Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiborult (nagyon). Mit...

Anyám kiborult (nagyon). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám megsértődött rám, csúnyán viselkedtem, elég hosszú sztori, szóval ebbe most nem mennék bele, de már nagyon megbántam. Eddig főzött, mosott rám, most viszont azt mondta (inkább üvöltötte), hogy mostantól csináljak meg mindent magamtól, mert ő nem hajlandó bármit is tenni értem ezentúl, és levette a kezét rólam. Én viszont olyan életképtelen vagyok, de ez azért van mert soha nem tanított meg minket semmire az öcsémmel, mindig alánk rakott mindent, megcsinálta még a legkönnyebb dolgokat is. Szóval nem tudok semmit főzni (csoda, hogy egy szendvicset megtudok csinálni, mert az sem az ő érdeme, ha rajta múlt volna azt se tudnék most.) Mosni meg elképzelésem sincs hogy kell, meg akartam tanulni mostanában, de közbejött ez a balhé, és azt mondja ő nem tanít nekem semmit. Aztán a másik dolog amitől nagyon kiborultam, hogy nekem nagyon pattanásos a bőröm, és rendelt krémeket, amikkel mindig ő kente be az arcomat, nem hagyta, hogy én csináljam mondván, hogy méregdrága krémek, és ő nem azért rendelte, hogy sz*rul kenjem fel magamra, meg túl sokat kenjek. Sosem bízik bennem, hogy vmit jól csinálnék. Most már arra sem hajlandó, hogy bekenje az arcom, így ma magamtól kellett és amikor megtudta őrjöngve üvöltötte, hogy ne merészeljek mégegyszer a krémekhez +az arctisztítóhoz érni (amik nekem lettek rendelve), meg úgyis eldugta, szóval azokat én többé nem találom. Most mit tegyek? Naponta 2x kellett velük kenni az arcomat, és használtak is, viszont így most, hogy nem kenhetem többé, meg el is dugta, így újra nagyon csúnya lesz a bőröm és ez kiborít, hogy nem tehetek semmit ez ellen, és napról-napra csúnyább lesz, csak mert nem tisztíthatom rendesen az arcom.

Apám is velünk él, viszont vele sosem volt jó a viszonyom, és anyám olyan ovis módjára viselkedik, hogy apámmal üzen, ha menjek enni vagy fürdeni (mert nálunk az is megvan szabva ki mikor fürdik). Anyám nem hajlandó szólni hozzám, ha én próbálok mondani valamit akkor csúnyákat mond, meg undorító, trágár módra beszél velem. Viszont apámmal mindig rossz volt a viszonyom, és ezt anyám tudja jól, és utálom, hogy ő szól nekem ha kaja van pl, akkor úgy vagyok vele, hogy már csak azért se megyek, tegnap nem ettem egésznap semmit, este is éhesen feküdtem le, úgy, hogy csak reggelit ettem aznap. Másnap meg du 4kor ettem először. Mert anyámtól csak azt kértem, hogy legyen szíves ő szóljon, de levegőnek néz, szóval hiába kértem erre. Ő úgyvan vele, hogy akkor haljak éhen, neki jobb is lesz ha meghalok, sőt, elmondása szerint ez minden vágya. Az anyák napi ajándékaimat megfogta, és kidobálta az összeset, volt amit a szemem előtt tépett szét, csak azért mert megbántottam valamivel, amiért azóta már többször is bocsánatot kértem és megbántam.


Mit tehetnék ez esetben? Nem tudok ilyen feszültségbe élni, ha felkelek reggelizni se merek lemenni, mert félek, hogy beszól valamit, meg olyan feszült a légkör mint még soha, szóval inkább éhezem egésznap a szobámba bezárkózva. Én ezt már nem bírom tovább. 2 napja ez van, ennyi ideig még sosem haragudott rám. Hogy tudnék változtatni a helyzeten? Esküszöm, legközelebb jobban meggondolom hogy viselkedek, csak lenne már vége ennek a balhénak így napok után. 16L



