Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiborult (nagyon). Mit...

Anyám kiborult (nagyon). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám megsértődött rám, csúnyán viselkedtem, elég hosszú sztori, szóval ebbe most nem mennék bele, de már nagyon megbántam. Eddig főzött, mosott rám, most viszont azt mondta (inkább üvöltötte), hogy mostantól csináljak meg mindent magamtól, mert ő nem hajlandó bármit is tenni értem ezentúl, és levette a kezét rólam. Én viszont olyan életképtelen vagyok, de ez azért van mert soha nem tanított meg minket semmire az öcsémmel, mindig alánk rakott mindent, megcsinálta még a legkönnyebb dolgokat is. Szóval nem tudok semmit főzni (csoda, hogy egy szendvicset megtudok csinálni, mert az sem az ő érdeme, ha rajta múlt volna azt se tudnék most.) Mosni meg elképzelésem sincs hogy kell, meg akartam tanulni mostanában, de közbejött ez a balhé, és azt mondja ő nem tanít nekem semmit. Aztán a másik dolog amitől nagyon kiborultam, hogy nekem nagyon pattanásos a bőröm, és rendelt krémeket, amikkel mindig ő kente be az arcomat, nem hagyta, hogy én csináljam mondván, hogy méregdrága krémek, és ő nem azért rendelte, hogy sz*rul kenjem fel magamra, meg túl sokat kenjek. Sosem bízik bennem, hogy vmit jól csinálnék. Most már arra sem hajlandó, hogy bekenje az arcom, így ma magamtól kellett és amikor megtudta őrjöngve üvöltötte, hogy ne merészeljek mégegyszer a krémekhez +az arctisztítóhoz érni (amik nekem lettek rendelve), meg úgyis eldugta, szóval azokat én többé nem találom. Most mit tegyek? Naponta 2x kellett velük kenni az arcomat, és használtak is, viszont így most, hogy nem kenhetem többé, meg el is dugta, így újra nagyon csúnya lesz a bőröm és ez kiborít, hogy nem tehetek semmit ez ellen, és napról-napra csúnyább lesz, csak mert nem tisztíthatom rendesen az arcom.

Apám is velünk él, viszont vele sosem volt jó a viszonyom, és anyám olyan ovis módjára viselkedik, hogy apámmal üzen, ha menjek enni vagy fürdeni (mert nálunk az is megvan szabva ki mikor fürdik). Anyám nem hajlandó szólni hozzám, ha én próbálok mondani valamit akkor csúnyákat mond, meg undorító, trágár módra beszél velem. Viszont apámmal mindig rossz volt a viszonyom, és ezt anyám tudja jól, és utálom, hogy ő szól nekem ha kaja van pl, akkor úgy vagyok vele, hogy már csak azért se megyek, tegnap nem ettem egésznap semmit, este is éhesen feküdtem le, úgy, hogy csak reggelit ettem aznap. Másnap meg du 4kor ettem először. Mert anyámtól csak azt kértem, hogy legyen szíves ő szóljon, de levegőnek néz, szóval hiába kértem erre. Ő úgyvan vele, hogy akkor haljak éhen, neki jobb is lesz ha meghalok, sőt, elmondása szerint ez minden vágya. Az anyák napi ajándékaimat megfogta, és kidobálta az összeset, volt amit a szemem előtt tépett szét, csak azért mert megbántottam valamivel, amiért azóta már többször is bocsánatot kértem és megbántam.


