Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiborult (nagyon). Mit...

Anyám kiborult (nagyon). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám megsértődött rám, csúnyán viselkedtem, elég hosszú sztori, szóval ebbe most nem mennék bele, de már nagyon megbántam. Eddig főzött, mosott rám, most viszont azt mondta (inkább üvöltötte), hogy mostantól csináljak meg mindent magamtól, mert ő nem hajlandó bármit is tenni értem ezentúl, és levette a kezét rólam. Én viszont olyan életképtelen vagyok, de ez azért van mert soha nem tanított meg minket semmire az öcsémmel, mindig alánk rakott mindent, megcsinálta még a legkönnyebb dolgokat is. Szóval nem tudok semmit főzni (csoda, hogy egy szendvicset megtudok csinálni, mert az sem az ő érdeme, ha rajta múlt volna azt se tudnék most.) Mosni meg elképzelésem sincs hogy kell, meg akartam tanulni mostanában, de közbejött ez a balhé, és azt mondja ő nem tanít nekem semmit. Aztán a másik dolog amitől nagyon kiborultam, hogy nekem nagyon pattanásos a bőröm, és rendelt krémeket, amikkel mindig ő kente be az arcomat, nem hagyta, hogy én csináljam mondván, hogy méregdrága krémek, és ő nem azért rendelte, hogy sz*rul kenjem fel magamra, meg túl sokat kenjek. Sosem bízik bennem, hogy vmit jól csinálnék. Most már arra sem hajlandó, hogy bekenje az arcom, így ma magamtól kellett és amikor megtudta őrjöngve üvöltötte, hogy ne merészeljek mégegyszer a krémekhez +az arctisztítóhoz érni (amik nekem lettek rendelve), meg úgyis eldugta, szóval azokat én többé nem találom. Most mit tegyek? Naponta 2x kellett velük kenni az arcomat, és használtak is, viszont így most, hogy nem kenhetem többé, meg el is dugta, így újra nagyon csúnya lesz a bőröm és ez kiborít, hogy nem tehetek semmit ez ellen, és napról-napra csúnyább lesz, csak mert nem tisztíthatom rendesen az arcom.

Apám is velünk él, viszont vele sosem volt jó a viszonyom, és anyám olyan ovis módjára viselkedik, hogy apámmal üzen, ha menjek enni vagy fürdeni (mert nálunk az is megvan szabva ki mikor fürdik). Anyám nem hajlandó szólni hozzám, ha én próbálok mondani valamit akkor csúnyákat mond, meg undorító, trágár módra beszél velem. Viszont apámmal mindig rossz volt a viszonyom, és ezt anyám tudja jól, és utálom, hogy ő szól nekem ha kaja van pl, akkor úgy vagyok vele, hogy már csak azért se megyek, tegnap nem ettem egésznap semmit, este is éhesen feküdtem le, úgy, hogy csak reggelit ettem aznap. Másnap meg du 4kor ettem először. Mert anyámtól csak azt kértem, hogy legyen szíves ő szóljon, de levegőnek néz, szóval hiába kértem erre. Ő úgyvan vele, hogy akkor haljak éhen, neki jobb is lesz ha meghalok, sőt, elmondása szerint ez minden vágya. Az anyák napi ajándékaimat megfogta, és kidobálta az összeset, volt amit a szemem előtt tépett szét, csak azért mert megbántottam valamivel, amiért azóta már többször is bocsánatot kértem és megbántam.


Mit tehetnék ez esetben? Nem tudok ilyen feszültségbe élni, ha felkelek reggelizni se merek lemenni, mert félek, hogy beszól valamit, meg olyan feszült a légkör mint még soha, szóval inkább éhezem egésznap a szobámba bezárkózva. Én ezt már nem bírom tovább. 2 napja ez van, ennyi ideig még sosem haragudott rám. Hogy tudnék változtatni a helyzeten? Esküszöm, legközelebb jobban meggondolom hogy viselkedek, csak lenne már vége ennek a balhénak így napok után. 16L



2021. febr. 8. 00:28
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/120 anonim ***** válasza:
82%

"csúnyán viselkedtem"


Hogy ilyen hirtelen megharagudjon rád (mert eddig 16 éven keresztul gondodat viselte) ahhoz szerintem nem elég csupán "csúnyán viselkedni". Loptál? Gyújtogattál? Vagy mi?

