kidobálta az összeset, volt amit a szemem előtt tépett szét, csak azért mert megbántottam valamivel, amiért azóta már többször is bocsánatot kértem és megbántam.


Mit tehetnék ez esetben? Nem tudok ilyen feszültségbe élni, ha felkelek reggelizni se merek lemenni, mert félek, hogy beszól valamit, meg olyan feszült a légkör mint még soha, szóval inkább éhezem egésznap a szobámba bezárkózva. Én ezt már nem bírom tovább. 2 napja ez van, ennyi ideig még sosem haragudott rám. Hogy tudnék változtatni a helyzeten? Esküszöm, legközelebb jobban meggondolom hogy viselkedek, csak lenne már vége ennek a balhénak így napok után. 16L



2021. febr. 8. 00:28
 81/120 A kérdező kommentje:
80, de eldugta, foggalmam sincs hol van. Valahol az emeleten van szerintem, mert itt tartotta eddig is, és nyitott ajtónál alszik, szóval ha kimennék a szobámból este és elkezdeném kotorászni a krémeket akkor tuti észrevenné, még wc-re se lehet úgy elmenni, hogy ne ébredjen fel rá.
2021. febr. 8. 15:48
 82/120 anonim ***** válasza:
100%
22/23 vagyok szerintem csinald azt amit az 1. válaszomban mondtam mert ha dolgozol akkor lesz pénzed es azt veszel amit akarsz
2021. febr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/120 anonim ***** válasza:
97%

72 vagyok, a 80-asnak igaza van, ezt mondom, gyűrd fel az ingujjad, szállj szembe anyaddal, felvétellel vagy anélkül én kipakolnek pl a gyámügynek, vagy osztályfőnökömnek akár. Be lesz rezelve, nem tehet meg bármit veled, ha meg később ezért kitagad, nem kár, így is mar félig megtette csak közben még szívat is.

Amúgy tényleg nem kell mindenre visszakerdezni sokszor, ezt hívják erőszakosságnak(nem fizikailag persze), ezzel nem őt védem, egyszerűen le kell szarni, nem kell mindent tudni, pláne ha direkt elbjzonytalanít téged.

Bőrödre kitérve, ha legközelebb valahogy pénzhez jutnék vagy akár kölcsön kérnék egy jó barattól és vennék Aknesolt, kb1-2 ezer Ft körül van, ez a legjobb pattanásokra. Esetleg nincsenek nagyszüleid akik normálisabbak?

2021. febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/120 anonim ***** válasza:
79%
Minden rosszindulat nélkül mondom, k*rva nehéz segíteni neked, ha mindenre van kifogásod.
2021. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/120 A kérdező kommentje:

83-as, köszi a tanácsokat! Csak félnék ebbe a gyámügyet belevonni, meg a családtanácsadókat amit itt írtak többen is, mert én nem akarok intézetbe kerülni.

Nagyszüleimmel nagyon jó a viszonyom, de ők nagyon messze élnek, az ország másik végében :(

2021. febr. 8. 17:43
 86/120 anonim ***** válasza:
96%
Ezt is megértem, nem tudom hogy megy, de nem biztos, hogy rögtön kiemelnének a családból ez sem olyan egyszerű azért.. Anyukád fejére kopointanának kezdetben. Az jó hír, ha vannak normális nagyszülők, én lehet megfontolnám hogy hozzájuk költözzek, atjelentkeznék suliba a közelükben. Hidd el, a 2 legfontosabb utolsó éved nem mindegy hogy telik tovabbtanulás tekintetében. Hacsak nem akarsz félve leni továbbra is, PTSD-vel ami majd a koncentrációban, tanulásban is akadályozni fog. A jövőd a tét.
2021. febr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/120 A kérdező kommentje:
Akartam már a nagyszüleimhez készülni, mert eddig se volt túl jó a helyzet. De anyám azt is megtiltotta. Bebeszélte a nagyszüleimnek, hogy velem sok lenne a probléma, meg már öregek, nem jó ötlet engem bevállalni. Nekem meg azt mondogatta, hogy ott úgyis rossz lesz majd nekem, nem lesz rendes családom (mintha ők olyan rendesek lennének). Szóval nem engedett el, a nagyszüleim tudják, hogy rossz nekem, de anyám úgy állítja, be, hogy mindenki csak őt sajnálja, hogy itt én vagyok a bolond aki visszakérdezget meg képtelen beszélni vele normálisan, eszébe se jutna, hogy ezt ő váltotta ki belőlem.
2021. febr. 8. 17:53
 88/120 anonim ***** válasza:
leni=élni akart lenni
2021. febr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/120 anonim ***** válasza:
97%
Ideje lassan leválni anyukádról aki csak mérgez téged. Felülsz a vonatra, vagy felemeled a telefont mikor egyedül vagy és éretten, higgadtan elmeséled nekik mik történnek otthon. Hogy anyukád terrorizál, bizonytalanságban tart, és apukád nem véd meg. Stb és hogy költöznél. Előadod a te szemszögéből. Ezt anyukád háta mögött. És ha nagyszülők belemennek, akkor nyert ügyed van.
2021. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/120 A kérdező kommentje:

Megoldódott. Kibékültünk. :) Megbeszéltük, hogy mi volt a probléma, elmondta, hogy ez neki rossz, hogy így kattogok az ő szavain, és értetlenkedem, meg visszakérdezek. Szépen, kultúráltan elmondta, hogy ő ezt nem bírja tovább, és semmit nem akar, csak, hogy ezt fejezzem be. Aztán megölelt, azt mondta, hogy neki se jó, hogy így vagyunk, neki is rossz ez a feszültség és nagyon sajnálja,hogy csúnyákat mondott, de nem úgy gondolta, és már megbánta. Persze ezt bárki mondhatja, most gondolhatjátok, de én tényleg láttam a szemébe, hogy megbánta, még sírt is (mármint könnyezett) és anyámat eddig még szinte alig láttam sírni. Sosem mutatta ki, ha gyenge vagy ha meghatódott valamin, szóval nála ez nagy dolog, hogy sírt is. Azt mondta, hogy ahelyett, hogy visszakérdezgetnék, meg felesleges dolgokon rágódnék, helyette öleljem meg. Ha valami hülyeséget akarok kérdezni akkor öleljem meg őt, és így fogjuk vissza a kérdezési mániámat, ami mindkettőnket kikészít, mert engem is.

Bevallom anyám nem egy szent, de most láttam rajta, hogy tényleg bánja ami történt meg nekem is változnom kell ahhoz, hogy jó viszonyunk legyen és ilyen ne legyen többet.

2021. febr. 8. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!