2021. febr. 8. 00:28
 71/120 A kérdező kommentje:
Csak attól függ mi van itthon. Nekem nincsen pénzem, és nem adna se apám se anyám, hogy bevásároljak belőle. Általában tej, tojás, liszt, vaj, élesztő mindig van itthon, de pékáru nem mindig, meg melegszendvicset is csinálnék csak melegszendvicskrém sincs mindig. Meg attól félek még, hogy ha például nekiállok tojásrántottát csinálni akkor azért borul ki anyám, hogy ha hiányzik pár tojás, mert akkor azzal vádol majd, hogy megeszem előle és ő mást tervezett abból. Mivel nem áll szóba velem ezért nem tudom megkérdezni, hogy arra még szüksége van-e neki vagy baj-e ha abból főzök? Szóval félek, hogy azért is én leszek a hibás, ha valami olyat használok fel amiből ő mást akart volna.
2021. febr. 8. 13:24
 72/120 anonim ***** válasza:
87%

Ezért tart itt az ország mert a többség a bántalmazást természetesnek veszi. Egy 16 éves jogilag, de még biológiailag is gyerek,se az agya se a személyisége nem fejlődött ki rendesen. Ha beszól az anyjának, akkor a szülei nem nevelték rendesen, tehát ki a hibás? Kedves anyuka. Kettő, drága angucinak 50 vagy 40 mit tudom én évesen kellene hogy sokkal több esze legyen mint a kislányának. De aki ilyet mond a gyerekének mert az megbántotta, hogy "halott vagy" "nem létezel" az nálam már bőven patológiai eset. Én kérdező, a helyedben rögzíteném eme szép mondatokat és móresre tanítanám anyámat.

Ja, a masik:leírta érthetően a kérdező, az anyja NEM ENGEDI főzni a konyhájukban ahol a kérdező is él, vicc. Tehát felőle akár meg is dögölhet, hiszen keresete gondolom nincs, hogy rendeljen magának, máshol meg nem főzhet. Meg amúgyis. Vicc az egész. Ertelmezzetek már a szöveget és ne őt támadjátok hogy miért nem főz "otthon".

2021. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/120 A kérdező kommentje:
72, hogyan tanítsam móresre? Most még nem tehetem meg, mert lehet, hogy az lesz a következő, hogy kitesz az utcára, vagy nem tudom meddig menne el, de 1,5 év múlva egyetemere szeretnék menni, koliba, szóval akkor lesz lehetőségem elmenni ithhonról és soha többet nem nézek vissza. Vagy még ha nem is soha többet, pár évig biztos nem, addig talán rájön anyám, hogy mit tett velem meg miket mondott rám. Én ha gyerekem lesz nincs az a dolog amiért azt mondanám, hogy halott számomra és többé nem a gyerekem. Ha megöl egy embert akkor is a gyerekem marad meg mindig, bármennyire is haragudnék rá. Ő meg mindig azzal mentegetőzik utána, hogy csak a harag beszélt belőle és persze, hogy csúnyákat mond ha mérges, mert így tölti ki a feszültséget. De ezzel meg egy lelki roncs leszek később, meg már most sem vagyok lelkileg egészséges az ilyen beszólogatásai miatt.
2021. febr. 8. 13:59
 74/120 anonim ***** válasza:
97%
Elolvastam, hogy mivel "bántottad meg" anyádat, hát ez durva. Most jól figyelj, mert szerintem innentől kezdve jobb lesz ha gyorsan összekapod magad és felnősz a körülményekhez képest amennyire lehet. Csak magadra számíthatsz, a családodra sajnos nem, de később ez még hasznodra válhat. A helyedben én jó gyorsan elkezdenék önfejlesztő könyveket olvasni, tennék magamért, sport akármi hogy szilárdítsam az önbizalmam. Mivel anyukád épp ezt akarja elérni, hogy semminek érezd magad(valószínűleg a saját félelmei miatt de ez most más téma), neked kell éberebbnek lenni mostantól és észrevenni mit művel. Anyukád nem felsőbbrendű vagy szuperokos hanem nárcisztikus személyiségzavara lehet. Ennek nézz utána.. Nem tudom ki ő vagy mi a végzettsége, de ezt is gondold át. Ha esetleg tényleg kiemelkedő valamiben még akkor is durva hogy ilyen dolgokat hitet el veled. Te bízz csak magadban és ne kérdezz vissza hatszor a mondanivalójára, nem olyan szövevényes ő, ahogy előadja magát. Ő épp ezt élvezi hogy összezavarhat, hogy elhitesse veled te milyen butuska vagy. Vagy, ha nem tud érthetően fogalmazni az nem a te hibád, és akkor megint tuti biztos hogy anyuka nem zseni. Tudom hogy nehéz de mától kezdve építs fel egy önbizalmat, akár pszichológus segítségével is, mert ez a "nevelés" beláthatatlan károkat okozhat. Későbbi munkahelyeken stb..Az életben mindenhol meg kell felelni és akit direkt arra nevelnek hogy életképtelen legyen, az óriási hátránnyal indul.
2021. febr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/120 anonim ***** válasza:
96%