2021. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/120 anonim ***** válasza:
#53 nem pár napig, hanem ezentúl.
2021. febr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/120 anonim ***** válasza:
83%

Pl. A szomszéd kissrác terrorban tartotta a szüleit, egyszer megverte az anyját. Amíg el nem költözött ez ment. Azt sem lehetett mondani, hogy a neveléssel volt gond, mert volt még három gyereke rajta kívül. Még sem mondták le a fiúról, végül magától ment el otthonról. Ez is ok lehet.

Gyertek el egy hétvégére bármelyik borsodi faluba. 💁‍♀️

2021. febr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/120 anonim ***** válasza:
67%

Mi a garancia, hogy ezentúl? A kérdező szerint ez az első alkalom. Nem harcolászok többet a kommentszekcióban.

Évekkel ezelőtt alap dolog volt, hogy a gyerek magáról gondoskodik. (Aláírom ez sem volt állapot.)

A szülők most mosnak, főznek a gyerekre, mindent megtesznek érte, de ha az valami rosszat csinál, hogyan büntessük? Üssük? Vonjuk meg az internettől az online oktatás ideje alatt?

Bocs, de számomra ez egy igenis jó megoldás, hogy pár napig (Meeeer' gondolom nem örökké)

Nem mosok a gyerekem után, és nem megyek fel a szobájába az ebéddel a kezemben.

De sokan szeretnének ilyen büntetést kapni, kérdezzétek csak meg a gyermekotthonok lakóit, hogy számukra mi a gyermekbántalmazás. (Mert nem ez) és hogy lennének-e a kérdező helyében.

2021. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/120 anonim ***** válasza:
41%

Elképesztő egyébként, mennyi beteg elme van.

Azt sem tudjátok mit tett a kérdező, amit még név nélkül sem mer felvállalni, de már egyből az anyja a nárcisztikus (Meg az apja is gondolom, mert vele sincsen jóban.) Jujj, hagyjuk is...!

2021. febr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/120 anonim ***** válasza:
82%

A szeretetmegvonás nem nevelési módszer. Nem, nem kell mindent elnézni a gyereknek, és a hibáknak legyen következménye. Viszont ez a viselkedés milyen példát mutat a kérdezőnek? Ha feszültség van, akkor nem szólunk a másikhoz vagy őrjöngünk? Ez rendben van? A munkahelyen is így kezelitek a konfliktusokat?

A másik meg: ha egy 16 éves lánynak azt sem engedik meg, hogy maga kenje be krémmel az arcát, az nem elkényeztetés, hanem őrült rossz nevelés, ugyanúgy, mint a másik véglet (a teljes elhanyagolás). Ha valaki ebben nőtt fel, hogyan várjátok tőle, pillanatok alatt feltalálja magát?

2021. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/120 anonim ***** válasza:
77%

Fölösleges bármit agyalni a témán, amíg a kérdező le nem írja, hogy mivel sértette meg ilyen durván az anyját.

Ment itt rendesen a komnentharc mindkét oldalról, de most már (azt hiszem mondhatom többek nevében is) kíváncsian várjuk az egész sztorit. A kínosan elhallgatott részlettel együtt.


Kérdező! Nem akartál bele menni, de most már lehet mégis kéne. Mit mondtál, hogy ennyire eldurvult a helyzet?

2021. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/120 anonim ***** válasza:
91%
57. Ez engem is érdekelne hogy mi az ok amiért haragszik rá az anyja. Bár én anyaként azt mondom, nincs ok soha, ha mégis, akkor is inkább a megoldást keressük együtt.
2021. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/120 anonim ***** válasza:
39%
Ezt nem nevezném szeretetmegvonásnak. Fogalmunk sincsen róla, hogy mivel érdemelte ki a kérdező, az is lehet, hogy kezet emelt az anyjára. Találgatunk, és lepontozzuk egymást, ezzel aztán sokra megyünk egyébként!
2021. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/120 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy akik lepontoznak, azok miért adnak igazat a kérdezőnek a történtek tudta nélkül? Nem rosszból, tényleg csak kíváncsiság.
2021. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!