Mit tehetnék ez esetben? Nem tudok ilyen feszültségbe élni, ha felkelek reggelizni se merek lemenni, mert félek, hogy beszól valamit, meg olyan feszült a légkör mint még soha, szóval inkább éhezem egésznap a szobámba bezárkózva. Én ezt már nem bírom tovább. 2 napja ez van, ennyi ideig még sosem haragudott rám. Hogy tudnék változtatni a helyzeten? Esküszöm, legközelebb jobban meggondolom hogy viselkedek, csak lenne már vége ennek a balhénak így napok után. 16L



2021. febr. 8. 00:28
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/120 anonim ***** válasza:
97%
Örülök, hogy kibékültetek, de ne legyen igazam: újra fog kezdődni az egész, ha nem ezen, máson.
2021. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/120 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is, pláne hogy megírta más bajok is vannak az anyukájával nme is kicsik. Kérdező, te nem is akarsz kikerülni anyukád bűvköréből, gondolom jó ott neked és mindent megkapsz. El is lehetsz kényeztetve egy kicsit, bár ezt megírtad.akkor nem értem minek tetted fel a kérdést.
2021. febr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/120 anonim ***** válasza:
84%

22/23 vagyok - kerdező én tudom hogy a helyzeted szar, de ez csak akkor oldódik meg ha csinálsz valamit. Az "ez nem megy, azt nem akarom meg ettől félek, meg nem is az én hibám" felfogással nem érsz semmit.

Ha nem cselekszel akkor mélyebbre süllyedsz a szarba, hiszen ez csak rosszabb lesz. Ha abban reménykedsz hogy anyukad megbékél és "helyre áll a rend" az csak egy megalkuvás, egy pillanatnyi fegyverszünet a háborúban ami a jövődért megy.

Abszolút igazságtalan amit veled tesz anyád, de ha nem veszed kezedbe a dolgokat akkor teljesen felesleges volt kiírnod a kérdést.

2021. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/120 A kérdező kommentje:
De épp ezaz, hogy mostantól a kezembe veszem a dolgokat, megtanulok szépen mosni, főzni, és igenis ragaszkodni fogok hozzá, hogy had takarítsak ki én, had főzzek meg mossak én is néha (ha nem is mindig). És akkormár sokkal önállóbb leszek, én meg akarom ezeket tanulni legalább, de az öcsém örök életére ott marad életképtelen, mert ő még magától felöltözni sem tud. Nála többre viszem az tuti.
2021. febr. 9. 13:41
 95/120 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez nem egy verseny, hogy az öcséd vagy te viszed e többre.
2021. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/120 A kérdező kommentje:
Hát de rá mégse mondtatok semmi rosszat. Milyen érdekes, hogy mindig, mindenki csak engem bánt meg szid. Rajta senki nem botránkozott meg, csak rajtam.
2021. febr. 9. 15:24
 97/120 anonim ***** válasza:
76%
Milyen érdekes, hogy te az egész családodat elhordtad mindennek, és te SEMMIBEN nem vagy hibás. Egy elkényeztetett, életképtelen kislány vagy, aki NEM IS AKAR semmit csinálni és mindenre van valami kifogása. Szinte minden kommented arról szól, hogy mindenki rosszabb vagy életképtelenebb nálad, és ezzel takarózol, hogy te nem is vagy olyan rossz(pedig dehogynem). Anyádat is elhordtad mindennek, aztán amikor kibékültetek egyből visszavettél az arcodból. Meg ez a "nem eszek, mert apám szólt, nem anyám" dolog ami ment. Hát aki ilyen hülye az meg is érdemli. Ráadásul ezt panaszkodva előadni, mintha ez rajtad kívül bárki más hibája lett volna... Fel kéne nőni agyilag... 2 év és 18 leszel könyörgöm... Erre azt akarod, hogy minden legyen a szádba rágva, meg a segged kinyalva és ha ne adj isten ez 2 napig nem történik meg, akkor összedől a világ. Szerintem ülj le és egyszer az életben gondolkozz el a hibáidon mert vannak bőven. És ne azzal vágj vissza, hogy az öcséd milyen. Szép egy testvér vagy mondhatom... Nem csodálom, hogy ilyen rossz a viszonyod a családtagjaiddal, ezt én sem viselném el hosszútávon.
2021. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/120 A kérdező kommentje:

Hát erre rohadtul nincs szükségem, hogy ismeretlenül elhordj mindennek. Persze, csak én vagyok a rossz, mi? Mindig a kérdezőt szidják mindenért. Szerinted CSAK én vagyok a hibás?? Öcsém szerinted is szuper gyerek, ahogy anyámnak is ő a szent én meg a senki. Szerinted az öcsém életképesebb nálam? Én ennyi idősen már rég egyedül csináltam azokat amikben öcsémnek kivan nyalva a segge. Engem 2 éves korom óta nem kell etetni, meg leszedni a wc-ről, öcsémet 13 éves létére még mindig néha. Ha szerinted az öcsémmel nincs semmi gond, akkor látszik, hogy valami nagyon nem oké nálad, vagy csak simán kötekedni jöttél ide. Attól még mert neked szuper gyerekkorod volt, attól még nincs mindenkinek az. De mindenki visszakapja az élettől amit másoknak ad, és te sok jót nem adsz senkinek, csak kötekedni jössz ide.

És szöveget értelmezni sem tudsz, mikor hordtam le én mindenkit? Nagyszüleimről csak jókat írtam, anyámról se mondtam semmi rosszat, csak a viselkedéséről írtam, de semmi rosszat nem mondtam, csak az igazat írtam le. Sőt, utána már jókat írtam róla, hogy kibékültünk és minden szuper. Ha tényleg segítő szándékkal jöttél volna ide, akkor örülnél, hogy minden rendbe jött köztünk, és nem utána is még engem szidnál. Kicsit nagy az arcod, de így nem tudom mit keresel itt.

2021. febr. 9. 17:10
 99/120 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Szerintem a többiek azért nem nagyon említették az öcsédet, mert a kérdés nem róla, hanem rólad és anyukádról szólt.


Nyilván nem jó, hogy ennyire önállótlan, senki nem állította, hogy ez rendben van, de ettől még te is az vagy. Ne vedd sértésnek, én is az voltam, de megváltoztam, és te is meg fogsz tudni. Ha van rá lehetőséged, megpróbálhatnád az öcsédet is az önállóság felé terelni. Persze ez nem a te feladatod kellene, hogy legyen, hanem a szüleidé, de őket ez láthatóan nem érdekli. Nagyon nehéz lesz neki a későbbiekben, ha most minden alá van téve. Mit fog csinálni felnőttként?


Ha teszel érte, biztos sikülni fog mindent megtanulni, amit szeretnél. Egy jegyzetfüzetet szerezz majd be mindenképpen, mindent írj fel pontosan, hogy ne kelljen sokszor megkérdezni, ne legyen belőle konfliktus. Erre azért van szükség, mert ha ritkán csinálsz valamit, akkor elfelejted, és hiába sikerült ma a rántott hús, most hiába egyértelmű, hogy mit kell csinálni, ha pár hónapig nem csinálsz, elfelejtheted, főleg akkor, ha sok új dolgot tanulsz.


Minden jót, és kitartást a továbbiakhoz!

2021. febr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/120 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem vagy kíváncsi az emberek véleményére, akkor nem kell ide írni, ennyi. És ha elolvastad és értelmezted volna, a dolgokat akkor rájössz, hogy egy szóval nem írtam, hogy csak te vagy a rossz. Annyit mondtam, hogy magadba kéne nézni, mert neked IS van hibád bőven. Te mindenbe ezt látod bele ami nem az ízlésednek megfelelő. És ismételten elmondom az a TE szegénységi bizonyítványod, hogy megint szerencsétlen öcséd szennyesét teregeted ki... Komolyan szánalmas. Egy 13 évesről beszélünk, vagy önállóbb lesz, vagy nem az ő dolga, de guaztustalan ahogy írsz róla. Meg úgy alapból ez a mindenkit sározok hozzáállás is vérlázító. Mindenkinek a hibáiról, dolgairól beszélsz, csak a sajátodéról nem. Ilyen cső látással még lesz bőven problémád az életben, én nem kívánok semmi rosszat, de majd meglátod.


Lettél volna az én gyerekkoromban, akkor nem az lett volna a legnagyobb problémád, hogy anyu pár napig nem poírozta fényesre a segged.

2021. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!