Az ok amit a 64-es hozzászólásban írtál, nem valami nagy dolog. Hogy megkéred, hogy magyarázza el, mit gondol, és ezen úgy felhúzza magát, hkgy a balálod kívánja és kitagad? Vagy volt még más is, ez nagyon beteges. Szerintem próbálj meg egy tanároddal, iskolapszichológussal beszélni erről az egesz helyzetről.


Kajálni meg menjél le nyugodtan, kenjél meg egy kenyeret, oszt kész.

2021. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/120 A kérdező kommentje:
75-ös, pedig tényleg ezen akadt ki, évek óta minden beszélgetésünknél ezt csinálom, már elege van és bedilizett ettől, hogy mindent visszakérdezgetek. Oké, lemegyek, de hogy viseljem el a feszült légkört? Olyankor elmegy az étvágyam is, meg félek anyámtól, hogy beszól vagy flegmázik.
2021. febr. 8. 14:19
 77/120 anonim ***** válasza:
46%
Nem szoktam ilyet írni, de szerintem nem az igazat írtad le. A kérdés feltevésekor azt írtad, hogy csúnyán viselkedtél és megbántad. A későbbi beszámolód viszont egy nagyon bagatel dolgot ír le, amit te sem tartasz bűnnek, ergo nincs mit megbánni. Tehát szerintem a korábbi kérések miatt leírtál egy viszonylag jelentéktelen részletet, de a valós okot elhallgattad. Így viszont ne lepjen meg, ha nem tud a gyakori népe mit kezdeni a problémáddal.
2021. febr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/120 A kérdező kommentje:
Nem kamuztam, esküszöm. Miért hallgattam volna el az "igazi" problémát? Egy anonim oldalon nincs olyan amit ne vállalnék, nem drogoztam soha, anyám tudta nélkül soha nem is tehettem volna, ő meg agyonvert volna ha drogozáson kap, embert sem öltem, nem csináltam semmi durva dolgot. De gondoltam, hogy majd valaki kamunak hiszi, de nem lenne rá semmi okom. Gondolj bele, hogy te nem készülnél ki, hogy ha valaki éveken keresztül amikor beszélsz vele mindent visszakérdez? Minden mondat után megkérdezem, hogy "Ezt hogy érted? Most ezt miért mondtad? Mire gondoltál? Miért nevettél? Miért néztél így?..stb." Minden egyes beszélgetésnél, és elvárom, hogy anyám indokolja meg, hogy mit miért tesz, hogy én azt biztosan értsem. És amikor az a válasza valamire, hogy "csak, mert így volt kedvem" az nekem nem elég indok, tehát én addig nem szállok le a témáról meg nem hagyom nyugton amíg meg nem indokolja, hogy például mi volt a vicces abban amit mondtam vagy bármi. Ilyen a világon nincs mint én, ezért nem csodálkozom ha nem hiszed el, de akkor is ez az igazság. Már nagyon elege van belőlem, ő is türelmetlenebb az átlagnál, szóval kikészül ennyitől is, főleg, hogy évek óta ezt kell tűrnie, az én hülye kérdéseimet napi 50x. De nem bízom magamban, hogy bármit jól értelmeznék amit ő mond.
2021. febr. 8. 15:29
 79/120 A kérdező kommentje:
És a bőrömmel mit csináljak szerintetek? Már most sokkal csúnyább lett, meglátszik rajta, hogy napok óta nem krémeztem, mert azok nagyon szépen eltüntették és tényleg használtak. Ez aggaszt a legjobban, hogy a bőrömmel nem tudok semmit tenni, mert ami használ azt nem használhatom. És ahogy telnek a napok mégcsúnyább lesz.
2021. febr. 8. 15:33
 80/120 anonim ***** válasza:
97%
Éjszaka fogod magad és bekened. Ha anyád ordibál, akkor csinálja, csak bereked valmikor. Nyugi! Nem tud kirakni, mert kiskorú vagy, és hidd el, az ilyen f.sna a hatóságtól, csak azzal keménykedik, aki nem védekezik.
2021. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!